Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Štěňata a štěňátka / Čůrání doma
Autor Zpráva
abby
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2006 13:45
- Nahlásit

Ahojky,prosím vás o radu.Máme doma pejska,kterému jsou necelé 4 měsíce a máme problém s počůráváním.Nejdřív jsem z toho byla nešťastná,protože jsem měla nějak blbě zafixováno,že náš předchozí pejsek se nepočůral nikdyRychle se ale naučila,že si musí říct,když potřebuje a začala chodit je dveřím do předsíně.Samozřejmě se počůrala,když jsme byli v práci a ona sama doma (je zavřená v předsíni).Ale bylo i pár dnů,kdy vydržela celou dobu.A posledních pár dnů se počůrává pořád a všude.Vůbec se nesnaží.Prostě jde do předsíně a vyčůrá se.I když jdeme za ní,tak nepočká a čůrá.Včera se dokonce počůrala do pelíšku,což neudělala nikdy.Je to nějaký vzdor nebo ji plete,že když je sama doma,tak může.Poraďte mi někdo.Dík

abby
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2006 13:51
- Nahlásit

Ještě něco.Když se včera počůrala,už poněkolikáté,tak jsem jí jednu plácla a nadala jsem jí a ona na mě začala štěkat.Pak to zkusil přítel a taky na něj štěkla.Tak jsem jí zase jednu plácla a řekla jí,že tady na nikoho štěkat nebude.Měla jsem pak pocit,že se nás bojí nebo co.Přitom jí nijak netýráme,jen občas,když už je toho moc,tak dostane na zadek.Ale jenom lehce.Mám jí nějak trestat (rozumějte plácnout),když se počůrá nebo mám dělat jako nic.Myslíte,že je potřeba,když se počůrá,chodit s ní zase ven a když se nepočůrá,tak ji odměnit.

Evulik
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2006 13:56
- Nahlásit

abby
Co na to říct ? Zkrátka pejsek je ještě štěňátko a nevydrží dlouhou dobu. Můj 5 měsíční pejsek vydrží už do rána nečurkat, ale když přes den řádí se starším psem, tak se zapomene a vyčurká se. Naštěstí tedˇuž jen na dlažbu a nebo na připravený ručník.Ony štěňátka nemají ještě vyvinutý svěrač, který by moč zadržel, to přijde časem.jo a do pelíšku taky semtam učurkne, dělat to i starší pes, když byl ještě malý a to byl sám.Tedˇjsem si říkala, že to možná prcek dělá schválnně a značí si pelech, ale asi ne - jen mu to někdy ujede.Kdyby si byla s malou pořád doma možná by si to uhlídala, ale to by si musela být jako její stín.Někdo jiný ti dá možná lepší radu, ale moje rada a zkušenost s několika psy ja taková, že v 6 někdy 8 měsících už pesan vydrží. Chce to jen trpělivost a pochopení.

Evulik
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2006 14:00
- Nahlásit

abby
psaly jsme současně. Netrestej a nehubuj štěně za prohřešky moc, stačí jen zabrblat fuj, to je fuj. Ono by se mohlo taky stát, že štěně začně požírat vlastní hovinka, aby je uklidilo. Stáva se to.Ano je na místě velká pochvala a odměna, když se malá vyčurá na venku.Když už se štěně vyčurá v pokoji, nemá smysl jit ven, to by nepochopila.

abby
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2006 14:07
- Nahlásit

Mě nevadí,že se počůrá,když je sama doma.Nečekám,že to vydrží.Spíše to mile překvapí.Vadí mi,že se vyčůrá,když jsme doma s ní a když ví,že jdeme hned za ní.Samozřejmě se stane,že si jí nevšimneme,když jde do předsíně,takže se vyčůrá.Ale posledních pár dnů prostě jde a a rovnou čůrá.Když si předtím normálně říkala,tak proč najednou ne.Většinou ji taky hubuju,ale když už je toho moc a nebo chci zdůraznit,že takhle teda ne,tak ji plácnu.Ale jenom malounko

brut
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2006 14:11
- Nahlásit

abby
Řekla bych, že to dělají všechna štěňátka. My jsme Brutovi vždy jen říkali fuj, ty jsi ostuda. Postupem času se to bude zlepšovat. Chce to trpělivost a taky je dobré ohlídat pár věcí. Vždy se prťata počůrají po spaní, po baště a při hře nebo těsně po. V tu chvíli je dobré s nimi honem vyběhnout ven a dát je vyčůrat, hodně pochválit a odměnit. Oni brzy pochopí, že je pro ně přijatelnější pochvala než bručení.

sarax
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2006 14:14
- Nahlásit

abby
já moc radit nemůžu,ale neplácala bych,jen brblala,je fakt že pokdu nejste doma,trvá učení dýl,mám doma štěndo od pátku a doma máme jen 1 velkou louži a několik ukápnutí za tu dobu..prostě jsem jako ostříž a vybíhám hned jak otevře oči a když jsme soma tak zahudruju když vidím že se na něco chystá,ale je ještě malinká..7 týdnů

Endy
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2006 14:15
- Nahlásit

Mám na to jiný názor.Pokud se štěndo doma přede mnou vyčůrá,vyhubuju mu a stejně s ním běžím ven.Je to sice už zbytečné,ale jak jinak má štěně poznat,co po něm chci?
abby
Tvoje štěndo mi přijde nastydlé,nebo jsi udělala ve výchově nějakou chybu a štěndo změnilo své chování.Začni znovu od začátku,jako by jsi štěně přinesla právě domů.To,že pejsek před Tebou čůrá znamená,že buď nechápe,kde se vlastně má venčit,nebo má zdravotní problém a není v jeho silách moč udržet.Tomu by odpovídalo jeho chování,kdy si připadá neprávem nebo nepřiměřeně trestané.

brut
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2006 14:17
- Nahlásit

abby
Já neplácám. Jen měním intonaci hlasu a popř. třepu ( teď už ani netřepu, protože 30kg nezvednu). Brut si taky říkal, a pak měl období, kdy si neřekl, i když jsem stála u něj. Přešlo to a teď už vydrží.
Říkala mi kamarádka, že její maminka taky párkrát plácla jejich štěně za počůrání a ono se jí začalo bát a dělalo ty loužičky ještě víc - ze strachu. Netvrdím, že je to tvůj případ, ale u toho počůrávání bych si dávala hrozný pozor.

sarax
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2006 14:18
- Nahlásit

teda pro doplnění já teda taky pokud jíb chytnu jak čůrá doma,tak jí popadnu a mažu ven....takhle to bylo s kaděním,který proběhlo druhej den po příjezdu,dvakrát na koberec..a po třetí dokončila venku následovala pochvala ,bez pamlsku ,a od té doby to dělá i venku a doma ještě ne za ty 2 dny

aren
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2006 14:21
- Nahlásit

Taky mi připadá, že by mohlo být nastydlé. Moji kulíšci začli být doma úplně čistotní až po pátém měsíci. Nikdy jsem je nijak netrestala.
Radila bych častěji venčit.

aren
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2006 14:22
- Nahlásit

sarax
pokud ji chytnu jak čůrá doma,tak jí popadnu a mažu ven....
To je asi nejlepší.

sarax
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2006 14:24
- Nahlásit

aren
ale doma hučím..chválit začnu až venku,ale jak říkám,BEZ pamlsku..dětem se taky za nočník nedávala odměnu.....takže je chválení,třeba dneska ve 4 ráno na celý sídlištěona se vzbudila kníkla a já letěla

abby
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2006 14:30
- Nahlásit

My máme asi nějakého "divného" psa,protože pro ni tyhle pravidla neplatí.Když byla malinká,tak jsme to takhle provozovali,po probuzení,jídle,.... Teď bych řekla,že to nemá žádné pravidlo.Vydrží celou noc,pak se vzbudí a hraje si.Vůbec se jí nechce ven.Fakt je,že hodně pije,takže asi i dost čůrá.Zkusím být trpělivá a počkám,kam se to vyvine.Když říkáte,že se má jen vyhubovat,tak budu jen hubovat

aren
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2006 14:31
- Nahlásit

sarax
No, já jsem ani nijak nehučela ani nechválila, spoléhala jsem na to, že to pejskům dojde samo, že je to venku lepší.
Taky byl rozdíl jak který. Korálek ještě ani neuměl chodit, a už se pracně plazil a batolil z krabice, aby se vyčural "jako" venku. Mercy vždy čural kde právě stál, bylo mu to jedno. Myslela jsem, že to bude o inteligenci, ale není. Mercy není hloupější.

abby
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2006 14:42
- Nahlásit

O inteligenci to asi opravdu nebude,protože si myslím,že je chytrá dost.Už si sama umí otevřít dveře a pochopila,že se otevírají za kliku,takže se na ni snaží vyskočitA umí sednou,lehnout a místo

Zdenka
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2006 14:43
- Nahlásit

Já si myslím, že bys měla chodit, co nejčastěji ven, čekat, že to přejde samo je asi hloupost.A venku za každý vyčůrání chválit a chválit,mluvit na ní aby věděla, že se vyčůrala a měla s tím to slovo spojený, já sem vždycky říkala šikovná holka vyčůrala se a opakovala jí to a když to udělá doma, tak jí trošku třepnout a zase říct fuj ošklivá počůrala se a dneska už moc dobře ví, co znamená slovo vyčůrala a chce to bejt důsledná.

Endy
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2006 14:54
- Nahlásit

abby
Když byla malinká,tak jsme to takhle provozovali,po probuzení,jídle,....

Ale ona je ještě malinká,pokud jí jsou necelé čtyři měsíce.Nejspíš jste se nechali příliš brzy ukolébat a nedotáhli návyk k čistotě do konce.Začni s zase od začátku jak s doneseným štěňátkem a uber na trestu.

abby
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2006 15:04
- Nahlásit

Máš pravdu.Asi jsme se nechali ukolébat.Proto jsem se ptala,jestli to mám dělat jako kdyz jsme si ji donesli.Tzn. když se počůrá,tak ji vynést ven a ukázat jí,kde to má dělat.Pochválit jí atd.

Dianice
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2012 15:34
- Nahlásit

Mám pejska a když byl štěně vážil 80 g..takže sem lítala 6x denně 3x noc hovínka měl v pelíšku na zemi loužičky všude no tak sem ho vzala za kůži dala mu čuchnout a řekla fuj pak už stačilo jen Co to je?? a utíkal a venku maxi pochvali a do měsíce to uměl krásně sám.. myslim že se to naučí ale jestli bývá doma sám tak to může dělat naschvál..

Katka52
Člen
# Zasláno: 5 Čen 2017 15:48
- Nahlásit

Dobrý den,

na čůrání pejsků po bytě, nabízíme tyto dvě vychytávky: https://www.elektro-obojky.cz/Vyhledavani?fraze=mo %C4%8Den%C3%AD

žanda
Člen
# Zasláno: 5 Čen 2017 16:38
- Nahlásit

Katka52
dobrý den, na tyhle vychytávky moc nevěřím a upřímně si myslím, že až štěně dospěje do stádia, kdy běžně přestávají čůrat doma, přestane, při důslednosti. když nemá vyvinuté svěrače je mi cokoliv na pendrek.
vytřít savem, nebo octovou vodou a trénovat- to je cesta k úspěchu.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2017 13:28
- Nahlásit

4měsíční štěně ještě nemá dovyvinutý systém vyměšování, tak jako malá děcka...je to prostě mimino... jen pes - na rozdíl od mimina - obvykle nenosí plínky...
Psí miminko rozhodně za loužičky, které objevíme po návratu z práce, NEKÁRAT. Okamžitě je vzít ven a pochválit za každou potřebu vykonanou venku. Pokud se štěně učí, že doma se nečurá, musí mu ale nějak být naznačeno, že doma ne, ale fungovat to může jen v okamžiku, kdy se na to ten pes zrovna chystá a člověk ho při tom načapá. Já třeba říkala svému hafovi TADY NE, čapla jsem ho do náruče a letěla s ním ven. V náručí se štěně obvykle nepočurá (aspoň naši předchozí psi to nikdy neudělali)...tu chviličku obvykle ještě vydrží. Venku to pak vypustí a měla by následovat pochvala...označení, že tak je to dobře, popř. odměna. Nemyslím tím, že psa budu ještě při dokončování potřeby "muckat", to ani není pro psa příjemné, ale je dobré, aby člověk a pes měli domluvený signál, který pro psa znamená "teď jsi něco udělal správně". Někdo používá klikr, někdo konkrétní slovo...Já radši to slovo...Domluvit se psem ten signál "tzv. ho naklikat" je otázka několika opakování....signál - odměna, signál - odměna...Pes potom bude vědět, že když se ozve onen signál, že udělal něco dobře a dostane za to odměnu...při tom venčení třeba právě poté, co si to dodělá (a nemusí se jednat o žrádlo, ale o cokoli, co pes aktuálně chce - o co stojí).

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání