Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Štěňata a štěňátka / Nový kamarád
Autor Zpráva
roxybohemia
Člen
# Zasláno: 24 Čec 2018 06:26
- Nahlásit

Poraďte mi prosím, jaký pejsek je vhodný jako nový kamarád k mému 7letému střednímu knírači. V březnu nám odešel do psího nebe velký přítel (8letý vlkodav) a nějak je nám oběma smutno. Vyrostli společně.Díky. Marcela

Xerxová
Člen
# Zasláno: 24 Čec 2018 13:24
- Nahlásit

nikdo tady nezná povahu vašeho knírače, vaše podmínky... těžko radit. Může to být nový vlkodávek, nebo druhý knírač... prostě rozhodnout se musíte sami.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 1 Srp 2018 14:02
- Nahlásit

roxybohemia

Já mám 3letého středního knírače a vzhledem k jeho poněkud impulzivnější povaze bych mu určitě nepořídila za kámoše zase kníra. Moje fousisko není žádný vrahoun na potkání. Je schopný si s cizími psy hrát, kamarádit se, ale je to prostě typ psa, co hrozně rychle dokáže změnit náladu z "pohoda - kámoši" do "už mě děsně štveš". Protože svého psa znám, většinou včas poznám, kdy je čas ukončit hru a jít dál, aby setkání s jiným psem nedopadlo tím "už mě štveš". Protože ale znám docela dost knírů a většina z nich má podobou náturu jako ten můj, tak bych mu jako kámoše raději pořídila nějaké mírnější, méně vzrušivé plemeno.
Mně osobně se v minulosti velmi osvědčila kombinace knírač a chodský pes. Můj první pes byl stř. knírač, ke stáru jsem mu pořídila kamaráda - štěně choďáka. Byli úžasná dvojka. Choďák se knírovi podřídil od prvního dne a ani když dospěl, nesnažil se otočit role ve smečce, vždy kníra respektoval jako šéfa. Mému knírovi ale tehdy bylo už skoro 13 let, takže si spolu s choďátkem příliš nehráli, ten vztah byl spíš "otcovský", pokud se to tak dá nazvat. A můj choďáček taky starouška nikdy moc neotravoval, aby si s ním hrál...když to zkoušel a starému se nechtělo, prostě mu stačilo mírně vrknout a mladej pochopil a přestal blbnout.

Neznám povahu Vašeho kníra, ale 7letý kluk je jistě ještě plný sil, takže by se nejspíš štěndem i nechal zlákat ke hrám. Na druhou stranu je dospělý a samec, tak bych asi volila nějaké přibližně stejně velké plemeno, aby knír třeba neměl z příliš velkého štěnda (vlkodava) pocit, že ho nezvládne...
Ale to je jen můj názor, jak tu Xerxová správně poznamenala...neznáme povahu Vašeho kníra atd....
Rozhodnutí je na Vás, ale doporučuji rozhodně řídit se povahou Vašeho psa a pořídit mu takového kámoša, u kterého bude předpoklad minima potencionálních konfliktů.

Kdybych dnes chtěla pořizovat svému fousisku kamaráda, volila bych asi zase choďáka. Poznala jsem toto plemeno dobře, znám jich spoustu a většina jsou naprosto nekonfliktní hafani. Zároveň je to podobně živý temperament jako knír, takže věřím, že by si spolu i vyhráli, jen ten choďák (jak je znám já ve společnosti jiných psů) nemá tolik ambicí být ve všem první a snáze se podřídí jinému "názoru" druhého psa...Buď konflikt vůbec nevyvolá anebo jej ukončí svým vstřícným chováním dřív, než by se vyhrotil.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání