Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Pes se prokousává plotem
Autor Zpráva
Lucie88
Člen
# Zasláno: 1 Kvě 2019 19:52
- Nahlásit

Zdravím, ráda bych znala vaše tipy jak zabránit pejskovi v útěku ze zahrady. Mám fenku australského ovčáka, která se často prokousává nebo podhrabává pod plotem. Oslovil mě článek na https://psikoutek.cz/co-delat-kdyz-pes-utika-ze-za hrady/ , kde doporučují instalaci neviditelného plotu. Máte s tím někdo zkušenosti? Píšou tam, že se tak dá pozemek rozdělit na několik zón a zabránit tak psovi i v přístupu třeba na zeleninovou zahrádku. To by se mi líbilo.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 3 Kvě 2019 08:14
- Nahlásit

Zdravím,
jestli to dobře chápu, tak ten "neviditelný plot" je v podstatě elektrický ohradník, jen s možnostmi citlivějšího štelování té síly výboje. Řekla bych, že na chronického útěkáře bude nějaký zvukový impuls na houby. Osobně si myslím, že pes, který bude chtít zdrhnout a bude mít kudy, zdrhne stejně i skrze ohradník. Aby ho to skutečně odradilo, musel by dostat fakt šlupku a to už osobně považuji za týrání.
Záleží hodně na povaze psa, výcviku a motivaci, proč zdrhá.
Pokud je motivem ke zdrhání separační úzkost (pes nechce být doma sám a zdrhá za páníčkem - snaží se ho hledat), pak je lékem naučit psa postupně po chvilkách a trpělivě zvykat na samotu. Pokud je motivem zdrhání nuda, je třeba psa před naším odchodem dostatečně unavit a nechat mu tam i dostatek možností, jak se zaměstnat (inteligentní hračky...pamlskové hlavolamy apod.). A jestliže důvod útěků není znám a není to ani jedno z výše uvedeného, pak je podle mě mnohem lepší kvalitní kotec než elektrický ohradník. Na kotec je psa třeba naučit, aby jej vnímal jako své bezpečné místo - útočistě, kam si bude chodit rád odpočinout i když dveře budou otevřené. Bude-li kotec dostatečně prostorný (i s boudou), pes v něm v pohodě vydrží počkat, než se jeho člověk vrátí.

Neumi
Člen
# Zasláno: 3 Kvě 2019 11:05
- Nahlásit

Fousisko, i toto je reklamní tažení, i jinde to propaguje.....

Fousisko
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2019 14:38
- Nahlásit

Neumi

Že já se vždycky nachytám

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání