Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / bouda pro NO
Autor Zpráva
midii
Člen
# Zasláno: 5 Čec 2017 15:54
- Nahlásit

Dobrý den, předem se omlouvám, jestli duplikuji stejné téma, ale nic tu memůžu najít.
Stavím boudu pro fenku německého ovčáka, našel jsem na internetu více rozměrů, udělal jsem rozměry ložnice š-94cm, hl-80cm, v-90cm. Bude s předsínkou a zateplená, zatím mám jen kostru a ta ložnice se mi zdá malá, hlavně šířka 94cm. Zase to nechci zbytečně zvětšovat, aby jí v zimě nebyla zima. Co myslíte, stačí to?
Druhý dotaz, může být štěně narozené v červnu (ještě ho nemám) být na první zimu venku a navíc v této boudě, která mu možná bude ještě velká? Předem moc díky za odpovědi.

corgi
Člen
# Zasláno: 5 Čec 2017 16:06
- Nahlásit

Rozměry jsou naprd, když je bouda blbě udělaná. Jinak řečeno, spíš než na přesné centimetry se soustřeďte na kvalitu zpracování, zateplete řádně 3cm polystyrenem, vevnitř to udělejte co nejhladší, aby to nemohla škrábáním zničit, stejně tak se připravte na ohryz vchodového otvoru (nejlíp oplechovat, truhláři dělají někdy i všechny hrany oplechované). Vždycky bude lepší bouda o fous větší, kterou můžete na zimu bohatě vystlat slámou nebo dřevitou vlnou, než menší, kam pes nebude chtít, protože se tam ani pohodlně neotočí.

Maya
Člen
# Zasláno: 5 Čec 2017 20:07
- Nahlásit

midii
Zdá se mi teda malá, teda spíš krátká, na vlčího špice, který má v kohoutku cca 50 cm jsem měla šírku loznice 90 cm + 30 cm vchod, takze celá bouda 120 cm, hloubka 60 a výška 70 cm, takze to by ty vase další míry uz odpovídaly asi na NO. Jinak to jsou vnitrní míry, vnější jsou plus zateplení a ty dvojitý stěny.
Jinak jak píše corgi, zateplit včetně podlahy, boudu na nozičky, aby nelezela na zemi, oplechovat a cervnový stene tam klidně uz v zimě můze být.

midii
Člen
# Zasláno: 6 Čec 2017 07:19
- Nahlásit

Díky za rychlé odpovědi. Už jsem ji včera rozšířil na 104cm délky. Míry, které uvádím jsou samozřejmě vnitřní už po odečtení stěn a zateplení. Zateplovat budu vše - 4cm polystyren.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání