Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Štěňata a štěňátka / Štěně a konzerva
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Niko
Člen
# Zasláno: 31 Led 2006 07:54
- Nahlásit

Mám dotaz ohledně podávání štěněti v malém množství a výjmečně do jídla masovou konzervu Rex pro dospěle psy - http://www.jac.cz/?id=produkty
Zatím jsem koupila jen dvě a sem tam jsem mu je mírně ohřáte přidala do granulí. Nevadí, že jsou tyto konzervy určeny dospělím psům?? Nebo je radši štěněti dávat nemám??

Meggi
Člen
# Zasláno: 31 Led 2006 07:57
- Nahlásit

Niko
Já je dávám prckový od třech měsíců do dětských granulí nebo i jen s přílohou a nijak jí to nevadí Podle mě jsou to kavlitní konzervy s dosti masem a čubám velice šmakujou.

Niko
Člen
# Zasláno: 31 Led 2006 07:59
- Nahlásit

Meggi
Mýmu taky strašně právě chutnají . Ale myslela jsem, jestli štěněti nějak nemůžou ublížit, víš, když jsou určený pro dospělý hafany....

Meggi
Člen
# Zasláno: 31 Led 2006 08:03
- Nahlásit

Niko
Naše čubiny fakt nevypadají ublíženě Jedný už budou dva roky a je v pohodě a druhý je osm měsíců a ještě potřebuje o 3 cm povyrůst. Mají všechny nohy, uši, oči, zuby a tak. Nic nepřebývá nic neubývá, takže dospělý REX pro mimi je v poho . Moje máti se nikdy neobtěžovala krmit svoje štěňata štěněcíma papíkama a taky všichni vyrostly bez problémů a byli znich krásní hafové.

jerry
Člen
# Zasláno: 31 Led 2006 08:21
- Nahlásit

Niko: Dolezite je napisane toto: Hlavní surovinou je maso a vedlejší masové produkty (98%). No pokial si myslite, ze v konzerve mate 98% tak sa velmi mylite. Mozno ze toto je uz narodny sport uvadzat ohurujuce cisla ake kalkulacka nepusti. Konzervy pre steniatka, dopelych a seniorov su vzdy ine. Vacsinou steniatka po krmeni dospelymi mavaju redsiu stolicu. S kvalitnych konzerv urcite GranCarno od Animondy alebo Belcando.

suesie
Člen
# Zasláno: 31 Led 2006 08:45
- Nahlásit

jerry
A co říkáš na konzervy Animonda Meat-O-Lini ?

jerry
Člen
# Zasláno: 31 Led 2006 09:54
- Nahlásit

Suesie: Odkial vies ze tymto krmim yorka. Meat on lini su jeho oblubenou stravou. Vzhladom na 100% podiel masa ich podavam este s varenou ryzou 20% meat a 80% ryza.

suesie
Člen
# Zasláno: 31 Led 2006 09:57
- Nahlásit

jerry
Našemu Cllifovi taky strašně chutnaj, a nádherně voní. Takže říkáš, že jsou dobrý, jo? My je mícháme do granulí jen na ovonění, takže nám jedna ta malá konzerva vystačí na 3 dny.

Bent
Člen
# Zasláno: 31 Led 2006 10:34
- Nahlásit

Závidím vám, moje štěndo při pohledu na jakoukoliv psí konzervu zalízá do nejtemnějších koutů a tváří se velice zhnuseně a pohoršeně proč zrovna tohle by mělo baštit.

suesie
Člen
# Zasláno: 31 Led 2006 10:54
- Nahlásit

Bent
No asi s nima nemá zrovna nejlepší zkušenosti.

ko4ka
Člen
# Zasláno: 31 Led 2006 11:16
- Nahlásit

jerry
takže konzervy Belcando nejsou špatný? My krmíme našeho dospělýho labradora souchým Belcandem Dinner a uvažujeme, že by nebylo špatný mu do toho přímýchat nějakou z konzerv od Belcanda. Ale budu mít ještě malýho labíka nebo goldena a nevím, jestli mu taky můžu zamýchat nějakou z těchle konzerv do granulek. Je to tedy vhodné a neublíží mu to ( průmjmy )?

jerry
Člen
# Zasláno: 31 Led 2006 12:31
- Nahlásit

ko4ka: Belcando ale junior pripadne Animonda Grancarno junior.

arsiela
Člen
# Zasláno: 31 Led 2006 15:36
- Nahlásit

Kde se dá Belcando sehnat(konzervy)?já štěníkům dávám konzervy Christopher(celou řadu)a Animondu,nebo Rind a naprostá spokojenost.Mám problém,že garnulky-jakékoli štěněčí nechtěj a v sedmi týdnech prostě baštit musej,takže míchám granule a konzervu.Nejsem z toho nijak nadšená,ale nic lepšího jsme s veterinářem nevymysleli.průjem nemaj,přibíraj.Tak snad to bude dobrý.Jediný co se mi z drahých konzerv neosvědčilo byla překvapivě Eukanuba,mohla to být náhoda,ale už nikdy více.

suesie
Člen
# Zasláno: 31 Led 2006 15:39
- Nahlásit

arsiela
No mně to moc překvapivý nepřijde. Vždyť pejskové většinou granule Eukanuba odmítají. Náš z Eukanuba konzervy taky nebyl zrovna dvakrát nadšenej. A ona taky zrovna moc nevoní. Je to spíš paštika (jak mi řekli v jednom obchodě) než masová konzerva.

birma
Člen
# Zasláno: 31 Led 2006 15:44
- Nahlásit

jerry
Můžu poprosit o vysvětlení?
napřed píšeš:Dolezite je napisane toto: Hlavní surovinou je maso a vedlejší masové produkty (98%). No pokial si myslite, ze v konzerve mate 98% tak sa velmi mylite. Mozno ze toto je uz narodny sport uvadzat ohurujuce cisla ake kalkulacka nepusti.
a potom o tom, čim krmíš ty: Vzhladom na 100% podiel masa ich podavam este s varenou ryzou 20% meat a 80% ryza

jak to teda je?

arsiela
Člen
# Zasláno: 31 Led 2006 17:52
- Nahlásit

suesie
byla to ani ne paštika,když jsem to kapku ohřála,tak to bylo rozteklý,hnusný.Když ohřeju animondu,nebo Rint tak se manžel ptá jestli zas vařím psům nebo vyjímečně jemuVoní to prostě jak maso ,ale ta eukanuba spíš smrděla.

suesie
Člen
# Zasláno: 31 Led 2006 17:57
- Nahlásit

arsiela
To souhlasím, ještě, že my to nikdy neohřívali

Endy
Člen
# Zasláno: 31 Led 2006 18:12
- Nahlásit

Mně štěndo taky nechtělo juniorkonzervu od Eukanuby.Ale seniorkám chutnala.Nejoblíbenější jsou Césárky.Po otevření krásně voní a vydrží dlouho čerstvé.

ko4ka
Člen
# Zasláno: 31 Led 2006 18:48
- Nahlásit

arsiela
my máme možnost odebírat belcando od výrobce skrz veterinářku, která nám to domluvila s místníma kynologama, kteří mají služební policejní psy. Je to pro vodicího psa, tak nám to dávaj za skladovky. Takže si to domluvím, ať nám to hodí k pytlům co berem vodicímu + co budeme brát štěndu až ho budu mít doma. Budu krmit jedině Belcandem, je to kvalita za dobrou cenu. Velmi se nám osvědčilo, například na rozdíl od Pro planu. Konzervy, co se mi povedlo najít, se dají sehnat na
http://i-zoo.net/

Niko
Člen
# Zasláno: 31 Led 2006 19:42
- Nahlásit

birma
Přesně - taky to nechápu!!! Nechtěla jsem tady být za blbce, že jsem to nepochopila, ale jak vidím, nejsem sama...

jerry
Člen
# Zasláno: 31 Led 2006 23:01
- Nahlásit

birma: Takze pozrime sa na to blizsie. Spominali sme Animondu. Vzhladom na to, ze je lidrom na europskom trhu v konzervovanej strave zoberieme jej Grancarno ako zaklad. Na obale je uvedeny pouzity podiel masa,ktory je presne uvedeny. Napr. rind 80% a lamm 20%. Jedna sa o podiel masa v konzerve co pri vlhkosti 80% a pouzitych doplnujucich latok predstavuje cca 70% masa v konzerve. Samozrejme je to len odhad. Toto je dolezite vediet pretoze na trhu su konzervy s podielom masa 4-8%. Naopak Eukanuba neuspela so svojimi konzervami pastekoveho typu pri 20-60% podielu masa. Toto bolo dost prekvapive a pri pomerne vysokej cene to na trhu nemalo vacsiu sancu na uspech.
Endy: Tak sa len pekne pozri cim krmis. Cezarky su prikladom aromatizovaneho krmiva s malym podielom skutocneho masa.
Ako druhy priklad uvediem ten spominany produkt na zaciatku:maso a vedlejší masové produkty (98%) Toto je ucebnicovy priklad ako prekvapit kvalitou kupujuceho. Konzerva ktora kvalitne maso presne definovane podielom mozno ani nevidela. Naopak druhotny odpad po spracovani toho tam je dostatok. Pre plemena malych psov to nie to prave...

Ardi
Člen
# Zasláno: 7 Dub 2006 07:29
- Nahlásit

Máme vyzkoušené konzervy Grand s kuřetem pro štěňátka - krásně voní a je to samý masíčko!Včera jsem koupila na zkoušku štěněcí konzervu Calibru a taky to krásně voní a je to masový.

Míša 79
Člen
# Zasláno: 7 Dub 2006 08:18
- Nahlásit

Jaký máte názor na Acanu? Krmím moje 8týdení štěnátko APBT Purinou, kterou vůbec nechce. Tak jsem si včera vzala vzorky RC- tu nectěl, Acany- tu zblajznul hned, Nutram- ten jsme jestě nedávali. Přečetla jsem si Belcand a docela by se mi líbyl. Svou dospělou fenku jsem krmívala K9. taK CO MI PORADÍTE?

Ardi
Člen
# Zasláno: 7 Dub 2006 08:43
- Nahlásit

Acana není špatná volba. Belcando jsem měla vzorek, ale z toho se toho moc nepozná. Nutram i K-9 taky dobrá zkušenost.
Mým ale chutná i ta Purina co tvoje štěndo nechce.

Míša 79
Člen
# Zasláno: 7 Dub 2006 12:37
- Nahlásit

ArdiByla jsem se schválně dneska zeptat na ten BELCAND a tvrdily mi v prodejně na krmiva, že to je podfuk, že to krmivo není zas až tak dobrý, tak asi radši zůstanu u osvědšené ACANY.

Ardi
Člen
# Zasláno: 7 Dub 2006 20:18
- Nahlásit

Ono to je jako u jiných granulí - tomu vyhovuje to a tomu zase ono.......

Míša 79
Člen
# Zasláno: 7 Dub 2006 20:22
- Nahlásit

ArdiTo asi jo, jenže každej chce svému miláčkovi dopřát to nejlepší. Na druhou stranu nic se nemá přehánět:

Ardi
Člen
# Zasláno: 10 Dub 2006 10:58
- Nahlásit

No já jsem teď skončila u plotny, protože moje březule feňule nechce granule. Tak vaříme masíčko, zeleninku, rejžičku.........

arsiela
Člen
# Zasláno: 10 Dub 2006 11:07
- Nahlásit

Já jsem teď narazila na konzervy od Happy dogu,píšou,že to je čistě masovka a má se do ní přimíchávat rejže.No na to kolik to stojí,nic moc.jako maso to nevonělo,a všechna psiska měla průjem.takže nakonec jsem zjistila,že z konzerv Animondu-všechny druhy,nebo Rint taky všechny druhy.Ale nejvíc se mi v poslední době osvědčilo vařit,pokud nechci krmit granulema.Vím co do toho nacpu,je to opravdu maso a né něco jiného.Takže vařím.

Ardi
Člen
# Zasláno: 10 Dub 2006 11:33
- Nahlásit

arsiela poraď
já se ptala dneska veta, kolik toho mám feňuli dávat, protože doteď byla taky na granulích. Váží 7,4, je v druhé polovině březosti. Vet mi nedokázal poradit, jaká by měla být přibližná denní dávka vařeného žrádla.

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání