Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Štěňata a štěňátka / Značkuje štěně ve 4 měsících?
Autor Zpráva
Amaya
Člen
# Zasláno: 2 Led 2017 10:20
- Nahlásit

Ahoj,
máme doma štěně (kříženec šeltie) dnes přesně 4 měsíce staré. Od necelých 3 měsíců zkouší při čurání zvedat nohu, poslední 3 týdny ji zvedá naprosto pravidelně, vybírá si rohy, sloupy, keře apod. Prostě zdá se, že to není náhoda a značkuje. Navíc začal po vyprázdnění hrabat zadníma, jak jsem se dočetla, další způsob jak zanechat svůj pach.
Včera u nás byla návštěva, najednou pes zvedl nohu a očural nohu od stolu. Přitom čistotnost má už vcelku zvládnutou na 95%, toto spíš vypadalo jako jednoznačné gesto návštěvě.
Je možné, aby takto malé štěně už projevovalo tak jasné teritoriální chování? Nebo je to puberta? Nebo obojí?
Díky

žanda
Člen
# Zasláno: 2 Led 2017 16:19
- Nahlásit

Amaya
seš si jistá věkem štěněte?

Amaya
Člen
# Zasláno: 2 Led 2017 18:58
- Nahlásit

Ano, máme ho od známých, takže datum narození je jisté.

žanda
Člen
# Zasláno: 2 Led 2017 20:32
- Nahlásit

Amaya

to je dost divný ,protože do cca 3 měsíců jim pořádně nefungují ani svěrače, a psí kluci zvedají nožičky kolem puberty, záleží taky na velikosti a plemeni...........ale co vím tak je to později než ve 4 měsíci

Amaya
Člen
# Zasláno: 3 Led 2017 17:28 - Změnil/a: Amaya
- Nahlásit

Tak jsem právě mluvila s kamarádkou, která má bráchu toho našeho a prý to ten jejich dělá taky. Od konce 3. měsíce zvedá nohu při čurání. Takže to asi bude gen jejich neznámého tatínka - nějakého místního macha :-D

Maya
Člen
# Zasláno: 3 Led 2017 19:42
- Nahlásit

Amaya
Tak úplně normální to není, ale možný je asi všechno. Tak stejně s tím člověk nic nenadělá. Mě značkuje teď štěně tak od 7 měsíce.

Neumi
Člen
# Zasláno: 4 Led 2017 06:34
- Nahlásit

to je dost divný ,protože do cca 3 měsíců jim pořádně nefungují ani svěrače, a psí kluci zvedají nožičky kolem puberty, záleží taky na velikosti a plemeni...........ale co vím tak je to později než ve 4 měsíci
tak můj pastevecký psí kluk začal zvedat nožičku již cca ve 3 měsících, zatímco hovi kluk až v průběhu druhého roku...

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání