Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Problém s vyměšováním
Autor Zpráva
Pettr335
Člen
# Zasláno: 19 Úno 2017 09:51 - Změnil/a: Pettr335
- Nahlásit

Dobrý den.

Mám 7 let starého německého ovčáka, poslední dobou asi tak 3 měsíce pozoruji, že má nadzvednutý ocas, pořád ho vidím, jak se snaží tlačit lejno, ale nejde mu to. Občas vypadne nějaký malý bobek. Jeho hromádky nejsou jako dřív na jedné hromadě, jsou roztroušeny po celé zahradě jednotlivé pevné bobky. Dokonce, jsem při kontrole řitního otvoru zjistil, že tam má zaseknuté dva bobky, které jsem mu musel ručně vysunout. Pravidelně dostává jen granule, nyní má Friskies - Balence, dostává taky piškoty a občas kousek rohlíku. Navíc uvádím, že je to takový autista, který má svoje zásady a je třeba problém s tím, aby se ve svém kotci, kde tráví čas, kdy nejsme doma - v práci, napil. V kotci prostě nepije, pije jen, když je miska s vodou na jednom místě. Samozřejmě, že když má velkou žízeň nebo v létě, pije i z jiného místa, ale běžně potřebuje misku jen na jednom místě. Po žrádle se nenapije hned, ale až zajdu domů, pořád čeká, že se něco bude dít, že si půjdeme na obchůzku kolem plotu. Až, když zjistí, že už jdu domů, tak se napije, dříve po žrádle ne. V kotci nemočí, nekálí a nepije!

Nevíte co se dá dělat s jeho současnou zácpou? Nasadit nějaké projímadlo nebo nějakou jinou pomoc? Dík za rady.

corgi
Člen
# Zasláno: 19 Úno 2017 19:00
- Nahlásit

Krmíte ho šrotem, stárne (NO v dnešní době je v 8 letech důchodce), jeho tělo začíná pomalu říkat dost. Doporučuju změnit stravu na masitou, ne obilnou. Čím starší pes, tím kvalitnější by strava měla být. Momentálně jste na granulích té nejnižší třídy.

Pettr335
Člen
# Zasláno: 19 Úno 2017 21:30 - Změnil/a: Pettr335
- Nahlásit

Kupoval jsem mu granule vyšší třídy např. Anka, Calibra, Brit a Josera. Ty lepší vůbec nechce žrát jen Joseru vydržel asi tři měsíce a potom přestal. Ale beru na vědomí, zkusím opět něco lepšího.

Maya
Člen
# Zasláno: 19 Úno 2017 22:09
- Nahlásit

A nebo taky tyhle problémy mívají psi se zvětšenou prostatou, což by taky věkem odpovídalo, asi by to chtělo veterináře než přestane kadit úplně a skončí na kapačkách.

corgi
Člen
# Zasláno: 20 Úno 2017 11:43
- Nahlásit

Maya
Zvětšená prostata udělá ze stolice tenký proužek, ale betonové bobky jsou prostě dehydrované

Walda
Člen
# Zasláno: 20 Úno 2017 14:03
- Nahlásit

Pettr335

...půjdeme na obchůzku kolem plotu...

Ještě bych chtěl podotknout, že pro správnou funkci psí peristaltiky je potřebný dostatek pohybu. U staršího psa může být potřeba pravidelného pohybu vyšší. Tedy, ne že by měl chodit víc než mladý pes, ale pravidelně a přiměřeně.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání