Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Nechce žrát
Autor Zpráva
Lenny
Člen
# Zasláno: 9 Led 2006 19:34
- Nahlásit

Ahoj,
Pesan (BSP, 9 měs.) nechce žrát granule, jen k nim čichne a sní tak max 2, teď jsme změnili značku, a ty taky nechce i když před tím když je měl smíchané tak vybíral jen ty nové. Vše ostatní by sežral hned. Nechce ani namáčené a už ani s vývarem. A to byl dříve jako vysavač. Mohli by jste mi poradit nebo jestli máte také zkušenosti s tímhle problémem?

fromeli
Člen
# Zasláno: 9 Led 2006 19:37
- Nahlásit

Lenny
já bych řekla, že je to v tomhle věku skoro normální, většina pesů zkouší, jestli nekápne něco lepšího. I naše granuložroutka v tomhle věku začala stávkovat, jenže je to jezevčíková a tak jsem už najela na dospělácký granule, jsou údajně chutnější. Ale pro vás to bude asi brzo.
Zkoušela si takové to tradiční - hladovka, jako pamlsky zase jen granule apod. Někdy to zabere.

kejta
# Zasláno: 9 Led 2006 19:39
- Nahlásit

Na mýho malýho nežrouta docela zabírá,když jí do granulí rozdrobim piškotku. Pak papá,vyčuránek.

Lenny
Člen
# Zasláno: 9 Led 2006 19:45
- Nahlásit

fromeli
zkoušela, zrovna včera večer nic nechtěl ani ráno, tak jsem myslela že by třeba večer jo a nic, sežral jich asi 5

nechci mu do toho přimíchávat konzervy nebo tak, pak až někam pojedu tak bych táhla granule a ještě tunu konzerv
když dřív se mohl po granulkách utlouct. S tím přechodem je to brzo, měl by je mít tak do roka a půl.

fromeli
Člen
# Zasláno: 9 Led 2006 20:01
- Nahlásit

Lenny
tak to zkus vydržet ty 2 - 3 dny, fakt nedat ani jiný pamlsek nic. To by asi bylo to první, co bych zkusila.
Pak možná zkusit ještě jiný granule, sehnat vzorky a dát mu vybrat, ale to u nás nezabralo.

Syska
Člen
# Zasláno: 11 Led 2006 08:15
- Nahlásit

Lenny
Jasně...nedávej mu nic jinýho, neboj, jeden den bez jídla mu neublíží a uvidíš, jak to pak všechno zblajzne...

Břetislava
# Zasláno: 11 Led 2006 08:39
- Nahlásit

Náš labrouš jednou nežral 3 dny ... zalívala jsem mu granule vývarem, dávala jsem mu je suché a tak různě jsem pořád něco vymýšlela a on se toho ani nedotkl. Tak jsem mu udělala rýži s kuřecím masem a sežral to asi za 2 sekundy. Prostě vymýšlel. Když zjistil, že kuře nebude každý den, začal zase pěkně papkat.

Anonymní
# Zasláno: 11 Led 2006 09:00
- Nahlásit

ahoj můj pes taky nechtěl z granule.Mohli být polité vývaver,v mase prostě radši týden nejedl-zhubl 2kila což na 8kilového psa je dost. Tak dostával né zrovna dobré konzervy.Pak jsem šla k doktorovi a ten mi udělal přednášku o granulích , složení masa,obilnin a tak.řekla jsem mu že dáváme K9 a on že není vhodná (proč jsem se radši neptala)a řekl mi ProPlan od Puriny. Pes roztrhal pytlík už v obchodě a doma sežral skoro celé kilo!!!Nechápali jsme.Bylo to prosté, na prvním místě v granulích vždy maso. na našeho to teda funguje. Vařili jsme mu půl roku a teď jsem ráda,že stačí nasypat mističku granulí a je klid.

zuzanarosakova
Člen
# Zasláno: 21 Bře 2010 14:26
- Nahlásit

Mně jeden pes taky nechce žrát granule. Vždycky má období, kdy je vůbec nechce a klidně 2 dny nežere. Pak zas pochopí, že když nebude jíst, bude mít hlad, tak to nakonec sežere, ale dělá kolem toho cavyky, že to by se jeden po... A to jsme už několikrát granule měnili, vždycky ze začátku je žere, ale pak je nechce. Je mi ho líto, ale musim vždycky vydržet a nic jinýho mu nedat, jinak by ty granule už nejedl vůbec.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 21 Bře 2010 14:29
- Nahlásit

zuzanarosakova
Je mi ho líto,
se nedivim..
jestli vono nejni lepší dát těm psům normální žrádlo když to vypadá,že maj víc rozumu než my....
a zas du,hádek vo normálním žrádle a granclích je tu už hafo,stačí pohledat..

zuzanarosakova
Člen
# Zasláno: 21 Bře 2010 15:59
- Nahlásit

davidkova renata

jako asi je to lepší, ale já otevřeně přiznávám, že na to nemám. Čas, energii a hlavně žaludek. Strašně se masa štítim, nemůžu na syrový vůbec šáhnout. Jako je to trapný, já vim, ale já to tak prostě mám.

Carrie
Člen
# Zasláno: 29 Bře 2010 18:57
- Nahlásit

Myslím, že záleží na granulích, taky mi pejsek nežral, ale zkusila jsem pak přejít z Orijenu na doporučený Brit care a bylo vyřešeno.Pes najednou žral jako o život..před tím se toho klidně dva dny nedotkl...

kety
Člen
# Zasláno: 5 Dub 2010 17:07
- Nahlásit

Brit care to byli vyhozené prašule vyzkoušejte nebobtnavé granule jsou měkké,voňavé dávám je i štěńátkům cena je jako u superpremium, ale zaručuji že je budou žrát.Mám jednu nežravou leonku také jsem odzkoušella kdy co vyhrálo syrové maso a pečené buchty.

AlexxAla
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2016 18:53
- Nahlásit

Dobrý den,
vím že je tento příspěvek starý, ale pokud má někdo další stejný problém a hledá odpovědi mohu vřele doporučit krmení masem. Náš malý zlatý retrivr také nechtěl vůbec jíst, hubnul a ztrácel energii. Krmení masem bych už za nic nevymenila. Podívejte se na tutani.cz věřím že tam najdete hodně odpovědi. A pokud ne, rádi vám se vším poradi.

Tercais
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2016 07:02
- Nahlásit

Lenny
zuzanarosakova
Holky, já nevím, vy se fakt divíte, že Vám ten smradlavej hnus nechce pes žrát? Tak si zkuste být několik měsíců jen na jednom jediným jídle.... I když to bude super úžasná svíčková od maminky, tak Vám taky poleze krkem... Zkuste to těm psům sem tam trochu obměnit, zkusit maso (zuzanarosakova- vím, žes psala že se masa štítíš, ale jednou sis pořídila masožravou šelmu, tak musíš něco málo vydržet... zajít k řezníkovi, koupit kuřecí křídlo, nebo prso, pokud nechceš dát kosti, a to pak hodit psovi do misky snad takovej problém není... a když na to nechceš šahat, zkus gumový rukavice). I když zase opatrně, pokud je pes od malička na granulích, bude mít tak zlenivělý trávení, že se Vám z většího množství napoprvé nejspíš po**re... Nebo můj pes úplně miluje sulc- koupím vepřovou nožku, hodím do hrnce s litrem vody a vařím tak dlouho, dokud se většina vody nevyvaří (nemusí se hlídat, takže to není časově náročný). Když ten zbytek pak schládne, je z toho taková želatinka, a tu mu přidávám do jídla.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání