Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Alavis
Autor Zpráva
Lenny
Člen
# Zasláno: 28 Zář 2005 12:40
- Nahlásit

Ahoj, zajímalo by mě jestli máte nějaké viditelné zkušenosti s Alavisem, např. jestli pesan přestal kulhat, nebo se mu něco po Alavisu výrazně zlepšilo. Díky

Garfield
Člen
# Zasláno: 28 Zář 2005 15:17
- Nahlásit

Alavis štěkovi dávám a dávat budu. Zatím se drží, ale nevím, jestli je to Alavisem, to bych musela mít dva stejně postižené psy a jednomu jej dávat a druhému ne a ni tak by to nebylo objektivní, protože co jedinec, to jiná psychika, jiná výdrž, odolnost...

WhiteWolf
Člen
# Zasláno: 28 Zář 2005 15:21
- Nahlásit

Jeden můj pes s DKK 4/4 ho dostává už asi 2 roky. Po tom, co jsme mu ho začali dávat, v zimě, kulhat přestal, ale sem tam si stejně zakulhá, naštěstí jen opravdu málo.

Lenny
Člen
# Zasláno: 28 Zář 2005 15:49
- Nahlásit

já jen že pes přes měsíc kulhá, na RTG nic, od mala dostává kloubní výživu, teď MSM glukosamin sulfát, asi 4 týdny, tak jestli třeba přestane.

Anonymní
# Zasláno: 28 Zář 2005 18:19
- Nahlásit

Ahoj,
mám starou čubinu, která už měla velkén problémy chodit, vstávat. Bylo i viditelné, že má bolesti. Je to asi dva roky, co jsem se rozhodoval, jak čubině pomoci nebo jestli to skončit. Už jsem se skoro na to nemohl dívat. Začal jsem dávat Alavis. Za několit týdnů se to začalo lepšit. Čuba dnes běhá docela dobře, skáče i z půlmetrové výšky z terasy. Má chuť do života a ještě stačí mladšímu psovi. Vrátila se ke hlídání, vodíme ji na krátké procházky, tak půl kilometru maximálně. Je hluchá, ale připadá mě docela šťastná. Je však taky nutné přejít na lehčí krmivo, udržovat psovi tělesnou váhu na nějakém rozumném minimu, protože jinak nohy přestávají sloužit. Přes léto je úplně v pohodě, v zimě musí mít možnost spát relativně v teple. Vzhledem k tomu, že je celý svůj život zvyklá být venku, má zajištěný přístup v případě potřeby do místnosti, kde je i ve velkých mrazech minimálně kolem 5 stupňů nad nulou. Alavis můžu jen doporučit

pigie
Člen
# Zasláno: 28 Zář 2005 19:36
- Nahlásit

Ktore z tych Alavisov pouzivate. Su tri pre psov, nie?

WhiteWolf
Člen
# Zasláno: 28 Zář 2005 19:56
- Nahlásit

Dávám Alavis ™ Kloubní výživa
pro psy 90 tablet. Dřív se to jmenovalo Alavis Forte.

Jumi
Člen
# Zasláno: 28 Zář 2005 19:58
- Nahlásit

Nám Alavis také pomohl, kulhání se po začátku léčby zmírnilo.

pigie
My jsme měli ten MSM, ale jedna moje známá vet mi radila, že je dobré střídat MSM a kloubní výživu, a to vždy po 3 měsíčních cyklech. Mezi nimi se může udělat pauza, ale pokud se během ní stav zhorší je dobré podávat chondroprotektiva nepřetržitě.

Anonymní
# Zasláno: 28 Zář 2005 20:52
- Nahlásit

Podávám svojí čubině Alavis MSM, dávám jí ho celé dva roky nepřetržitě. Startovací dávka byla 4 tablety čtrnáct dní, od té doby dávám dvě tablety denně, je jich v balení 60, takže to vydrží na měsíc. Vychází to okolo 460 Kč (někdy o pět korun až 10 dražší, podle dodávky od výrobce či co). Raději jsem nezkoušel vysadit léky, i když veterinář radil, že v létě můžeme přestat. Neriskoval jsem to a myslím, že jsem udělal dobře. Asi tak tři měsíce přidávám ještě Karsivan 50, to je geriatrikum. Mám z čuby radost, opravdu před dvěma roky jsem myslel, že je to konečná a je na tom teď dobře. Každý rok dobrý a když je to ještě s radostí ze života, tak to je super.

janina
Člen
# Zasláno: 28 Zář 2005 21:22
- Nahlásit

Lenny

Leni, ale jestli je to ta panostitida, tak Montymu Alavis fakt nepomůže. To bylo první, na co jsem se veta ptala, když Samovi určil diagnozu.

Tím nechci říct, že mu Alavis nedávám. Dostává ho pořád, ale na panostitidu nezabere. Pa

Lenny
Člen
# Zasláno: 28 Zář 2005 22:32
- Nahlásit

janina
Já si taky myslím, ale když vidím co s tou nohou dělá, tak nevím jestli to vůbec panostitida je. Třeba když se vyspí tak má to rameno natočené úplně ven a jde fakt hrozně. Začínám se obávat volného kloubu v rameni nebo takového něco. Vím, že to ukáže až čas a na netu pořád něco okolo toho lovím, až mi jde hlava kolem!!

Kalliope
Člen
# Zasláno: 30 Zář 2005 14:24
- Nahlásit

můžete mi někdo poradit také ohledně Alavisu? Mám 9 měs. rotvíka, dávám mu to jednou do roka jak říká leták, ty tři měsíce - spíš jako prevenci. Teď mi ale známej řekl, že Alavis je na nic, že je to blbě stravitelné pač to jsou tablety a že tablety nikdy nebyly moc dobré a lepší je prášek, např. Chassoton, nebo jak se to píše. Já myslela, že pejsovi dávám to nejlepší a že to působí dobře i preventivně, teď nevím...jaký na to máte názor vy?

jana33
# Zasláno: 30 Zář 2005 14:39
- Nahlásit

Kalliope myslím,že každýmu pesanovi sedne něco jinýho,je to jako s krmením. Rozhodně ale nesouhlasím s tím,že Alavis je na nic, je to jedna ze špiček chondroprotektiv. Chassoton je určitě taky výborný,stejně tak GAG, nebo nový Proglycan. Já používám Alavis, protože mým psům 100% vyhovuje. Když jsme našli našeho křížence, měl vykloubenou nohu, podle veta min. 2 měsíce (byly mu 3-4 m) a má totálně deformovanou kloubní jamku i hlavici,takže i když mu nohu vrátili na správné místo,tak do sebe kloub nezapadá. Nohu měl totálně ochablou,protože na ní nedošlapoval a po půl hodině pohybu musel odpočívat. Po podávání Alavisu se do 14 dnů objevilo rapidní zlepšení,nyní není na pesanovi nic vidět. Druhému pejskovi dávám Alavis jako ty, jednou ročně preventivně (labrador). Moje kamarádka,která má chs dává jednomu pesovi Alavis, protože mu super zabírá, druhému Proglycan,protože po Alavisu moc zlepšení neviděla. Ale pokud tvůj pes nemá žádné problémy a jedná se o prevenci,tak určitě Alavis svůj účel splní, protože jak už jsem psala mezi podobnými výrobky určitě patří mezi špičku.

Anonymní
# Zasláno: 1 Říj 2005 22:28
- Nahlásit

Jaký mate nazor na to, jestli psovi podavat kloubní výzivu pro lidi, je v tom velky rozdil, treba ve slozeni? EM.

Anonymní
# Zasláno: 5 Říj 2005 18:14
- Nahlásit

Humánní léky nejsou složené požadavkum zvírat. Jde hlavne o látky, které umožňují snadnejší vstrebávání a protilátky, které zabranují podraždení žaludku. Jednoduše řečeno, muže se to, ale nemelo by se to. Muže to u psa spusobit zjevné vedlejší účinky. A Alavis je fakt špice, našemu hafanovi pomoh

Anonymní
# Zasláno: 6 Říj 2005 09:01
- Nahlásit

Ahojte...o Alavise som este vela nepocula, no momentalne som v stadiu vyberu nejakeho pripravku kvoli prevencii...nastastie, problem zatial nemame...vela chvali som pocula na Caniviton Forte...aky je podla vas rozdiel medzi tym a Alavisom? alebo je to za jedno, len iny vyrobca a ina cena?

Eviccka
Člen
# Zasláno: 9 Led 2019 12:02
- Nahlásit

Já jsem měla problém do našeho psa dostat jakoukoliv kloubní výživu, ale nakonec jsem narazila na Canvit Chondro, které jako jediné chutná a voní po játrech, takže to má psík jako pamlsek a ještě si u toho zavrtí ocáskem.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání