Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Štěňata a štěňátka / Vstupovat do divoké hry štěněte s ostatními psy?
Autor Zpráva
Amaya
Člen
# Zasláno: 10 Lis 2016 09:03
- Nahlásit

Ahoj,
můžete mi prosím poradit? Máme štěně 10 týdnů staré, je to kříženec šeltie, takže prcek. Protože chci, aby měl bezproblémový vztah k ostatním, snažím se ho brát mezi psy, co to jde.
První den se trochu bál, ale pak si moc hezky pohrál s plašší fenkou jorkšíra. Postupně se oťukal a teď blbne s pejsky všech ras i velikostí. Jednou si hrál s fenkou JRT, ta hra byla o poznání ostřejší, fenka ho chvílemi koulela po trávě, občas ho položila na záda, ale vypadali, že si to užívají oba.
Po té jsem si ale všimla, že sám začal být v hrách drsnější. Zmiňovanou fenku jorkšíra docela válcuje. Ona se ho začíná bát, utíká před ním, on za ní a kouše do ní, povaluje jí. To samé s jinou fenkou čivavy. Když se to stalo poprvé, myslela jsem, že je tak rozdivočený po hře s JRT. Teď to ale bylo v jiné situaci a hra byla opět divoká. Předpokládám, že prostě neodhadne míru, ale nevím, zda do jejich hry vstupovat a krotit. A jak přesně? Zatím jsem ho zkoušela odlákat na klacek, což pomohlo, ale za chvíli ji už zase honil. Myslím, že větší nebo dominantnější pes by si ho asi srovnal sám, ale fenka je malá a začíná se ho bát.
Díky

Fifi
Člen
# Zasláno: 11 Lis 2016 00:25 - Změnil/a: Fifi
- Nahlásit

Amaya
40 lidi precetlo a nic, tak ok, prispeju svoji troskou do mlyna.
Hry u stenat jsou kolikrat doslova "drasticke" - ale musi jit o stejnou vahovou kategorii. Kolik vazi ta jorksirka? Civava? Sama za sebe nesnasim, kdyz mi nejaky cizi pes stene valcuje, kutali po trave ci poklada na zada. A ze staci jedno podobny dukladny semleti od ciziho psa a stene se zacne chovat presne tak, jak popisujes. Aby se mu to nestalo znovu, zacne byt "tvrdsi". A klidne ze strachu, aby ho nekdo zase neprevalcoval.
Stenata maji, krome hry se sourozenci v domaci smecce, dost malo moznosti se vyradit se stejnou vekovou a i vahovou kategorii. Takze ano, usmernovat, nenechat honit bojave stene druheho majitele. Tomu by mimochodem tohle chovani nemelo byt jedno a mel by se taky ozvat, ze staci!
Jak na to? no proste trenink privolani, existuje xy zpusobu, zrovna u desetitydenniho stenete to je to nej obdobi. Ziskat si jeho pozornost na vychazkach, schovavat se mu, prchat pred nim, aby cloveka prcek musel dohanet a veleee pochvaly, hracky, pamlsky - zni to ohrane, ale stat se pro stene stredobodem vesmiru, na ktery se prcek spolehne za jakychkoliv okolnosti, kteryho si bude po ocku hlidat atd... To vse v klidnem prostredi a pak prenest postupne nekam do ruchu, asi spolecny placek na venceni psu.

Neumi
Člen
# Zasláno: 11 Lis 2016 06:12 - Změnil/a: Neumi
- Nahlásit

takže ani ten 42. čtoucí člověk už nemusí nic napsat ...

tak trošku jo - samozřejmě že hry se stejným živočišným druhem jsou důležité, ale nejdůležitější teď je právě to navázání štěněte na sebe. A není to důležité jenom pro člověka, ale i pro toho psa, dává mu to životně důležitou jistotu vedení, řádně fungující smečky....

Amaya
Člen
# Zasláno: 11 Lis 2016 09:02
- Nahlásit

Díky za odpovědi
Tak ta jorkšírka ani čivava už štěňata nejsou (váhově jsou +/- jako on), ale jsou asi trochu bojácnější. On se teď oťukal a začal divočit. Jinak se stejně velkými a většími psy se chová ukázkově. Stačí když pes bafne nebo jen se dominantněji postaví a on hned ví, kde je jeho místo. Holt jen na ty plašší holky si dovoluje . Budu to dělat jak radíte

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání