Kynologická diskuse

 - Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  


Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Metastázy v pľúcach
Autor Zpráva
FiIip
Člen
# Zasláno: 23 Lis 2017 22:54
- Nahlásit


Zdravím,
mám 8 ročného zlatého retrívera. Dnes som bol s ním na klinike, s tým, že mu treba vyoperovať nádory (2 sa mu vyberali už dávnejšie a naposledy mu bola zistená rakovina 1-2 stupňa). Tam mi povedali, že to nie je problém, ale robili mu RTG pľúc a tam mu našli nejaké 4 zárodky, vraj zárodky metastáz.
Moja otázka znie dá sa s tým ešte niečo robiť, nejako to odstrániť, alebo je to už len fakt otázka času? Je ešte moc mladý na to, aby odišiel a dosť silný na to, aby bojoval!

Za každú radu, alebo Váš podobný príbeh budem rád.

Filip

Gerda
Člen
# Zasláno: 24 Lis 2017 09:53
- Nahlásit


FiIip
Filipe obávám se, že pokud jsou vidět na rtg drobné metastázy, je rakovina rozlezlá po těle. Na rtg bývají vidět útvary od určité velikosti, je tedy možné, že těch malých, co vidět ještě nejsou, může být víc. Vet nejsem určitě a v žádném případě bych vám nemohla říkat nějaké prognozy, vet by to s vámi měl probrat a podle zkušeností s onko pacienty nějakou prognozu naznačit. Ani on nebude vědět stoprocentně, jak se nemoc ve vašem případě bude vyvíjet, ale může třeba nabídnout další rtg za nějaký čas, aby se vidělo, co se uvnitř plic děje. Může vám nabídnout podle typu nádoru nějaký chemo protokol, záleží, jestli je vhodný a jak by ho váš pejsek snášel.

FiIip
Člen
# Zasláno: 24 Lis 2017 15:37
- Nahlásit


Veterinárka povedala, že ani ona nevie na 100% čo to je, len povedala, že viac-menej to nemá byť čo iné ako metastázy. Mne ide o to, že je to ešte len zárodok, tak či sa s tým nedá niečo robiť. Každopádne na ďalší RTG ideme o mesiac.

Maya
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2017 19:50
- Nahlásit


FiIip
S metastázama se nedá nic dělat ani u lidí, tak pochybuju, že u psů. Je to smutný, ale bohužel je to tak.

Nicky
Člen
# Zasláno: 30 Lis 2017 22:03
- Nahlásit


Zkuste nasadit Drags imun od Energy. Co kg psa, to kapka. Brát 3 týdny a týden pauza. Držím palce, aby pomohl nebo prodloužil život bez bolesti.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 1 Pro 2017 23:26
- Nahlásit


Vidět je jen to, co je 2 - 3 a víc mm velké. Do té doby není vidět nic, ale je to tam. Najděte si onkologa a domluvte se s ním. V Brně je to např. MVDr. Hanzlíček. Ale podle mých zkušeností - nic od toho už nečekejte. Lze dělat i chemoterapii, ale prodloužení života v průměru je poměrně malé. Měsíce, spíš míň než víc. Ale samozřejmě živý organismus umí překvapit a může se stát "zázrak".

srdičko
Člen
# Zasláno: 29 Dub 2018 12:51
- Nahlásit


Áhoj vsem. Je tu nekdo s podobnym problemem s podezrenim metastaze plic počinaje tumorem ( u te moji malinke tumorek mleč.žlaz.), je čila ma se k světu papa, ma nemocnou slinivku - vysokou amylazu a lipazu a ALP ale to pry nic neznamena to alp, he boj najit veter.který by 1) pejsky mel rad 2) neryžoval 3) nepletl se 4) měl dobre vybaveni - nikdo takovy neexistuje. Kdyz jsou mili, tak treba ryzujou, atd atd...je mi nanic.a ted mohu popsat přibeh sve 9 lete fenečky co ji potkalo...je tady dnes nekdo take zoufaly?

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 4 Kvě 2018 14:26
- Nahlásit


Já chodím s rakovinou k Hanzlíčkovi na Roubalově ul. v Brně. Je zaměstnaný na Jaggy, tak které vyšetření neudělá u sebe, dělá tam. Je to drahé hodně, ale myslím si, že pro psa dělám v tomto případě maximum. Hanzlíček na rovinu řekne, kdy už nemá cenu nic řešit. Nenutí zbytečně do léčby, i když je ještě možná, protože má skvělý přehled o tom, jak by asi tak byla účinná a vždy porovnává účinnost s dobou prodloužení života a náročností léčby. Netrápí psa zbytečně.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 8 Kvě 2018 13:38
- Nahlásit


Tak von zna i delku zbyvajiciho zivota. A neni von saman? Třáá jak ta kolegyně od Wami?

Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 
 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky
 


miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání