| Autor |
Zpráva |
Kimeček
Člen |
# Zasláno: 30 Pro 2011 13:58
- Nahlásit
Dobrý den, už nevím komu bych mohla víc napsat, než někomu kdo se zabívá zdravím našich čtyřnohých přátel. Máme 9-měs. pejska plemene Akita Inu a objevil se nám u něj problém s tím, že si vykusuje srst a v tom místě má zarudlou kůži, která ho svědí. Už jsme byli u třech veterinářů a zatím bez výsledku. Všichni nasadili pipetu proti parazitům a když to nezabralo, tak dokonce kortikoidy a taky bez výsledku. Nevím jestli jste se s tímto problémem setkali,ale budu ráda za každou radu. Děkuji moc Simona
|
Fajka
Člen |
# Zasláno: 30 Pro 2011 14:17 - Změnil/a: Fajka
- Nahlásit
Kimeček
mrkni a prostuduj tohle :
http://www.haguro.cz/clanky/kozni_nemoci.html
je tam spousta infa , tak můžeš porovnávat jak na tom váš pejsa je
Je to papírák z nějaký chovky? nebo bez PP. CO jeho rodiče jak jsou na tom se zdravím? víte něco?
|
Fajka
Člen |
# Zasláno: 30 Pro 2011 14:23 - Změnil/a: Fajka
- Nahlásit
Kimeček
tady ještě něco od doktora Rybníčka kterej se touhle nemocí zabejvá...
http://www.kchmpp.cz/clanky/sebaceozni_adenitida.h tml
možná zkuste radši hned odborníka at víte na čem jste než dhocit od jednoho veta k druhýmu kterej stejnak nebude vědět... Rybníček by mohl třeba s jistotou vyvrátit že to SA není a navést léčbu správným směrem
|
Cigi
Člen |
# Zasláno: 30 Pro 2011 14:29
- Nahlásit
Kimeček
Nedávno řešila známá podobý problém se psem, vykousával si srst na noze, až asi pátý vet zjistil, že je to svrab.
|
Houšková
Člen |
# Zasláno: 30 Pro 2011 18:42
- Nahlásit
U známé se při vykousávání přišlo na to, že pes jealergický na hovězí maso. Asi by to chtělo udělat rozbor krve specielně na tento problém.
|
Fifi
Člen |
# Zasláno: 30 Pro 2011 18:53
- Nahlásit
Houšková
Asi by to chtělo udělat rozbor krve specielně na tento problém.
On takovy krevni rozbor existuje? Podelte se s nami, prosim!
Kimeček
Jak radi Fajka, jedte za dermatologem odbornikem, ten pozna nejvice, udela odbery, kultivace.
|
Houšková
Člen |
# Zasláno: 31 Pro 2011 00:56
- Nahlásit
Jedná se o kompletní rozbor krve, dělali jej v Plzni. Veterinář do žádosti popsal psí problém a odpovědí jim byla alergie na hovězí maso. Přestali krmit hovězím, dávali granule kuřecí, nebo jehněčí a pes se přestal vykousávat. Zní to neuvěřitelně, ale bylo to tak.
|
danajasa
Člen |
# Zasláno: 31 Pro 2011 01:22
- Nahlásit
Houšková
Jedná se o kompletní rozbor krve,
Tož s tím by měl jít do evropy,páč todle je převratný objev škoda,že miliony jinejch alergiků žerou doživotně zitec páč není jakákoliv možnost jak alergii prokázat hmmm todle je světový Páč protilátky v krvi na alergickou reakci no já zírám a červený a bílí krviky s plazmou též
|
danajasa
Člen |
# Zasláno: 31 Pro 2011 01:29
- Nahlásit
Todle je názor vodborníků koukám že je budu muset poslat do tý Plzně bo vůbec netuší co píšou 1. Potravinovou alergii: Potravinová alergie patří do stejné kategorie jako alergie např. na pyly. Požití stravy, na kterou má tělo alergickou reakci, způsobí aktivaci imunitního systému organismu. Imunitní systém alergika začne proti alergizující potravině vytvářet protilátky. Jde o obrannou reakci, kdy tělo produkuje histamin a další chemické látky, které spouštějí alergické symptomy. Nejčastější alergické reakce na potraviny se projevují na kůži (vyrážky), mohou se objevit respirační problémy včetně astmatu, dávení se, zvracení, průjmy, bolesti v oblasti břišní dutiny a křeče. Bouřlivé reakce se mohou manifestovat poklesem krevního tlaku, ztrátou vědomí a v nejhorším případě i smrtí.
2. Potravinová intolerance: Potravinová intolerance na rozdíl od potravinové alergie nezahrnuje imunitní reakci. Potravinová intolerance je způsobena nedostatkem anebo absencí látky či látek, které se v organismu podílejí na zpracování stravy. V případě požití intolerantní složky potravin tělo není schopné zpracovat danou potravinovou složku a dostavuje se netypická reakce organismu (zvracení, dávení, průjmy, kožní projevy, plynatost, bolest břicha, křeče…). Látkou, která tělu chybí anebo které má tělo nedostatek, bývá většinou enzym nebo enzymy štěpení intolerantní složky. Vzniká např. na podkladě přídavných látek v potravinách použitých k jejich stabilizaci, úpravě chuti, enzymového deficitu, kontaminace potravin mikroby, toxiny či vzniká na psychogenním podkladě.
|
Hipík a Tonička a Rozinka
Člen |
# Zasláno: 31 Pro 2011 14:58
- Nahlásit
Jaké laboratorní testy slouží k potvrzení a ke sledování alergického onemocnění?
K základním vyšetřením alergika patří krevní obraz s vyšetřením buněk zvaných eozinofily. Zvýšený počet těchto specializovaných buněk alergického zánětu svědčí pro přítomnost alergie.
Ke specializovaným vyšetřením patří posouzení funkce eozinofilů. Eozinofily alergiků uvolňují mnohem více různých působků, které můžeme nalézt ve vysokých množstvích v krvi a v místech jejich působení (například v slzách nebo v nosním sekretu). Takovým působkem je například ECP (eozinofilový kationický protein).
Standardním vyšetřením je stanovení koncentrace protilátky IgE (imunoglobulinu E) v krvi. IgE zprostředkovává vznik alergického zánětu. Jeho zvýšená hodnota v krvi svědčí pro alergické onemocnění.
Máme-li podezření na jistou konkrétní alergii, můžeme vyšetřit koncentraci protilátky IgE namířené proti konkrétnímu alergenu (specifické IgE). Vyšetření se podobně jako předchozí test provádí z krve.
|
danajasa
Člen |
# Zasláno: 31 Pro 2011 15:49
- Nahlásit
Hipík a Tonička a Rozinka
Máme-li podezření na jistou konkrétní alergii,
Tak to byl celkem hod kostkou trefit že je to zrovna hovězí,to by mě zajímalo proč se teda zatím ve valné věčině případů vypouští nebo přidávají složky žrádla když se pátrá po příčině alergije,tak proč jim nevodeberou zrovna krev když koukám je to tak jednoduchý.Ale díky zas sem teda vo něco moudřejší
|
Hipík a Tonička a Rozinka
Člen |
# Zasláno: 31 Pro 2011 16:04 - Změnil/a: Hipík a Tonička a Rozinka
- Nahlásit
danajasa
Tak to byl celkem hod kostkou trefit že je to zrovna hovězí
taky myslím...
(Pamatuju z doby před cca 15 lety, když jsem prodělávala autoimunitní onemocnění, tak poznali z krve leccos, včetně toho, že jsem na "něco" alergická... A dál mohlo následovat xy dalších testů... kdyby moje imunoložka tenkrát neusoudila, že je to na houby (protože v jednu chvíli může bejt člověk alergickej třeba na heřmánek a po čase mu heřmánek přestane vadit a objeví se zas něco jinýho), a že je třeba léčit příčinu a alergii jako průvodní jev pouze tlumit.)
|
petra b
Člen |
# Zasláno: 1 Led 2012 19:11 - Změnil/a: petra b
- Nahlásit
Hipík a Tonička a Rozinka"je třeba léčit příčinu a alergii jako průvodní jev pouze tlumit"
To je optimální, ovšem zjistí-li se atopie, což je bohužel, časté, je to sice fajn, ale poněkud k ničemu.
Tedy by bylo dobrý, co se týče Kimečka, aby vyrazil se svým pejskem k dobrému dermatologovi, ano nejlépe Dr Rybníčkovi u nás, na Slovensku třebas k Dr Panákové (oba certifikovaní). Udělat co nejrychleji krevní a kožní testy na alergie, v případě již poškozené kůže kultivaci s citlivostí na atb a antimykotika, aby byla příp. léčba cílená, kortikoidům se prozatím vyhnout, půjde-li to. Bude-li zjištěna alergie, vyrovnat se s tím, že jde o celoživotní problém, nelze psa chovat venku a je nutno mu věnovat více času než zdravému zvířeti, neb alergie je léčitelná, ale nevyléčitelná, že je nutno zvolit rozumnou míru posilování imunity a že nejdůležitější a prioritní je zajistit co nejmenší svědivost v co nejdelších intervalech, možno u mladého zvířete nechat vyrobit autovakcínu, která funguje nejlépe právě v mládí, zkusit homeopatickou léčbu, která někdy může přinejmenším částečně pomoci, zjistit si důkladně kombinované alergie (v případě, že je pes dok. alergický na cokoliv, patrně bude alergický ještě na lecos dalšího, co se neprokázalo, alergie potlačovat, počítat s tím, že se můžou vymizet a vytváří se další, nové. A příliš s kvalitním, odborným vyšetřením neotálet, protože vytvoří-li se alergie na bakterie kvůli již sekundárně infikované rozškráběné apod. místům na kůži, hrozí alergie na bakterie zcela běžně vyskytující se v každém prostředí a to je, bohužel, patálie hodně unavující. Navíc nejen alergie umí natropit problémy, všemožné následné chronické dermatitidy, pyodermie apod. není radno podceňovat nikdy,http://www.klinikaanima.cz/pripady-z-praxe
Přeji, aby pejsek měl potíže jen přechodné a když, tak měl alergii na to, čemu se lze zcela vyhnout, hodně trpělivosti, hodně štěstí a co nejméně recidiv!!! Zároveň přeji šikovného, vstřícného, pečlivého a rozumného veterináře, který používá hlavu v případě nutnosti celoživotních kůr kortikoidů.
|
Nexxi
Člen |
# Zasláno: 1 Led 2012 23:29
- Nahlásit
nebo může jít o zánět žlázek. to pak psa taky svědí všecko a vykousává se. ale to by asi vet poznal
|
brut
Člen |
# Zasláno: 2 Led 2012 08:01
- Nahlásit
Kimeček
já se přikláním k názoru Fajky. Mezi akitama je poměrně dost výskytu SA. Zkuste nastudovat, požádat svého veterináře o vyšetření a pokud o něm máte nějaké pochobnosti, raději ho co nejdříve změňte.
Přeji úspěšný boj s jakýmkoli onemocněním a držím palce, ať je to jen zánět kůže nebo jiné jednodušší onemocnění.
U nás měl Brut zánět chlupových váčků a strašně špatně se to nejen diagnostikovalo, ale i léčilo. Naštěstí máme vynikajícího veterináře, který se nebojí hledat a nenasazuje hned kortikoidy, ale pokouší se najít příčinu.... dokonalé vyléčení nastalo až po více jak půl roce.
|