Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Rotvajlerka, štěňata
Autor Zpráva
puma5840
Člen
# Zasláno: 19 Říj 2017 10:14
- Nahlásit

Dobrý den,

mám 3 roky starou fenu RTW. Má skvělou povahu a já bych ji ráda připustila. Má dysplazii kyčelního kloubu a pravděpodobně epilepsii. A já řeším, zda by unesla takovou zátěž, jako je březost, případně štěňata a zda by štěňata zdědila choroby.

birma
Člen
# Zasláno: 19 Říj 2017 10:50
- Nahlásit

puma5840
případně štěňata a zda by štěňata zdědila choroby.
minimálně DKK má nějaký faktor dědičnosti, takže ano, s velkou pravděpodobností bys vyprodukovala další mrzáčky.
Zda by to fena fyzicky zvládla nikdo, možná krom veta, tušit nemůže. Ale psů jsou takové mraky, že je zbytečné další produkovat další, zvlášť s takovou genetickou zátěží.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 20 Říj 2017 10:50
- Nahlásit

ja bych do toho rozhodne nesla krz tu epilepsii - i u chovnych jedincu je treba premyslet, zda bude prinosem do chovu a jak se jefnou nasrkaj stenata s moznou epilepsii, tak se to bude rychle sirit v cee populaci

vy byste si koupila stene po matce s epilepsii? i kdyby mela sebelepsi povahu?

Maya
Člen
# Zasláno: 20 Říj 2017 11:30
- Nahlásit

mě o přijde jako psíček

corgi
Člen
# Zasláno: 20 Říj 2017 15:50
- Nahlásit

Znění inzerátu:
Prodám štěňata, která budou brzy mrzákem, pokud předtím nechcípnou při epileptickém záchvatu. Maminka ale měla hezkou povahu. Mohl by z nich při troše štěstí vyrůst asi rotvajler. Značka: Levně.

Maya
Člen
# Zasláno: 20 Říj 2017 19:54
- Nahlásit

corgi
Zájemci se jen pohrnou.
Ale já si stejně myslím, že je to provokace, takhle blbej nikdo bejt nemůže.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 25 Říj 2017 13:09
- Nahlásit

Maya
Ale může....bohužel ano....Ze sousedství vím, že jo. Paní má na zahradě stabilně kolem 10 čivav, jorků a jejich kříženců + jednoho pudlíka...Donedávna tam byl ještě zlaťák...Ty čivavy a jorkové a mixky čas od času mají štěňata, paní se je pokaždé snaží udat, nabízí je kdekomu v sousedství i přes inzeráty, jací jsou zlatí, hodní, rodiče úžasní apod....Něco vždycky udá, (nutno říci, že je aspoň neprodává ale daruje), ale hodně jí toho doma zůstane, takže ta smečka se pomalu rozšiřuje....Už jsem jí Xkrát říkala, že když vlastně chovat nechce, proč nedá feny nebo psy, co má doma vykastrovat (nouzi o peníze nemá), ale ona pokaždé jen řekne "NE"... Logické argumenty ignoruje, ale pokaždé si stěžuje, že jí zase doma zůstala štěňata...

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání