Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Štěňata a štěňátka / Volba psa do bytu
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Tercais
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2016 08:42
- Nahlásit

Dobrý den, chtěla bych se poradit, jakého psa zvolit.

Od malička jsem byla zvyklá mít doma psy spíš větší (nejdřív byl voříšek, cca 25 kg, pak boxer). Teď jsem se přestěhovala od rodičů z RD do bytu 1+1 36m2 a pejsek mi chybí, tak si pohrávám s myšlenkou na pořízení vlastního. Chtěla bych trošku větší plemeno (tak 15 kg), ale aby v bytě netrpěl, a také aby se dobře snášel s ostatními psy. Bydlím pořád ve stejném městě, takže se pejsek bude dost pravděpodobně potkávat s boxerem rodičů. Ten je extrémně přátelský a s každým si chce hrát. Pro odtažitější psy je to až otravné, proto potřebuju pejska, kterému to nebude vadit. Říkala jsem si, že by bylo dobré mít taky boxera, ale přítel má slabší alergii na psy, a boxer je prý pro alergiky nejagresivnější, tak nechci dráždit jeho zdravotní stav (mimochodem, přítel pracuje daleko, doma je jen od pátku do neděle). Já ráno odcházím v 5:30, vracím se v 14:30, tak potřebuju pejska, který tu dobu vydrží doma sám. Odpoledne už čas mám. Na procházky chodím hodně, ale nejsem vrcholový sportovec. V případě nějaké dovolené apod. by mohl být u rodičů. S boxerem ještě u rodičů jsem chodila na cvičák a podílela se na výchově, takže v tomto směru by mě nemělo nic překvapit. Jo, a to je spíš moje úchylka, jsem vysazená na rozpláclé čumáky

Myslíte, že byste mohli poradit rasu, která by pro mě byla vhodná? Děkuji

zbrnd
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2016 10:06
- Nahlásit

Bobtail a az bude mit 14,5kg, date mu napit rumu.

Tercais
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2016 10:12
- Nahlásit

Teda, pes s kvalifikací honácký a pastevecký pro mě asi úplně nebude.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2016 10:21
- Nahlásit

Tercais
Nebojte, musíte pořídit prostě nějakéhé kvalitního jedince z proslulého exterieroveho FCI chovu a ten se kvalifikuje tak leda k paseni misky se žrádlem.
Nebo pokud se Vám teda bobtail nelíbí, tak co zkusít třeba jorkšíry? Jsou menší, ale to má výhodu, že do těch 15 kg se vám vlezou klidně 3, takže bude veselo a boxer si více vyhraje.

corgi
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2016 10:28
- Nahlásit

Tercais
Ten váš popis se hodí na spoustu plemen, s ovčákem nebo společenským plemenem asi budete mít nejmíň práce, ale jestli chcete rozpláclý čumák a 15kg, tak toho asi moc nenajdete
Corgiho asi nechcete, že? Za zkoušku nic nedám...
Pokud je přítel alergik, radši bych ho protáhla návštěvami u chovatelů daného plemene, co když zjistíte, že právě ta či ona srst je pro něj ta nejhorší? Švagrová se osype, sotva moje psy pohladí, zatímco vořech odvedle jí vůbec nevadí.

PetraK
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2016 10:38
- Nahlásit

Tercais

Boston teriér? Je trochu menší, než těch požadovaných 15 kg, ale v týhle váhový kategorii nic jinšího nebude

http://www.bostonterrierklub.cz/standart.html

takže v tomto směru by mě nemělo nic překvapit.
vždy se něco najde, na tohle bych se rozhodně nespoléhala

Tercais
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2016 10:49
- Nahlásit

No, ten Boston teriér vypadá dobře

takže v tomto směru by mě nemělo nic překvapit
tahle poznámka patřila spíš k těm začátečnickým úlekům, jakože pejsek slintá, shazuje květináče a tak. Je mi jasné že každý pes je osobnost a nedá se paušalizovat

PetraK
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2016 10:58
- Nahlásit

Tercais
jakože pejsek slintá, shazuje květináče a tak

a tak, tak to je jasný. Páč oni taky čůrají, koušou, hrajou si a tak.... to je pravda, že to dost lidí taky zaskočí , takže v tomhle případě ano, zaskočená nebudete

v těch bostonech jsou asi tři "váhové" kategorie, jak jsem tak v rychlosti nahlídla? Já nejsem vyloženě na placatý čumáčky, ale líběj se mi, jsou to všechno šašci, ten boston je třeba proti frbulovi takový živější, nebude mít myslím tolik potíže (dechové) v horku?? a taky jak má jinou stavbu těla, bude myslím svižnější (ne že by frbul neuměll být, ale přeci jen jsou lehčí kostry)
Do bytu bude taky takový skladnější, než ten boxer zase. I pro případný transport kdyby se něco stalo - píšete, že přítel je víc pryč, takže když pak nastane blbá situace, jako se stalo u nás, a ženská psa neunese, je to horší na řešení) Nevím jak jsou na tom se zdravím?? zatím to myslím není profláklé plemeno? takže by to nemusela být nějaká trága. chce to začít zkoumat do hloubky. Plus to, co říká corgi- zjistit si, zda zrovna tenhle typ srsti přítelovi nevadí.

birma
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2016 12:07
- Nahlásit

Tercais
já bych asi pro soužití s alergikem volila asi něco drsnosrstého. Třeba středního kníra, z větších teriérů irčana nebo erdela, z menších třeba bordíka ale všechno jsou to psi s dost velkou potřebou akce a k boxerovi - psovi asi spíš fenu, oni ti teriéři nejsou úplně proslulí nekonfliktností s vlastním pohlavím

zbrnd
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2016 12:27
- Nahlásit

už aby začali vyrábět psy na míru ...

Tercais
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2016 12:57
- Nahlásit

Tak na míru vyloženě být nemusí, ale myslím, že je dobré si uvědomit svoje možnosti, požadavky, co všechno tomu psovi můžu nabídnout a co se od něj očekává a podle toho vybrat, ne? To si pak rovnou můžu koupit dogu a pak se divit, že se v tom jednopokojáči trápí, když jsem 9 hodin denně pryč...

Tercais
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2016 13:03
- Nahlásit

PetraK
Máte pravdu s tou váhou, ta kategorie kolem 10 kg by mi celkem vyhovovala, s tím argumentem ohledně krizové situace jste se trefila. Veterináře mám kousek, ale radši tam poběžím s menším psem v náručí, než s 30 kg boxerem :-D . Problémy s dýcháním mají bohužel všichni rozpláclí čumáci, ale s tím mám zkušenosti, tak vím jak se chovat, hlavně v létě. Ohledně té alergie- našla jsem nějaký šampon, který prý odstraňuje z kůže a srsti alergeny, takže potom člověk s alergií tolik netrpí, nevíte o tom náhodou něco? Navíc, přítel je doma jen dvě, max. 3 noci v týdnu, vím že když ještě přespával se mnou u rodičů, tak pokud pes vyloženě nebyl v posteli s náma, tak se to dalo zvládnout... Tak si říkám, že když budu denně vysávat a častěji prát, tak by to mohlo být OK...

Xerxová
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2016 13:35
- Nahlásit

Tercias tak zrovna doga malý prostor snáší dobře - a protože je podstatně klidnější nátury, než třeba teriéři, tak jí ani těch devět hodin klidu nerozhází.
Vím, o čem mluvím Náš dogoun sice má prostor veliký, ale spinká celou dobu, co jsme pryč, na gauči v nejmenší místnosti bytu...
Je to temperamentní (s ohledem na plemenou příslušnost - nesrovnávat třeba s maďarskou vižlou) praštěný mládežník - přesto když je sám, neškodí, nehraje si, nestěhuje věci... a to opravdu nemá zakázané komnaty. Není výjimkou - všechny 4 naše dogy se doma chovaly zcela vzorně.
Tím Vám nenutím dogu - to jen k té Vaší poznámce o prostoru...

PetraK
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2016 14:00
- Nahlásit

Tercais
našla jsem nějaký šampon, který prý odstraňuje z kůže a srsti alergeny,

nevím, to neznám a přiznám se, že bych po tom nesáhla - nebyla bych si jistá, jestli to psu spíš neškodí.

Manžel je alergik, ale ne vyloženě na psí alergen - i když pokud jsou naši dva pesani hodně ftěrní tak ho trochu svědí kůže(ale to občas i mne) protože ta krátká srst - což má i ten boston, je taková dráždivější asi. Ale u nás to nevadí. Psi do postele taky nejdou, ložnice je tabu (což všichni psi respektují, až na toho posledního malýho smraďocha, kterej má jako hobby tam chodit natajňačku , aby mu na to nikdo nepřišel ). Uklízíme (luxujem, vytíráme,+prach) často - teď když línají, každej den v rychlosti setřu, ale to i kvůli prachu z posypu). Otázka je, jak velká ta alergická reakce u přítele je. A taky to, že teď je doma málo, to se může změnit a pak?

birma
oni ti teriéři nejsou úplně proslulí nekonfliktností s vlastním pohlavím

těžko říct jak jsou na tom zrovna bostoni , osobně nevím. U nás mají dva bostoní kluky a ti jsou v pohodě - jak spolu, tak k ostatním. To už by chtělo diskuzi přímo s chovateli. Zase pokud by spolu oba kluci vycházeli dobře, je to lepší varianta, než fenka - kvůli hárání.

Tercais
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2016 14:02
- Nahlásit

Xerxová
No, já plácla prvního velkého psa, který mě napadl. Ale věřím, že chápete co tím chtěl básník říci

zbrnd
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2016 14:04 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

TercaisTak na míru vyloženě být nemusí
To nebylo vyloženě na Vás ... tahle debata mi tak zase přijde prostě svým obsahem.

, že je dobré si uvědomit svoje možnosti, požadavky, co všechno tomu psovi můžu nabídnout a co se od něj očekává a podle toho vybrat, ne?
Ano, ale plemeno je jen malá část toho, podle čeho čibnit tak, jak píšete.

To si pak rovnou můžu koupit dogu a pak se divit, že se v tom jednopokojáči trápí, když jsem 9 hodin denně pryč...
Myslíte, že se tam jorkšír bude 9 hodin trápit diametrálně méně než ta doga? Já si to nemyslím i když samozřejmě "jednopokojáč" zase opět není jediným kritériem, záleží i na dalších věcech.

když jsem 9 hodin denně pryč...
a to se pravidelně nebude moci 9 hodin denně vyvenčit nebo to máte nějak jinak vymyšlené?

birma
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2016 15:55
- Nahlásit

PetraK
těžko říct jak jsou na tom zrovna bostoni
já nepsala o bostonovi, toho nepovažuju moc za teriéra vztahovala jsem to na ty štětináče, co jsem psala já

PetraK
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2016 16:00
- Nahlásit

birma

jo aaha. A stejně by mě zajímalo jak na tom jsou - je tam teroš, je tam bull..., bere se tak nějak jako společenské plemeno...... , asi se někdy budu muset vyptat, až bude příležitost. Mně přijde jako dobrý řešení pro lidi, co mají rádi placatky - je placatej, ale nebude mít takový handicap jako frbul, bude víc aktivnější, zdravější?? a je skladnej, což už třeba ang. buldok není /o zdraví nemluvím /

Xerxová
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2016 16:22
- Nahlásit

no tak zrovna bostoni v Čechách na tom se zdravím jsou dost různě. Musí se chovka dobře vybírat a nechat si poradit od někoho, kdo plemeni rozumí (a nechce zrovna prodat svoje štěňata)

Jinak do teriéra to má daleko - spíš je to typické společenské plemeno - veselé, pohyblivé (jasně že s ohledem na placatou tlamu), bezproblémové.

Jo a zkušenost i s buldoky - pokud jsou placaté rypáčky od malička postupně zatěžovány (pozn. pro Zbrnda - nemyslím zavěšováním závažíček na čenichovou partii ) , vybuduje se jim fyzička - tak je to dokonalý a vytrvalý tank i v teple (ne za velevedra). Znám buldočici, která hrála fotbal s malými kluky hodinu v srpnu na sluníčku, chodila na celodenní výlety... a dožila se 12 let. Nepřepínat je, ale zase - je to pes a pohyb má rád.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2016 18:41
- Nahlásit

Xerxová
nemyslím zavěšováním závažíček na čenichovou partii
zcela nemohu dohledat, k cemu ta reakce patri...

Xerxová
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2016 19:59
- Nahlásit

zbrnd zrovna dneska jsem v laborce koukala na postupné zavěšování závaží na vzorky kvůli testům tažností a pružností...

no a když jsem napsala pokud jsou placaté rypáčky od malička postupně zatěžovány obávala jsem se, že to musí jistý nejmenovaný strážce jasných sdělení interpretovat jako závaží zavěšené na čumák nebohého psíčka...

zbrnd
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2016 23:09
- Nahlásit

Xerxová
Ahá : . Tak to je šupa uděluji tři květinky za výborné pobavení ..nebo rovnou sedm!
Ale já v tý laborce nebyl.
Bylo navíc tak zataženo, že jsem do ní od nás z Nebe neviděl.

ako závaží zavěšené na čumák nebohého psíčka...
Že vy paní čtete bulvár, seznam a tááák? Bo nebohý je mrkfý zásadně spráfně česky. Jen na seznamu a ostatním bulváru poslední dobou nikolif.

Tercais
Člen
# Zasláno: 3 Úno 2016 06:16
- Nahlásit

zbrnd
Tak těch 9 hodin je, když jsem v práci, v týdnu mezi půl šestou a půl třetí odpoledne. A myslím si, že když ho vyvenčím ráno před odchodem do práce a pak ho vezmu ven hned jak se vrátím domů, tak to vydrží, ne? Znám spoustu lidí, co jsou doma sami, chodí do práce a mají psa, ti to dělají taky tak...

zbrnd
Člen
# Zasláno: 3 Úno 2016 10:13
- Nahlásit

Tercais
A myslím si, že když ho vyvenčím ráno před odchodem do práce a pak ho vezmu ven hned jak se vrátím domů, tak to vydrží, ne?
No vydržet to většina psů vydrží, ale zdravé to "moc" není.
Spíše jde o to, že spousta lidí to nemá jak jinak zařídit a psa prostě chtějí, takže budou tvrdit, že je to přeci v poho, protože přiznat si, že se tím chovají k tomu psovi hnusně je pro ně prostě nepřijatelné.

Znám spoustu lidí, co jsou doma sami, chodí do práce a mají psa, ti to dělají taky tak...
Ano spousta lidí dělá spoustu věcí.
Naprostá většina lidí nevychová ani své děti pořádně.
Naprostá většina lidí nevychová svého psa.
Naprostá většina lidí krmí psa sajrajty a nedopřeje mu dostatek pohybu ani jiných podnětů.
Naprostá většina lidí příležitostně krade a podvádí.

Pokud je pro Vás tedy v tomto ohledu (jak se chovat ke psovi) podstatným kritériem to, co dělá spousta lidí, mohu Vás ujistit, že je zcela zbytečné se zabývat vhodností té či oné rasy. prostě si pořiďte rasu, která se Vám líbí či je Vám sympatická něčím jiným.

PetraK
Člen
# Zasláno: 3 Úno 2016 11:21
- Nahlásit

Xerxová

no tak zrovna bostoni v Čechách na tom se zdravím jsou dost různě

fakt?? ty jo předpokládala bych, že to nebude propadák , ach jo.

Ziggy Boston
Člen
# Zasláno: 16 Úno 2016 14:43
- Nahlásit

Mám bostoňáka 4 roky.Pokud budete chtít více informací navštivte skupinu majitelů a chovatelů na fcb: https://www.facebook.com/groups/88421774223/. Případně emailem na boston78@centrum.cz Hezký den, Honza.
https://www.facebook.com/Ziggy-The-Boston-Terrier- 240389452739838/

Kniga
Člen
# Zasláno: 17 Úno 2016 16:46
- Nahlásit

Stejne nejlepsi je knirac, k boxerovi ideal stredni.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2016 10:31
- Nahlásit

Kniga
v zadnem pripade, k boxerovi je nejlepčí bernardýn, s malým soudkem

leskie23
Člen
# Zasláno: 26 Zář 2016 06:48
- Nahlásit

Mrkni se tady a vyber si podle kategorií, nebo velikosti. A pak už jen z nejužšího výběru co se ti líbí nejvíc. Já to tak udělala taky, když jsem vybírala svoji fenečku.

matesrad
Člen
# Zasláno: 15 Lis 2016 22:39
- Nahlásit

Nevite prosim rasu psa z reklamy Vodafone 2016?

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání