Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Štěňata a štěňátka / kombinace druhů krmení
Autor Zpráva
Elki
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2016 11:43
- Nahlásit

ahoj, studovala jsem teď co bude nejlepší strava pro nové štěně. BARF mě velice zaujal, ale bojím se, že ne vždy to bude možné. Chci se tedy zeptat, jelikož jsem moc podobných diskuzí nenašla, jakou máte zkušenost s kombinací BARFu a kvalitních granulí cca půl na půl.
Další dotaz je ohledně kostí. Pokud si přinesu štěně zvyklé na granule, kdy mu můžu dát první kosti a jakého typu? našla jsem, že pro štěně je vhodný kuřecí krk nebo i křídlo - můžu mu dát vceli nebo raději rozsekat? Nechci ho udusit hned v prvních dnech Celkově by mě zajímalo i kdy šttěněti zvyklému na granulky dát první syrový kus masa, vnitřnosti apod..díky

corgi
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2016 13:44
- Nahlásit

Nejlíp koupit si knížku od Novosádové a přečíst. Všechny odpovědi tam jsou.
Ke kombinování - spousta lidí to tak dělá, např. ráno granule, večer maso. Psi žijou.

Elki
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2016 17:55
- Nahlásit

super, díky za tip, knihu si určitě seženu

Elki
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2016 22:17
- Nahlásit

tak kniha přečtena, určitě do toho půjdu. O kombinování s granulemi jsem tam krom cestování nic nečetla, takže pokud by měl někdo odpovědi nebo názory na pár dotazů, budu ráda:
- štěně naučené od chovatelky na granule byste po týdnu převedli na pouze BAFR s tím, že granule mu dáte později, až bude mít vycvičený žaludek nebo to střídat od začátku?
- k tomu střídání - myslíte že je lepší dát jeden den všechna krmení pouze granule, pak např. dva dny BARF a pak zas jeden den granule nebo to střídat i v rámci dne? (jen příklad, doufám, že granule nebudou nutné tak často)
- podle mě by asi bylo lepší štěněti na začátku kuřecí křídlo jen nasekat -myslím si, že pokud ho budu mlít, proces tím zpomalím (když si neporadí, tak je to jasné) - jde o irského teriéra, takže štěně bude malé, v dospělosti 12kg
..tak nějak mi toto není ještě úplně jasné, díky za každý příspěvek

zbrnd
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2016 02:32
- Nahlásit

Ke kombinování - spousta lidí to tak dělá, např. ráno granule, večer maso. Psi žijou.
Spousta lidi psy denně mlátí. Psi žijou.
Někteří lidé mají se psy sex, psi žijou.

tak kniha přečtena, určitě do toho půjdu. O kombinování s granulemi jsem tam krom cestování nic nečetla, takže pokud by měl někdo odpovědi nebo názory na pár dotazů, budu ráda:
- štěně naučené od chovatelky na granule byste po týdnu převedli na pouze BAFR s tím, že granule mu dáte později, až bude mít vycvičený žaludek nebo to střídat od začátku?
- k tomu střídání - myslíte že je lepší dát jeden den všechna krmení pouze granule, pak např. dva dny BARF a pak zas jeden den granule nebo to střídat i v rámci dne? (jen příklad, doufám, že granule nebudou nutné tak často)
- podle mě by asi bylo lepší štěněti na začátku kuřecí křídlo jen nasekat -myslím si, že pokud ho budu mlít, proces tím zpomalím (když si neporadí, tak je to jasné) - jde o irského teriéra, takže štěně bude malé, v dospělosti 12kg
..tak nějak mi toto není ještě úplně jasné, díky za každý příspěvek

záleží jakou modelovou řadu máte

corgi
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2016 10:35
- Nahlásit

Elki
štěně naučené od chovatelky na granule byste po týdnu převedli na pouze BAFR s tím, že granule mu dáte později, až bude mít vycvičený žaludek nebo to střídat od začátku?
je lepší dát jeden den všechna krmení pouze granule, pak např. dva dny BARF a pak zas jeden den granule nebo to střídat i v rámci dne?
Každý pes je jiný - to je myslím zásadní pro pochopení toho, že na tyhle otázky nikdo z nás nemůže odpovědět tak, aby to bylo 100% platné. Třeba štěndu maso vůbec nesedne a bude z něj granulář. Třeba mu nesednou granule a při střídání bude mít srajdu. Třeba bude mít plechový žaludek a zvládne cokoliv. To je ale třeba zjistit, to nikdo nemůže vědět dopředu

štěněti na začátku kuřecí křídlo jen nasekat
Mnohem lepší než kosti nasekat na kousky, je pomlátit je paličkou nebo posekat (ne rozsekat) sekáčkem. Kuř. krky takhle připravené zvládla moje štěnda v 6 týdnech (v dospělosti cca 14kg). Naučí se kousat, na rozdíl od situace, kdy by měli v misce kousíčky kostí, které by zhltli.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2016 14:48
- Nahlásit

Třeba štěndu maso vůbec nesedne a bude z něj granulář
jj navíc mu třeba nesedne pohyb a tak stráví život na gauči, krom toho bude asexuál a tak nebude mít potomky.....
prostě ZROZEN PRO GRANULE...

Elki
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2016 16:18
- Nahlásit

Corgi

díky za názor, je mi jasné, že každé štěně je jiné, zajímalo mě jestli má s kombinováním někdo zkušenosti.. úplně se mi nezdála právě kombinace granule ráno,maso večer, protože člověk ztratí přehled a pes může mít něčeho výrazný přebytek třeba. No uvidím jak mu co pojede každopádně mi bylo vždycky líto psů, co neznají nic než granule, přece jenom i já si na jídle ráda pochutnám proto hledám jiné cesty

Neumi
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2016 19:53 - Změnil/a: Neumi
- Nahlásit

úplně se mi nezdála právě kombinace granule ráno,maso večer, protože člověk ztratí přehled a pes může mít něčeho výrazný přebytek třeba.
to mi vysvětli - jak ztratí přehled? Složení granulí je stále stejné, a co dáváš psu syrové,to snad víš, ne?

Elki
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2016 20:47
- Nahlásit

Neumi
myslím tím přehled kolik zhruba například vápníku nebo fosforu mu dávám, zdá se mi, že bych to musela složitě přepočítávát kvůli alespoň hrubému odhadu, tak proto se mi zdá jednodušší dávat v rámci jednoho dne jen jeden druh stravy..nevím jestli svoje myšlenkové pochody dobře popisuju

corgi
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2016 22:12
- Nahlásit

Elki
kolik zhruba například vápníku nebo fosforu mu dávám, zdá se mi, že bych to musela složitě přepočítávát kvůli alespoň hrubému odhadu
Řekla bych, že to zbytečně moc prožíváte Za těch cca 8 let, co krmím masem, jsem jediné přepočítávání prováděla u březí feny a jejích štěňat. Ale rozhodně to nebylo přepočítávání vápníku a fosforu ve 100g masa

Elki
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2016 22:46
- Nahlásit

jj to jsem celá já, chci být na všechno stoprocentně připravená a pak mám akorát stresy hodím se teda do klidu..taky jeden z důvodů proč sem píšu ;) díky moc

Neumi
Člen
# Zasláno: 4 Čec 2016 06:19
- Nahlásit

Elki, ještě jednou - složení granulí znáš a to je neměnné (a např. poměr Ca:P tam je relativně vždy dobře), takže to řešit nemusíš. Zamyslet se musíš nad krmením, které skládáš ty z jednotlivých surovin a to musíš, i pokud by byl pesan jenom a pouze na syrovém/vařeném. Takže z tohoto pohledu to je jedno.

Jinak se též domnívám, že moc řešíš. Navíc máš malé plemeno, kde asi růstový problém díky krmení jen tak nespácháš (na rozdíl od velkých plemen).

Tercais
Člen
# Zasláno: 4 Čec 2016 06:55
- Nahlásit

Elki
Elki, mám 4 měsíční štěně a tímhle přechodem z granulí na maso jsme prošli před měsícem a půl... Prvních 14 dní jsem ho měla doma čistě na granulích a pak jsem postupně přecházela na BARF. Třeba jsem dala půl napůl syrový mletý s trochou granulí, pak místo granulí rýži, postupně jsem ty granulový dávky omezovala. Nebo sem třeba ke granulím přimíchávala tvaroh, to mu taky ohromně chutnalo. Teď o víkendu jsme byli pod stanem, tak jsem z praktických důvodů koupila kilčo Taste Of Wild... Sežral to krásně (ale on sežere úplně všechno) a i když jsou to kvalitní granule, tak se mi nelíbilo, jak z nich s*al... Bylo toho moc, řídký.. no fuj... Takže za mě osobně jen syrový a na příštím výletě to nějak vyřeším No, každopádně, já začala nejdřív libovým, zkusila jsem to rovnou syrový, sežral to, nebyl problém. Když jsem mu poprvé dala křídlo, tak sežral celý velký kus naráz a trošku se tím dávil, tak jsem ho učila žrát kosti tím stylem, že jsem s ním seděla u misky a to křídlo držela, aby ho musel pořádně kousat... Stačilo asi 2x a pochopil co a jak.. a od tý doby bez problémů, jednou denně dostane dávku se zeleninou nebo ovocem nastrouhaným aby měl vitamíny a je klid. Veterinář i chlápek z obchodu s chovatelskýma potřebama kde nakupuju mi ho chválí že vypadá dobře a pesan je spokojený Jinak, taky je to prcek, teď má 7 kg, v dospělosti tak 10, a fakt se nebojím mu ty kosti dávat. Když se pes zvyká postupně, neměl by být problém. Jen bacha, když budeš dávat kosti poprvé, tak aby neměl z většího množství zácpu Jinak, já nic nepočítám, tak max. kolik gramů denně by měl sníst, dávám mu 5% z aktuální váhy, ale vápník:fosfor neřeším, dám si bacha, aby měl kosti a maso zhruba 1:1 (možná trošku víc masa než kostí), k tomu trošku příloh (rýže, ovesné vločky, sem tam těstoviny) a jednou denně cca 20-30 g ovoce a zeleniny

zbrnd
Člen
# Zasláno: 4 Čec 2016 10:55 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Neumi
- složení granulí znáš a to je neměnné
jj maximální odchylky tam jsou v pikopromilích

zbrnd
Člen
# Zasláno: 4 Čec 2016 10:57 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Elki
granule nejlepe nedavejte vubec, je to svinstvo
kdyby Vam nebo mi nebo komukoliv od mala davali jen zpracovany zgranulovany odpad, taky bychom nejspis zili ...

Elki
Člen
# Zasláno: 4 Čec 2016 12:41
- Nahlásit

zbrnd
jj taky pro granule nehlasuju, beru je jako zálohu když nebude moc času nebo na dovolených pod stanem, ale radši si prověřuju všechny možnosti, uvidím jak se sžijeme

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání