Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Štěňata a štěňátka / Kříženec německého ovčáka a border kolie
Autor Zpráva
Stelli
Člen
# Zasláno: 21 Led 2019 10:11 - Změnil/a: Stelli
- Nahlásit

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda někdo nemá odhad, jaká může být hmotnost dospělého psa (fenky)-křížence Německého ovčáka a border kolie . Teď v 6 týdnech má štěně cca 3,5 kg.
A zda někdo poradí ,jakou povahu můžeme očekávat u takových kříženců .

Fousisko
Člen
# Zasláno: 21 Led 2019 15:16
- Nahlásit

Zdravím,
pokud tam není zamíchané žádné jiné plemeno, tak se asi dá čekat, že se s fenkou bude dát dobře pracovat. NO i BC jsou pracovní plemena, obě relativně snadno motivovatelná, s chutí do práce. Ale samozřejmě vše je o přístupu majitele. Co se týče odhadu velikosti, typovala bych si, že by mohla v dospělosti mí mezi 20 - 25 kg podle toho, který z rodičů se tam projeví víc.
A pokud jde o povahu, tak ještě velkou roli hraje i matka štěňat v tom jaká je ona sama, resp. jak se chová. Předává štěňatům svůj vzorec chování, který štěňata přejímají a pokud dostanou špatný vzor, hůře se to pak vše odstraňuje, ale samozřejmě to jde, jen to pak pochopitelně chce více času a trpělivosti.

Jednoho křížence NO a BC znám a je to velmi temperamentní ale dobře ovladatelný pejsek (má šikovného páníčka). Má kolem těch 25 kg a na výšku asi 55 cm odhadem (porovnávám se svým psem, který má k.v. 50 cm). Na první pohled je vidět, že je to kříženec NO s "něčím"

Stelli
Člen
# Zasláno: 22 Led 2019 08:35
- Nahlásit

Děkuji za odpověď
Pořád se nemůžeme rozhodnout, zda si fenečku pořídit nebo ne...je to dost nelehké rozhodnutí a řekla bych že jsme asi moc "přezodpovědní pejskaři " ..

Fousisko
Člen
# Zasláno: 23 Led 2019 08:03
- Nahlásit

Stelli

Tak zrovna kombinace bordery s NO bych se ani tak nebála co do té povahy, jako spíš po zdravotní stránce. Víte něco bližšího o rodičích? Zrovna u těchto dvou plemen se vyskytují různé dědičné vady, které se "papírovým chovem" hlídají a do chovu nejsou připouštěni jedinci, kterým vyšetřením vyjdou predispozice, takže spíš na toto bych si dala pozor.
Já osobně bych do takového křížence nešla bez předchozí znalosti zdravotního stavu a hlubšího původu rodičů, pokud to lze vůbec zjistit. Pokud se to zjistit nedá, tak pak je to sázka do loterie. To by ale byla i v případě osvojení psa z útulku, takže pokud je tohle štěně ne z množírny, ale od někoho, komu se stala "nehoda", tak je to prašť jako uhoď.
Rozhodnutí je jen na Vás a záleží i na tom, co budete chtít s fenečkou dělat. Jestli jste spíše sportovně založení a budete od ní čekat nějaké větší výkony, nebo to bude jenom pes domácí "pro každou srandu". Pokud bych si brala psa na práci, budu se dívat spíš po prověřeném chovu s PP, pokud bych chtěla "jen" kamaráda, riskla bych klidně i toho psa z útulku.

Stelli
Člen
# Zasláno: 23 Led 2019 09:01
- Nahlásit

Rodiče jsou zdraví, oba jsme viděli a zjišťovali jsme si, co se dalo, samozřejmě člověk nikdy neví..
Pro nás by to byl spíš rodinný parťák a společník, na výlety atd.. O jiném pejskovi bysme ani neuvažovali, tohle bylo takové "osudové" setkání , takže uvidíme, jak to nakonec dopadne.
A ještě mám dotaz, máte zkušenost s pojištěním pejska? myslím hlavně pokud je pak potřeba finančně náročný vet. úkon apod. Vyplatí se to?
Děkuji

Fousisko
Člen
# Zasláno: 23 Led 2019 15:24
- Nahlásit

S pojištěním psa zkušenost mám. Mám ho pojištěného u České pojišťovny. Dala jsem na radu kolegyně a nechala si ho pojistit u nich, protože kolegyně tam má pojištěnou čubinu a pojišťovna jí pravidelně proplácí úhrady za veterinu. Čím je fenka starší, tím častěji u veta je. Když požadovala kolegyně proplatit první úhradu za veterinu za operaci feny po úraze, pojišťovna ji tehdy dala docela hodně ze zaplacené částky (nevím přesně kolik, ale říkala, že to mohly být tak 2 třetiny).
Čím je fena starší, tím menší úhrady ale jsou. A ještě měla také kolegyně kliku, že tehdy bylo pojištění možno ještě nastavit u České poj. pro mazlíčka doživotně. Když jsem si ale pojištění zřizovala já, všimla jsem si pak až na konci smlouvy, že pojištění je pouze na 10 let života mazlíčka. Nicméně uzavřela jsem to pojištění, neb mi to tehdy připadalo u té České nejlepší. Už jednou jsem po nich taky požadovala úhradu za veterinární náklady a vše bylo vyřízeno poměrně rychle a proplacena skoro celá částka. Ale pes má teprve necelé 4 roky, takže i to hraje svou roli.
Takže abych to shrnula, je třeba si podrobně pročíst pojistné podmínky, za jakých je pojišťovna ochotna plnit a pak se rozhodnout. Pokud je ale pes zdravý a stane se mu třeba úraz a náklady jsou pak vysoké, tak se to pojištění opravdu vyplatí mít.
Jako právě teď nedávno...byla jsem fakt ráda i za tu tisícovku, co mi pojišťovna proplatila.

Stelli
Člen
# Zasláno: 25 Led 2019 14:42
- Nahlásit

Děkuji za odpověď,
právě jsem potřebovala zkušenost někoho, kdo pojištění má, jak je spokojený atd.....takže teď jen vybrat pro nás nejvhodnější.

Pejska si nakonec bereme, prostě už nešlo odolat ..v půlce února si pro ni jedem

Fousisko
Člen
# Zasláno: 28 Led 2019 08:48
- Nahlásit

Stelli
Tak držím palečky, ať je štěndo zdravé a dělá Vám jen radost. A s tím pojištěním, udělejte si aktuální průzkum toho, co se nabízí a porovnejte to. Třeba najdete i něco lepšího, než u té České p.

Stelli
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2019 08:26
- Nahlásit

Děkuji moc

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání