Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Bolesti kloubů...Jak na ně??
Autor Zpráva
duli
Člen
# Zasláno: 20 Bře 2010 15:39
- Nahlásit

zdravim a slunečný víkend přeji )

mám RR, letos mu bude 8 a poslední dobou na něm začíná být vidět že ho asi bolí nohy...Hlavně při chůzi do schodů chodí nebo se spíš belhá a občas u toho hrozně vříská....Jedná se tu o přední nohy/klouby. Bydlíme ve třetím patře bez výtahu takže bych potřebovala poradit nějaký zlepšovák???..

Samozřejmě budu kupovat nějaká chondra, ale zajímá mě co na bolest??? Co chtít po vetovi??Aby mi nenacpal nějahý předražený hnus....

A jak se dělá vyšetření??...jestli to je artroza, k čemuž se asi přikláním...do rentgenu se mi moc nechce...

díky za všechny rady, i když to je asi už opakovaný dotaz...

Mika
Člen
# Zasláno: 20 Bře 2010 18:12
- Nahlásit

Mozu to byt nohy, ale tiez zada - mne dvojrocny zlatak takto vriskal (fakt prihodne slovo) pri vstavani a boli u toho nakonec nachlazeny zada.
Urcite veta, nechat si poradit, ak to bude nutne, tak aj rentgen. Ono dneska ta narkoza u rentgenu je len takove "prispani", aspon co mi vysvetlovala vetka, tak po chvilce je psak zas pri sebe. Ak psa boli pohyb, je to pekne na hovno

Inak vsetky chondra a lieky proti bolesti su drahe, takze si moc nevyberes najdi si lekara, ktoremu doverujes, to je na nezaplatenie. Drzime palce, nech to dobre dopadne.

duli
Člen
# Zasláno: 20 Bře 2010 20:40
- Nahlásit

Mika
nemyslím si že se zde jedná o nachlazení, pozoruji to na něm už nějakou dobu...je taky hodně přecitlivělý na takové bolístky, takže doufám že mu budu moct dát i nějaká analgetika, páč do 3.patra ho fakt nevynesu...váží 45kg....veta mám dobrého. ale přeci jen k němu chci jít už s nějakýma informacema co chci......

add vřískání...cca měsíc zpátky mi po očkování předvedl děsné divadlo na schodech...každý schod doslova ořval jakoby chcodil na jehlách až sousedi otevírali dveře co mu tak ubližuju

kachna_
Člen
# Zasláno: 20 Bře 2010 20:57
- Nahlásit

duli
eslivá je to artróza, tak nám pomáhalo promazávat klouby nějakou koňskou mastí na klouby (si fakt nepamatuju název). Namazat, zabalit, protože studila
Artrózu diagnostikoval "cvičením" s nohou, ohýbal jí a podle toho, jak reagovala, tak usoudil na artrózu.
každý schod doslova ořval jakoby chcodil na jehlách
chudák bych asi nevydržela a metla zpátky na veterinu

duli
Člen
# Zasláno: 20 Bře 2010 21:03
- Nahlásit

kachna_
po tom ockovani vim ze ho bolely asi ty vpichy...dostal nad kazdou lopatku jednu vcelku, takze to jenom hystercil.......ale jinak je mi ho strasne líto...kdyz jde do schodu tak se utoho netvari moc stastne, obcas kvikne vic nebo min...kdyz leze na sedacku, obcas kdyz vyskakuje do auta.....ale je zajimave ze cesta ze schodu s nim nic nedela...??...

LucieS
Člen
# Zasláno: 20 Bře 2010 21:10
- Nahlásit

duli
Být tebou, tak přestanu fantazírovat na netu, co by to tak mohlo být, a vyrazím k nějakému dobrému vetovi-ortopedovi.
Tady ti takhle od boku nikdo poradit nemůže.

kejtlin
Člen
# Zasláno: 20 Bře 2010 21:14
- Nahlásit

duli
já bych ho hlavně nenechávala skákat nikam - do auta bych mu pomohla, na sedačku případně taky a do schodů pomalu a skoro 8mi letý velký pes, no já jsem hysterie co se týče mých psů, ale určitě bych zkusila jiného veta.

duli
Člen
# Zasláno: 20 Bře 2010 21:43
- Nahlásit

k vetovi se samo chystam...měnit zatím není důvod, když jsem s tím ještě nebyla ....snad to budu stihat v pondeli...

add vet...stejně mi doporučí chondra možná něco na bolest a rentgen asi....ale zajímají mě hlavně co se na tu bolest obvykle dává...

a je jasné že ho nenechám blbnout, to ho už stajně ani moc nebavi, má rád svůj privátní gaučík...kdy tam ani nevyskakuje ale vyleze...

kejtlin
Člen
# Zasláno: 20 Bře 2010 21:54
- Nahlásit

duli
až v pondělí? pes ti řve bolestí při pohybu a ty jdeš možná v pondělí? nic mi do toho není je to tvůj pes, ale ty bys taky šla hned kdyby tě něco bolelo a nečekala možná do pondělí.

duli
Člen
# Zasláno: 20 Bře 2010 21:59
- Nahlásit

kejtlin
možná jsem to nenapsala přesně....ne že by přímo řval bolestí...to by tenkrát přecitlivělá reakce na očkování....ale třeba dneska ráno do schodu 2x kviknul...ale odpoledne když s ním byl přítul tak schody vyhopsal jak kamzík a byl v pohodě a ještě nahánel čubu....je to jak kdy...

kejtlin
Člen
# Zasláno: 20 Bře 2010 22:05
- Nahlásit

duli
v zadání jsi napsala, že se pes belhá a občas u toho hrozně vříská, já bych šla v okamžiku kdy pes vříská a nečekala bych že to možná přejde, nemám jednoho rozmazlenýho hafánka, mám 11 psů a skoro všichni pracují, takže jsou na zatěžování zvyklí, ale nečekala bych, kdybych čekala když měla stará fena " bloknutou páteř " a nejela hned, kdy dostala injekci proti otoku který tlačí na míchu, tak mi ochrne a takových podobných případů mám za život několik

duli
Člen
# Zasláno: 20 Bře 2010 22:29
- Nahlásit

kejtlin
možná to tak vyznělo, pže jsem toho měla zase plnou hlavu, ráno se fakt trochu belhal, ale odpoledne zase vyhopsal jak mladík....mám sice jen 2 psy, cuba taky maká a RR už má zasloužený klid...přikládala jsem to věku, že jsou prostě lepší dny a horší dny...a myslím že vet opravdu ješte jeden den počká, protože je pro mě rozdíl, jesli zaplatím na pohotovosti o litr víc jen tak pro nic zanic, než že ho můžu o den později investovat daleko lépe a užitečněji

kejtlin
Člen
# Zasláno: 20 Bře 2010 22:33
- Nahlásit

duli
jasně v pohodě já mám veta který naštěstí moc neřeší jestli pohotovost nebo ne a je skvělej, ale takový štěstí má málokdo, dej vědět co to bylo, hlavně mu prosím tě nedávej žádný lidský analgetika je to pro psy dost nebezpečný.

reneeska
Člen
# Zasláno: 20 Bře 2010 22:52
- Nahlásit

Apto flex na klouby a troxil na bolest - to jediný znám. Ten apto flex dávám

Atika
Člen
# Zasláno: 20 Bře 2010 23:27
- Nahlásit

Na bolest rimadyl, ale u 45 kilovýho psa se prohneš, jestli to bude brát dýl, je dost drahej, ale zase se prej může dávat delší dobu. A můj pes když vypadal, že ho bolí přední noha, tak to bylo od krční páteře, ono to fakt může mít víc příčin. Ale zase v osmi letech je ta artroza dost pravděpodobná a s tím se moc neudělá, jenom chondra a když je zle tak tlumit bolest. Držím palce, ať to pejsu nebolí moc.

duli
Člen
# Zasláno: 21 Bře 2010 15:13
- Nahlásit

Atika
reneeska
super díky za info.........by se v tom psu cert vyznal...nechápu ale že ho to asi bolí jen při pohybu nahoru...při cetě dolů schody skoro seběhne a je úplně v pohodě a to si myslím že je daleko větší zátež...??...

Atika
Člen
# Zasláno: 21 Bře 2010 15:34
- Nahlásit

duli
Moje devítiletá labíska má RTG potvrzenou artrozu na předním pacce a ze schodů spíš jako poskakuje a naopak nahoru jde líp. Tak nevím. Možná by bylo dobrý na kšandy a do schodů i ze schodů nadlehčovat. Jinak při RTG předních pacek nás neuspávali vůbec, ale Bufča je dost kliďas, prostě se rozplácne a nechá sebou manipulovat. Jinak nejvíc jí vadí rychlý starty a rychlý brždění, to pak viditelně pajdá,když takhle blbne i třeba jen chvilku, někdy je to i na prášek, ale zas to přejde a pár tejdnů je klid. Prostě s tím se fakt moc dělat nedá, ale bylo by dobrý si to nechat potvrdit a mít po ruce něco na bolest.

Janko
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2017 20:33
- Nahlásit

Ahoj, náš Ron má už 8 let a začal taky teď hodně trpět na klouby. Hlavně při chůzi do schodů. Veterinářka nám doporučila arthronis fáze 1, bereme ji zatím měsíc, ale myslím, že je to o hodně lepší.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání