| Autor |
Zpráva |
Verca
Člen |
# Zasláno: 14 Pro 2008 20:21
- Nahlásit
Ahoj,
tak jsme se rozhodli naší fenku boloňského psíka nakrýt, jsou to 2 týdny, zatím nevíme, zda se to povedlo,ale i kdyby ne, tak je to dobré vědět.Doposud jsem jí krmila vařenou stravou a jednou týdně granulemi, když jsem měla od řezníka, tak i syrovým masem a to 60gmasa a 30gramů příloh (těstoviny a zelenina). Chci se zeptat zkušenějších, jak je to u březí feny? Čeho přidat, případně čeho ubrat? Děkuji.
|
Fifi
Člen |
# Zasláno: 14 Pro 2008 20:33
- Nahlásit
Verca
Nemenila bych jidelnicek, pestra strava je nejlepsi. Krm, na co je zvykla, stridej druhy masa + vnitrnosti, zelenina, testoviny treba prohodit obcas za ryzi a bud rada, ze ti bude zrat. Mne cuba drzela v druhy pulce brezosti temer hladovku, mela neskutecny chute, takze jsem vyvarela napr. jatra (ale jen kureci, jiny odmitala), kupovala tresku apod, aby do sebe laskave neco nasoukala. Nepridavala jsem z vitaminu nic, krom obvyklyho obcasnyho Roboranu a Pangaminu.
Jestli se zacne zakulacovat, tak krmeni rozdel na vicekrat denne.
|
Verca
Člen |
# Zasláno: 18 Pro 2008 11:48
- Nahlásit
Díky moc. a rozdělovala jsi pak nějak dávky? nebo jsi dávala jen jednou denně, teda jestli tak krmíš...
|
Mucholabka
Člen |
# Zasláno: 18 Pro 2008 12:03 - Změnil/a: Mucholabka
- Nahlásit
Verca
Taky jsem krmila masem. V březosti nepřidávej příliš vápníku, ale po porodu a těsně před ním, když bude kojit, jsem vápníkem celkem ládovala, ve formě skleletů, u malého pejska asi skelety nepřipadají v úvahu.
|
Fifi
Člen |
# Zasláno: 18 Pro 2008 17:45
- Nahlásit
Verca
a rozdělovala jsi pak nějak dávky? nebo jsi dávala jen jednou denně, teda jestli tak krmíš...
No jestli ti fena zabrezne a zacne se kulatit, tak velkou davku zradla do pupku najednou nenasouka, bo se ji tam nevejde.
Takze rozdelit na vicekrat denne (ja se snazila 3-4x do ni neco nacpat), klidne zvysit davku, krmit ad libitum. Ale ja mela tehuli fenu nezravku, jiny feny jsou schopny se precpavat - to musis indivindi dle svoji nastavajici matky.
A jinak souhlas s Muchos, hlavne nedotovat fenuli pred porodem vapnikem.
|
Verca
Člen |
# Zasláno: 18 Pro 2008 20:04
- Nahlásit
Mucholabka
TAkže tak týden před porodem začít s vápníkem nebo je to moc brzy?
Fifi
Tak snad jí to nenapadne nežrat. Zatím má apetitu do alejuja, ale jsou to teprve necelé tři týdny od nakrytí.
Nemáte zkušenosti s vápníkem ve formě tablet? Skelety by neprošly...
|
Fifi
Člen |
# Zasláno: 18 Pro 2008 20:16
- Nahlásit
Verca
S vapnikem zacni AZ PO PORODU pripadnym, tak tyden, deset dni veku stenat, podle stavu fenky (veterinar na drate by mel byt pro pripad nouze samozrejmosti). NE v dobe brezosti. Proste bacha na eklampsii, pohledej si chytry clanky na netu.
|