Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Tvrdá bulka
Autor Zpráva
Dejna1408
Člen
# Zasláno: 1 Čec 2018 22:24
- Nahlásit

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, našemu ročnímu pejskovy se na levém boku na žebrech na kůži udělala z venku malá tvrdá bulka, pozorovali jsme ji a byla pořad malinka a teď po dvouch měsících se začíná zvětšovat, už je přibližně veliká jak nehet u malicku, jenže nás pes má hroznou hrůzu z veterinaru a týden se dává dohromady z návštěvy u nej. Moc prosím o radu. Děkuji moc

Maya
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2018 09:37
- Nahlásit

Dejna1408
se obavam, ze jine rady nez jit k veterinari se tady nedockate, nikdo nema vesteckou kouli

Fousisko
Člen
# Zasláno: 6 Srp 2018 15:49
- Nahlásit

Může to být jen nějaká tuková bulka, což je u psů poměrně častá záležitost. Můj pes má jednu takovou už asi rok ve třísle, asi o velikosti 1cm, ale nezvětšuje se to. U veterináře jsem s tím tehdy byla, trochu v tom šťoural a dospěl k závěru, že "běžná tuková bulka" a nechat to být, pokud se to nezvětšuje a na pohmat nebolí.

Tu návštěvu veterináře ale rozhodně absolvujte, ať máte jistotu. To je úplně jedno, že má pes z veteriny hrůzu...Kdyby to bylo něco vážnějšího, vezmete si to na zodpovědnost, že jste k doktorovi nešla?
Na manipulaci ze strany cizích osob se pes dá velmi dobře naučit. Jestli máte tu veterinu v rozumné vzdálenosti od bydliště, dělejte si tam pravidelně výlety s tím, že tam pokaždé jen přijdete, chvíli si tam sednete. Za klidné chování psa odměníte, podpoříte. Požádejte třeba i někoho z personálu, ať psa jen tak pohladí, prohmatá a Vy ho podporujte svým klidným chováním, mluvte na něj klidně, hlubším hlasem a když to zvládne, aniž by se klepal strachy, odměňte ho něčím, co má hodně rád přímo na místě.
Můj pes díky tomuto přístupu chodí na veterinu dokonce rád :-D

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání