Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Štěňata a štěňátka / Kulhá štěně na levou přední tlapku
Autor Zpráva
Zdenek58
Člen
# Zasláno: 14 Srp 2016 13:38
- Nahlásit

Zdravím, dnes mi venku zničeho nic začala kulhat 6 měsíční fenka Shi-tzu- takže jsem vyloučil rychlý růst, prý je to jen u velkých plemen. Ani přeležení to nemohlo být, 2 patra seběhla bez problémů a začala až venku, když jsme šli domů. Zítra chci zajít radši k veterináři, měl jsem hodně ras psů, ale s tímhle jsem se nikdy nesetkal, jestli někdo máte zkušenosti moc prosím o info

corgi
Člen
# Zasláno: 14 Srp 2016 15:08
- Nahlásit

Zdenek58
Začnu od konce - 2 patra seběhla bez problémů - to bych tedy u štěněte (to je sebíhá od útlého věku denně?) rozhodně nezkoušela.

Obecně - pokud mi kterýkoliv ze psů, ať mlaďas nebo staroch, začne "z ničeho nic" kulhat, nasadím 2 nebo 3 dny klidového režimu. Ale to skutečně znamená nulovou aktivitu navíc kromě vycházky za účelem vykonání potřeby. Vit. C, maximálně kloubní výživu. Pokud to klid nespraví, je na místě vet. Mluvím o kulhání, ne o stavu, kdy by psovi noha visela a on ji nijak nepoužíval.

V případě, že štěndo normálně chodilo a pak najednou šup a kulhá, byl by pro mě podezřelý číslo 1 nějaký předmět v pacce, případně žihadlo. Tedy prohlédnout tlapy velmi důkladně, i mezi prsty.

Zdenek58
Člen
# Zasláno: 14 Srp 2016 18:27
- Nahlásit

Přesně jak říkáš, normálně na procházce a bum a nejdu. Nejsem zase Lojza 1. věc, hned jsem jí tu tlapku asi 3x projel a prohmatal. Nic jí taky neštíplo, prostě si sedla, zvedla tlapku a dál to nejde. Určitě jí netahám od mala do schodů, u nás jsou ještě zvýšený schody, takže se slečna do nedávna nosila, to se neboj. Domů jsem ji odnesl, uložil do pelechu a byla klidná. Ale po cca -3 hodinách už zase skáče po gauči, posteli a tlapka je naprosto ok. Něco na ty klouby chci po dnešku stopro pořídit, míval jsem ,, vesnický pejsany,, Shih-tzu je pro mně trochu level up... Prý je nejlepší Alavis, nemáte zkušenosti s nějakými? Díky jinak za rady a zájem

Maya
Člen
# Zasláno: 14 Srp 2016 19:20
- Nahlásit

Zdenek58
Pokud už je OK, tak já bych teda chondra nedávala. Každopádně není trochu citlivka? Mám psa, kterýmu stačí šlápnout na ostřejší kámen nebo větev a kulhá a dělá strašně nemocnýho potom docela dlouho. Prvně mě to taky celkem vyděsilo.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 14 Srp 2016 23:07
- Nahlásit

Ty jo šicka level up .....

Tercais
Člen
# Zasláno: 15 Srp 2016 06:33
- Nahlásit

Zdenek58
No, jestli po třech hoďkách byla OK, zvážila bych jestli nesimuluje... Třeba se jí prostě jen nechtělo být venku? Nepršelo nebo třeba nefoukalo hodně? Můj pes je cukrová princeznička a když prší, dělá všechno možný aby ven nemusel...

corgi
Člen
# Zasláno: 15 Srp 2016 08:21
- Nahlásit

Zdenek58
míval jsem ,, vesnický pejsany,, Shih-tzu je pro mně trochu level up
Nechci tady hanět plemeno, ale na ty schody oproti klasickému vořechovi opravdu bacha. Je to pes s dlouhými zády - i když je na tom samozřejmě líp, než třeba jezevčík. Nahoru do schodů OK, ale dolů, na to bych si netroufala, dokud pes nebude "hotový". Tedy pokud je sejde jednou za den, dobrá, ale pokud by měl ten pes lítat dolů častěji, nelíbilo by se mi to. Ostatně já jako chovatel dlouhých zad jsem budoucí majitele velmi vyslýchala hlavně co se týče podlah a schodů, co mají doma

Ale po cca -3 hodinách už zase skáče po gauči
To bych fakt viděla na to žihadlo, případně ostrý kamínek.

Něco na ty klouby chci po dnešku stopro pořídit
Prý je nejlepší Alavis
Nejlepší "na klouby" je kvalitní strava a přiměřený pohyb se zátěží adekvátní věku a plemeni, hlavně u rostoucího psa.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání