Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Štěňata a štěňátka / Štěně a dovolená
Autor Zpráva
kami171
Člen
# Zasláno: 1 Kvě 2014 08:10
- Nahlásit

Ahoj chtěla bych se zeptat, toto léto si budeme pořizovat nové štěně, ale pojedeme na dvě dovolené, jedna bude v česku= chození po horách (koupila bych si na psa tašku) druhá dovolená bude v Chorvatsku budeme spát v kempu pod stanem. Myslíte že je dobrý nápad brát psa s sebou?

zbrnd
Člen
# Zasláno: 1 Kvě 2014 09:00
- Nahlásit

Celkově mi nepřijde dobrý náúad brát si v létě štěně a zřejmě v podobnou dobu jet na dvě dovolené.

kami171
Člen
# Zasláno: 1 Kvě 2014 10:19
- Nahlásit

A kdy bysme si měli to štěně vzít? Já sem myslela, že letní prázdniny jsou dobré.

worick
Člen
# Zasláno: 1 Kvě 2014 10:35
- Nahlásit

kami171
letní prázdniny jsou dobré, pokud je využijete na to, aby jste se věnovali psovi, jeho výchově a hlavně zvykání si na chod domácnosti. Pokud jste studenti, co mají letní prázdniny je to podle mne celkem ošemetné. Pes si zvykne, že jste s ním od rána do večera každý den, nastoupíte do školy(zaměstnání) a začnou problémy, neboť pes tu změnu bude těžko chápat. Jste na bytě nebo v domku?

Tony
Člen
# Zasláno: 1 Kvě 2014 10:57 - Změnil/a: Tony
- Nahlásit

worick
tak mně to nepřijde jako špatná volba, pokud se k tomu přistoupí odpovědně - to znamená pokud i o těch prázdninách budou štěněti ukazovat režim dne jak bude zavedený a budou ho na něj učit.

Dovolené? No ta česká by mohla být fajn, štěně hodně pozná, naučí se s vámi cestovat. Já měla štěndo na zimu, ale brali jsme ho do Jeseníků a různě po republice, všude vlakem autobusy. Dneska mám díky tomu na cestování veřejnou dopravou krásně naučeného psa. Ale měli byste spíš než s taškou počítat s tím, že tu dovolenou přizpůsobíte štěněti, a ne že se budete honit za krásami vlasti či přírody.
To Chorvatsko bych si teda rozmyslela.

kami171
Člen
# Zasláno: 1 Kvě 2014 11:42
- Nahlásit

Děkuju moc za vaše názory, bydlíme v domku pes bude bydlet doma a na dovolené budeme jezdit autem. Poslední dva týdny prázdnin mám soustředění, které trvá trochu kratší dobu než škola takže by si mohl zvykat

corgi
Člen
# Zasláno: 1 Kvě 2014 11:44
- Nahlásit

Já bych se taky na dovolené vyprdla. Zvlášť jestli to má vypadat tak, že si vezmete štěndo a dovolená začne třeba za dva tři týdny. Ten prcek potřebuje čas, aby pochopil, s kým že to teď vlastně žije, jaká pravidla v domácnosti vládnou, co se od něj očekává, co může on očekávat od vás. Výlet do města, mezi lidi, to je něco jiného, ale brát ho zas někam jinam, kde bude přespávat, muset čůrat venku atd., to je podle mě příliš. Možná to zvládne, ale možná taky ne - já bych si na to prostě netroufla.
Dovolenou si můžete vzít "kdykoliv", štěně je štěně jenom malinkou chvilku...

zbrnd
Člen
# Zasláno: 1 Kvě 2014 11:49
- Nahlásit

corgi
no jo, ale štěně můžeš zase kdykoliv vyměnit za nový, když něco není podle tvých předtsav...

kami171
Člen
# Zasláno: 1 Kvě 2014 11:51
- Nahlásit

No mě se psa do chorvatska taky nechce moc brát, ale jet tam musím a myslím, že už je lepší kdyby jel se mnou do chorvatska než aby zůstal u babičky.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 1 Kvě 2014 15:17
- Nahlásit

ale jet tam musím
musíme akorát umřít, nic víc

corgi
Člen
# Zasláno: 1 Kvě 2014 15:36
- Nahlásit

kami171
je lepší kdyby jel se mnou do chorvatska než aby zůstal u babičky
To bych tedy volila tu babičku (i když ta moje umí být taky "výživná"). Nejen kvůli srdečním červům a hicu. Mno, a pustí vás tam vůbec s tím prckem???? Mám na mysli kvůli očkování proti vzteklině.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 1 Kvě 2014 15:39
- Nahlásit

Když nepustí, tak ho nechá na čáře a cestou zpátky si pořídí novýho, simply...

Terkams
Člen
# Zasláno: 19 Kvě 2014 22:26
- Nahlásit

původně jsem na léto po 4 letech na stavbě konečně plánovala dovolenou - chorvatsko, pak se nám naskytla příležitost na vysněné štěně, ihned jsme si dovču rozmysleli a chceme volný čas strávit s pejskem, myslím, že je to nejrozumnější řešení .) jak zde píší, nejdříve pejska naučit žít s vámi a třeba za půl roku řešit dovču

Klara a Bara
Člen
# Zasláno: 20 Kvě 2014 01:01
- Nahlásit

Jenom malá poznámka - taky jsem měla představu, že bejby Báru budu nosit v tašce. Jenomže mi trochu nedošlo, že štěně potřebuje spát a že spát chce v klidu a ne v tašce za chůze. Takže výsledek byl ten, že jsem nesla v ruce tašku (ještě jsem jí dala na dno takovou desku, aby ležela na rovnym, proste fakt promyšlený ;) ), ze který mi vylejzala do příkopu, kde ihned upadala do komatu. Zkoušela jsem jí asi čtvrt hodiny přemluvit, ale prostě kokr (tentokrát ale tvrdohlavej oprávněně).

maxxis
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2014 09:13
- Nahlásit

My jsme to tak letos udělali. Neměli jsme kam dát našeho 3-letého bígla a do útulku jsme ho dávat nechtěli, i když by to bylo jen na týden. Tak jsme ho nakonec vzali s sebou. Měli jsme domluvené ubytování v ubytovanivchorvatsku.cz/trogir/]apartmánu v Trogiru a měli jsme trochu strach, ale nakonec jsme se domluvili a nebyl to problém. Mohli jsme tam psa mít. Pejsek zvládl dovolenou taky dobře a ve zdraví jsme se vrátili všichni domů

Biiga
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2014 12:58
- Nahlásit

já být vámi, tak jedu - štěně si za tři týdny jakž takž očuchá domov a beztak pes je fixovaný na vás, ne na místo. My jsme jakmile jsme měli štěně, taky cestovali, oba s přítelem máme rodiče 100 km od nás, takže k nim na prodloužené víkendy, pak na výlety, na chatě jsme s ním byli a pes si hodně zvykl jezdit, slovo "výlet" v něm vzbuzuje panickou radost, kdy lítá, vrtí ocasem a domáhá se vstupu do auta atd..
Navíc na neznámých místech ho rychleji naučíte, koho se má držet (vás).. A pro psa je lepší být s vámi, než ho hned strčit na hlídání, to je pro něj mnohem horší. Sotva si na vás zvykne, tak ho strčíte pryč...
Dávejte si ale rozhodně pozor na ubytování a tak. Pod tím stanem bych se bála - štěně je "chcavé", takže na 100% hrozí, že budete mít vlhké probuzení.
Dále očkování - do Chorvatska vás asi se psem pustí s průkazem veterinární správy (ale třeba se to změnilo, už to je pár let, co jsme tam byli), ale musí mít povinná očkování. A dovolenou pojměte s ohledem na psa (jestli bude vedro, tak venčete až spíš večer atd.... Držím palce, ať to klapně!! (i když jak koukám na datum, tak to je asi pasé
tak jsem se aspoń vykecala

Pavlína00
Člen
# Zasláno: 17 Pro 2015 02:04
- Nahlásit

Ahoj My jsme to měli hodně podobně. Na začátku prázdnin jsme si vzali štěně a v půlce prázdnin jsme s ním jeli minibusem do chorvatska na dovču. Spali jsme pod stanem a štěně spalo v zadu v autě. Všechno bylo úplně ok, takže se nemáte čeho bát bych řekla.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 17 Pro 2015 03:05
- Nahlásit

No ty si dobra mini.... s tou minireklamou.
Reklama byla odstraněna. A upraveno adminem

Ivanka74
Člen
# Zasláno: 1 Čec 2017 20:07
- Nahlásit

Zdravím, já bych se toho rozhodně nebála, pokud na něj dáte pozor, tak se nemůže nic stát. My měli taky strach z pěší tůry a včera jsme se vrátili s CHorvatska, kde jsme byli i s pejskem. Ubytování jsme si sehnali na booking.com a do toho jsme ještě uplatnili tenhle cashback https://www.ziskejte.cz/cashback-sleva/vsichni-par tneri/cestovani/booking.com takže jsme to měli ještě výhodnější

HaZa
Člen
# Zasláno: 11 Čec 2017 11:57
- Nahlásit

Ivanka74 to je reklama?
obávám se že je zadavatelce už putna ... psovi jsou už 2 roky ...

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání