Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Anglický mastif-
Autor Zpráva
Hanka
Člen
# Zasláno: 25 Bře 2005 16:08
- Nahlásit

nemáte někdo zkušenosti s tímto obrem?Mám 9měs.fenku.

Klara a Barca
Člen
# Zasláno: 18 Dub 2005 23:27
- Nahlásit

Ahoj, my jsme meli mastifi holku, fakt super pes, akorat byla strasne nemocna. Jestli chces, klidne ti o ni neco napisu
Klara

Hanka
Člen
# Zasláno: 19 Dub 2005 09:11
- Nahlásit

Ahojky,klidně piš,ráda se něco dozvím.Na co si mám dát pozor,čeho se vyvarovat atd..

Klara a Barca
Člen
# Zasláno: 19 Dub 2005 19:51
- Nahlásit

No, na co si dat pozor... Jedine tak aby nekoho neposlintala
Nase mastifka byla strasnej dobrak, kdokoliv ji klidne mohl strcit ruku az do krku. Akorat jsme zanedbali socializaci, jsme z maly vesnice a tak skoro vubec neprisla do styku s jinymi psy a nevedela, jak se k nim ma chovat, tak preventivne vyjizdela. Teda krome par psu "z rodiny". Ale nastesti vzdycky jenom strasila.
Jinak jak sis uz urcite vsimla, jsou to uzasny pejskove, u nas byla milacek cely rodiny, takovej polstar k televizi.
Umrela kdyz ji bylo 6, pri operaci kvuli zanetu delohy se ji zastavilo srdce a uz se ji nepodarilo ozivit.
Nevim jestli je to tim, ze jsou mastifove preslechteni, nebo jsme meli proste smulu, ale mela ruzne alegie, problemy s klouby, tudiz omezovani zradla a to bylo zradlo jeji nejvetsi radost v zivote.
Ale presto byla strasna optimistka.
No, tak jsem si zavzpominala...
Je to asi 7 let, co umrela, rodina uz nechtela jinyho psa a kdyz jsem predloni prisla s tim, ze kdyz ne psa oni, tak ja, tak vsichni rikali jedine zase mastifa.
Nakonec mam kokrika, hlavne kvuli vaze a tem nemocem, taky casto jezdim autobusem a tak. Ale v kuchyni visi mastifi kalendar
Jaky mate reakce ze stran verejnosti? My kdyz jsme sli po ulici, tak si vetsina lidi neodpustila nakou poznamku - v lepsim pripade "to je hezkej pejsek", v tom horsim "to by bylo masa" a tak
Jak se ta tvoje jmenuje? My jsme meli Zend Zho, neboli Fancu ci Fanouse.
Tak vam preju hlavne to zdravicko.

Klara a Barca
Člen
# Zasláno: 19 Dub 2005 19:54
- Nahlásit

Jeste jsem se zapomnela zeptat. Je svetla nebo zihana?

Hanka
Člen
# Zasláno: 19 Dub 2005 20:14
- Nahlásit

To je mi moc líto.
Ta naše se jmenuje Betty a je to taky miláček celé rodiny,teď tady leží vedle mě na gauči a šíleně chrápe.Ještě mi nic nerozkousala ani nezničila a povahově je taky úplně skvělá.Docela jsem se bála si pořídit takového halamu,že ho nezvládnu,ale teď jsem naprosto šťastná,že jí máme.Dovezli jsme si jí ze Slovenska.
Bydlíme také v malé vesničce a tak jí bereme sebou do hospůdky kde si na ní všichni zvykli a vůbec jim nevadí,že na ně slintá a vynucuje si drbání.
Teď v neděli jedeme na výstavu do ČB tak jsem zvědavá jak dopadnem(dám vědět).
Čím jste jí krmili?

Klara a Barca
Člen
# Zasláno: 19 Dub 2005 21:15
- Nahlásit

No jo, jsou to dobraci

Krmili jsme ji granulema, znacky jsme obcas stridali, ted si vybavuju jenom Bosh. Kdyz umrela, tak mi bylo 15, takze jsem se o to jeste moc nezajimala. Obcas nakou mrkvicku nebo rejzicku. Byla to strasna popelnice, zrala uplne vsechno krome salatu. Jednou jsme ji omylem nechali v dosahu tasku se suchym chlebem pro slepice a zbyl jenom ten igelit

My (teda deda) jsme si ji dovezli z Anglie, meli jsme ji az od 3 mesicu, driv ji chovatele nepustili letadlem
Takze uz byla docela zivy stenatko. Ted Barcu jsem si privezla uz v 8 tydnech a to byla jeste takova nevinoucka , poradne se "rozkousala" az nekdy v tech trech mesicich.

Jinak ja jsem se od malicka uplne strasne bala psu, stacilo aby kolem me prosel jezevcik a uz jsem mela histericky zachvaty.
A kdyz mi rekli, ze budeme mit psa, tak jsem myslela, ze to nepreziju. Nasi mi rikali "neboj, to bude maly stenatko" a pak prijela takova velka obluda a zacala me prohanet po byte. Ja na postel a ona za mnou... Np, myslela jsem, ze bude po mne Ale lecba sokem vysla, a ted jsem nejvetsi milovnik psu v rodine.

Natali1994
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2017 06:09
- Nahlásit

Potřebovala bych poradit..
Mám doma 6 ročního anglického mastifa a začal nám čůrat v bytě. Stává se to v noci a nebo když jdeme z bytu pryč a je sám doma. Snažíme se mu to vždy vysvětlit,že jdeme ven a že se vrátíme ať je hodný.. Pravidelně je venčený a v bytě má přístup všude,nikdy s nim problém nebyl,tak bych ráda věděla proč to dělá a taky jak ho to odnaučit. Stalo se Vám to taky?
Děkuji za jakoukoliv radu

Xerxová
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2017 07:38
- Nahlásit

šestiletý pes obřího plemene má svůj věk. Navštívila bych veterinu - může ho zlobit prostata, ledviny... Pokud se kolem něho výrazně nic nezměnilo, co by ho mohlo rozhodit (stěhování, nový člen rodiny ... ) - tak bych z tímto problémem viděla změněný zdravotní stav.
Držím palce, ať se to podaří vyřešit.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání