Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Štěňata a štěňátka / irský pšeničný teriér
Autor Zpráva
pikitka
Člen
# Zasláno: 27 Čen 2016 18:23
- Nahlásit

ahoj, potřebovala bych poradit. Ráda bych si pořídila štěně irského pšeničného teriéra, ale nechci ho ani na chov ani na výstavy a zatím je všude cena za štěně kolem 20tis. Nemáte tip, kde bych sehnala obyčejné štěně, žádného budoucího šampiona cca za 7tis? Raději peníze investuji přímo do psa než za pořizovací cenu známým se to podařilo, ale vypadá to spíš na výjimku. díky za rady..

corgi
Člen
# Zasláno: 27 Čen 2016 19:01
- Nahlásit

pikitka
Odpovím jako chovatel jiného plemene, které se cenově pohybuje přibližně stejně. Vybrala jste si poměrně vzácné plemeno, proto musíte počítat s vyšší cenou. Rozumím tomu, že chcete "jen" parťáka a ne šampiona. Většina štěňat ale u tohohle plemene bude mít právě ten potenciál stát se těmi "šampiony" - rozumějte budou to typičtí představitelé plemene jak exteriérem, tak povahou. A za to se platí. Rozumný chovatel prodá o něco laciněji štěně s vadou - např. vadou skusu, psa s nesestouplým varlátkem, nestandardní zbarvení atd. Ale slevu z 20 na 7 000 bych nečekala - u našeho plemene jde nestandard většinou za 2/3 ceny, max. za polovinu. Je to stále pes s PP, výsledek jistého snažení a práce chovatele. Teď samozřejmě mluvím o "normálních" chovatelích, ne jedincích, kteří se přiživují na zájmu o kterékoliv plemeno, nestarají se o to, co může ten který vrh přinést plemeni, nezajímá je budoucnost štěňat, vývoj vlastního chovatelského úsilí. Bohužel, takových lidí přibývá i mezi chovateli psů s PP (o množitelích bez PP vůbec nemluvím) a takoví jsou pak ochotní prodat psa daného plemene i hluboko pod cenou, značka: hlavně že se to prodá.

corgi
Člen
# Zasláno: 27 Čen 2016 19:06
- Nahlásit

No a ještě si neodpustím komentář k té ceně. V zahraničí se psi našeho plemene neprodávají pod 1000EUR. Pořizovací cena je jedna věc, ale je třeba si uvědomit, že za život psa ji mnohonásobně překročíte. I když nebudete chovat, jezdit po výstavách, po cvičácích atd. U veterinářů už začíná být pravidlem, že jen vezmete za kliku, platíte. Nedej příroda, aby se vyskytl jakýkoliv zdravotní problém (prozkoumala jste, jaké choroby postihují pšeničáky?) - peněženka ihned prázdná, prasátko rozbité.

pikitka
Člen
# Zasláno: 27 Čen 2016 19:12
- Nahlásit

díky za komentář. já té ceně rozumím,není to o tom, že bych na to neměla, to bych si psa nepořizovala vůbec, jen bych ty peníze raději investovala přímo do jeho potřeb a zábavy, jak jsem psala...chtěla jsem vědět,jestli tu má někdo zkušenost.

Maya
Člen
# Zasláno: 27 Čen 2016 20:08
- Nahlásit

pikitka
Tak si kupte nějaké běžné plemeno, které za těch 7 tisíc seženete. Holt kdo chce raritku, musí investovat i do pořízení štěněte. Někteří chovatelé dají slevu, když si dáte do smlouvy, že štěně bude jen na mazlíka a ne na chov a výstavy, taky to mám teď tak, ale i tak ta sleva je minimální, pár tisícovek maximálně, rozhodně ne z 20 na 7 tisíc.
Buď nějaké plemeno chcete a pak si koupíte za cenu, za kterou se prádává a nebo vybírejte jinde, však takhle to funguje s každým zboží, šaty od Diora taky neseženete za pár stovek.

pikitka
Člen
# Zasláno: 27 Čen 2016 20:24
- Nahlásit

právě toto plemeno se nám líbí, víte o nějakém podobném?tzn. stejná velikost, neštěkací,aktivní, nekonfliktní..zatím jsem žádné podobné nenašla, které by mě zaujalo..pokud nepůjde jinak,samozřejmě tu částku "obětujeme"

Tercais
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2016 06:18
- Nahlásit

pikitka
Tady máte asi dvě možnosti- buď opravdu ty peníze obětovat, nebo se obrnit trpělivostí a hledat nestandard.... Já jsem si vybrala bostonského teriéra, taky poměrně vzácné plemeno tady v ČR. Štěně běžně stojí 18-25 tisíc. Trvalo to skoro půl roku, obvolala jsem snad všechny chovky v republice a už začala dávat do kopy prachy na štěně, když jsem narazila na jednu chovku- narodilo se jim štěňátko s nevyvinutým pravým okem. Na levé vidí dobře, ale pravá strana obličeje je trošku "pojašená", jak říká přítel. Jela jsem se na něj podívat, okamžitě jsem si ho zamilovala- mám ráda outsidery a nakonec si ho pořídila. Dali mi ho za 2 000, s tím, že budu mít větší vydání za veterináře a protože mu hledali někoho, kdo se o něj dobře postará za symbolickou cenu.. Ty prachy co bych dala za standartní štěně mám pořád na účtě, kdyby Archie potřeboval speciální vet. péči, související s tím nevyvinutým okem (jo a lehce to postihlo pravou nosní dírku), i když zatím nebylo potřeba. Jinak je to naprosto zdravý pes. Z vrhu má největší váhové přírůstky, krásně se učí, je aktivní, hravý... Jen při chůzi ho to táhne drobátko na bok :-D No, tímhle elaborátem jenom chci říct, že když tomu obětujete nějaký čas a na štěně si počkáte, třeba seženete perfektního rodinného pejska, i když s nějakým tím nedostatkem...

Maya
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2016 08:10
- Nahlásit

Tercais
jenze nestandard je obvykle nejaky exterierovy nedostatek a slevy jsou na ne minimalni
to co popisujes ty je vyvojova vada a cekat na takovy stene to by se clovek asi nacekal
taky je otazka jestli si cilene poridit nemocny stene a pak doufat ze naklady na stene neprekroci porizovaci cenu zdraveho stenete nebo ze mi stene neumre

Tercais
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2016 09:49
- Nahlásit

Maya
Tak on vyloženě nemocnej není,prostě nemá jedno oko, na to se neumírá... Kdyby si ho vypíchl během života, byl by na tom stejně, nebo spíš hůř- nebyl by na to zvyklej. Navíc jsem si nechala napsat vyjádření od veta chovatelů a můj vet ho viděl taky, než jsem si ho pořídila a jediná operace se kterou počítáme je plastika horního víčka na tom oku, ale to je spíš kosmetická záležitost, zdravotně ho to nijak neomezuje... Třeba zrovna u bostoňáků nestandard barva stáhne cenu na půlku a to už je podle mě docela dost velká sleva... Já totiž původně hledala spíš takový štěně... Samozřejmě může člověk na takový štěně čekat leta a nedočká se, ale to už je prostě o prioritách, kolik času tomu chce člověk věnovat a kdy si řekne "seru na to, vyberu si standard"... Já měla s Archiem neskutečný štěstí, za hubičku jsem dostala perfektního psa, kterýmu v podstatě nic není, jen na něm nebudu chovat a nebudeme vystavovat, ale to jsem nechtěla ani s normálním psem... Prostě mazlík na výlety po přírodě...

cernej caj
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2016 11:58
- Nahlásit

Tercais
podle me Maya mysli spis to, ze ste meli stesti jak ohledne ceny, tak ohledne vady, ale v principu muze clovek na takovyhle stene cekat roky a pak to misto nedovyvinutyho oka bude nedovivinuty srdce, kde pes za dva mesice treba taky umre...

jinak je samozrejme pozitivni, kdyz se najde nekdo, kdo si takovy stene vezme a da mu domov i pres to, ale zas malokdy chce nekdo cekat treba 7 let na takovy stene...

pripadne pak jeste moznost treba vraceny stene v par mesicich, ale to je taky spis rarita...

Maya
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2016 12:27
- Nahlásit

cernejcaj
si to presne vystihla

Tercais
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2016 13:06
- Nahlásit

cernej caj
A jo takhle... Tak to potom chápu U mě to bylo tak, že jsem hledala nestandard a narazila na "Kyklopa" ale jsou rasy (nevím jestli se to týká i té co si ji vybrala zadavatelka), kde jsou nároky na exteriér tak vysoký, že se čekání vyplatí... To už je potom na zvážení, jak vysoká je pravděpodobnost, že natrefíte na štěně špatné barvy srsti, špatné barvy očí, s podkusem/předkusem atd... Nebo může zadavatelka zvolit "zlatou střední"- hledat "levnější variantu", mezitím si odkládat peníze a tak si našetřit na standard. A až bude mít potřebný obnos, říct si, zda si pořídí "drahé" štěně, nebo bude hledat dál... Ve finále, kdybych nenarazila na Archieho, tak bych to tak udělala.

impact
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2016 13:06 - Změnil/a: impact
- Nahlásit

pikitka
Ahoj. Sháněla jsem teď štěndo s PP, jiného plemene, ne tak v vzácného, ale cenově na stejno. Šla jsem cíleně po nestandardním pejskovi, protože výstavy ani chov nejsou můj cíl, hledám "jenom" parťáka. Tak jsem si sedla k počítači a napsala elaborát o tom kdo jsem, jaké mám zkušenosti a co hledám. Ve většině chovek mi vcelku nadšeně odepsali, že vyskytne-li se u nich nestandardní prcek, budou mne kontaktovat. Až to prostě u jedné vyšlo. Dokonce to netrvalo ani nějak dlouho, snad měsíc a půl. Na zálohu jsem měla hned, zbytek naškudlím za ty dva měsíce, než si pro prcka pojedu. Dostala jsem se na o něco větší polovinu ceny standardního štěněte.

Během hledání a odepisování chovek jsem si dala svůj cíl -> najít štěně do konce roku. S tím, že když nebude a nebude, tak budu šetřit a prostě si na konci roku pořídím standardní.

Fajka
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2016 13:47
- Nahlásit

Krom té možnosti jak tu píše Impact obeslat všechny chovky je ještě jedna možnost, kontaktovat poradce chovu který by měl vše o vrzích a štěňatech vědět a tak by měl mít přehled o všech standardních i nestandardních štěňatech a u něj se zaregistrovat jako zájemce o nestantardní štěne.

Pokud je to poradce na svém místě tak by měl informovat včas a při hledání adepta pomoct...

impact
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2016 14:06 - Změnil/a: impact
- Nahlásit

Fajka
Jenže poradce chovu už neovlivní to, zda jej pak od chovatele dostane.

Navíc se o nestandardu dozví až třeba několik dní po narození a to už může mít chovatel na nestandarda frontu zájemců. Kor u málopočetného plemene.. Proto jsem se zavčasu "zapisovala do pořadníků". Už v den narození jednoho vrhu jsem mohla mít fenku. Můj pejsek se narodil ráno a večer už byl mnou rezervován. Tak rychle to přes poradce nemůže stihnout.

Fajka
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2016 14:14
- Nahlásit

impact
rezervován. Tak rychle to přes poradce nemůže stihnout

aaa jasný, to je fakt
ono jinej kraj jinej mrav, jak u kterýho plemene asi já to brala podle svých plemen ty jsou taky málopočetný a většinou nestandardy nikdo nechce a jsou dlouho v nabídce ...

impact
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2016 14:26
- Nahlásit

Fajka
A je to plemeno tajný bo se to můžu dozvědět?

U nás je teda o nestandardy docela poptávka. U SBT, kterýho jsem si vybírala taky.

Fajka
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2016 14:38
- Nahlásit

impact
A je to plemeno tajný bo se to můžu dozvědět?

eh, já myslela že už jsme tak nechvaln známý tak jsem to nezmiňovala ..jasný že je to tajný

Akita + australák

zbrnd
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2016 23:23
- Nahlásit

a co si raději pořídit kočku?

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání