Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Odchov štěňat - náklady
Autor Zpráva
DORA17
Člen
# Zasláno: 24 Led 2017 13:22
- Nahlásit

Dobrý den,
mám dotaz převážně na chovatele NO. Mám teď 11ti měsíční fenu NO s dobrým původem, pracovní krev, vlkošedá. Plánuji ji uchovnit a mít alespoň 1 vrh štěňat. Nemám zkušenosti s chovem, ještě nemám ani CHS, ale plánuji si ji zařídit. Můj dotaz je tedy takový, na kolik Vás cca vyšla ta štěňata ? Nejdříve teda založení CHS, což je cca 2500 Kč i s certifikátem, dále krytí, což je od 4 tis do 20 tis a nebo štěně z vrhu. Dále vím, že se musí otetovat, což je tak cca 100 Kč na jedno štěně, dále 2x odočkovat ( cca 800 na jedno štěně ), 3x odčervit ( cca 200 na jedno štěně ), dále PP pro každé štěně, ale cenu jsem nikde nenašla kolik stojí, což pokud někdo ví tak mi to prosím napište. Pak až štěňátka odrostou, tak nějaké kvalitní granulky, tvarohy, pamlsky, hračky, hadry.. Také ještě nějaké barevné oboječky na rozlišení... Pokud jsem ještě něco vynechala, tak mi to prosím napište. |Předem děkuji za pomoc a rady..

Gerda
Člen
# Zasláno: 24 Led 2017 17:46
- Nahlásit

DORA17
Počkejte až fena dospěje, zbonitujte, a až budete vědět, že její povaha a pracovní nasazení, zdraví a vše bude takovým přínosem do chovu NO, aby stálo za to ji uchovnit.

Maya
Člen
# Zasláno: 24 Led 2017 20:13
- Nahlásit

Gerda
Tak pokud je mi známo, tak s NO se musí i na svod mladých, tam si moc nejde rozmyslit asi uchovnění pozdějc.
DORA17
cena PP je podle dohody, tudíž to by asi věděl poradce chovu
Chybí mi tam platba za krycí list, platba za kontrolu vrhu jestli se u NO dělá, rezerva na veterinární komplikace, porodní bedna a s tím spojený náklady na vodu a elektřinu, podložky zpod štěňat se musí pořád prát, jeslti teda nehodláte odchovávat štěňata někde v boudě na slámě. Taky solidní chovatel má doma připravený pro všechny případy mlíko pro štěňata, což taky není levná záležisot. A pak škody na majetku.

corgi
Člen
# Zasláno: 25 Led 2017 12:23
- Nahlásit

Kristepane, kdyby se tohle dalo skutečně spočítat, tak nás bláznů, kteří do toho i přes to všechno půjdou, bude asi o 90% míň. A ty roky, který člověku uberou starosti, komplikace, mrtvá štěňata, hodiny na veterině, proboha, peníze jsou to poslední

cernej caj
Člen
# Zasláno: 25 Led 2017 12:48
- Nahlásit

corgi
spíš si myslím, že je to myšleno jako na jakou finanční rezervu případně náročnost do začátku se má člověk připravit. Ono nakonec chtít odchovat štěňata a pak třeba zjistit, že nemám dost velkou rezervu a že nemám z čeho zaplatit nájem, protože sem počítala plácnu s 30t a ono to vylezlo na 60... a upřímně dneska není jednoduchý těch 30t někdě vyčaraovat... je dobře, že to někoho napadá dopředu, aby si případně zajistil dostatečný obnos i s rezevou, případně třeba zvážil, že vytvořit takovouhle rezervu je problém.

Ono je dobře, když člověk aspoň orientačně ví, co je k tomu potřeba, aby zodpovědně pak přijal rozhodnutí, zda do toho radši nejít.

Gerda
Člen
# Zasláno: 25 Led 2017 17:30
- Nahlásit

Maya
Tak pokud je mi známo, tak s NO se musí i na svod mladých, tam si moc nejde rozmyslit asi uchovnění pozdějc.
no prosim, alespoň nějaké omezení tu naštěstí je...i když...podle toho, co z vlčácích chovek kolikrát leze....to zas není omezení nijak zásadní.

corgi
Člen
# Zasláno: 25 Led 2017 18:23
- Nahlásit

cernej caj
spíš si myslím, že je to myšleno jako na jakou finanční rezervu případně náročnost do začátku se má člověk připravit
Jo tak to potom jo.
Ale upřímně, vůbec netuším, co bych na takovýhle dotaz odpověděla. Opravdu nevím. Nedokážu to vůbec vyčíslit. Když si představím, kolik všech možných kravin v tom je, od uchovnění až po nákup výbavy pro štěně do nového domova, to prostě nedokážu říct. Možná s dalším vrhem udělám něco jako "součet všech nákladů" - v dubnu chci uchovnit mladou. Ale co do toho počítat a co už ne? Změnu jídelníčku březí feny? Benzín na nutných jízdách na bonitaci (svod) nebo k vetovi? Atd. atd.....

cernej caj
Člen
# Zasláno: 25 Led 2017 18:47
- Nahlásit

corgi
no a co to zkusit zkusit spočítat sakumprásk celý, až to budeš příště celý absolvovat? asi by to bylo dost zajímavý.

jinak asi svod nebo benzín na bonitaci bych úplně nepočítala, to asi musí platit každej, kdo to absolvuje, i když pak stejně nechová, ale klidně bych započítala náklady u veta u březí feny a vše kolem, co k tomu prostě zaplatíš, ať už jinou stravu, po startovací balíček novým majitelům a nezapomenout na věci, který už máš (např. ta porodní bedna)?

mohlo by to hodit dost divokou částku ale si pak lidi i třeba líp uvědomí, že "papírový" štěnátko za 2t asi už je něco špatně... když předání u benzínek lidem furt nedochází

Maya
Člen
# Zasláno: 25 Led 2017 19:17
- Nahlásit

Gerda
tak ono uchovnění NO není úplně nejjednodušší, ale mají několik tříd chovnosti, takže asi uchovní všechno, když tak do nižší třídy
cernej caj
tak ono už to počítalo x lidí a na netu je toho spousta, stačí zadat náklady na vrh s PP
třeba podobný NO
http://www.sdivokoukrvi.cz/planovane-vrhy/chovatel sky-servis-s-divokou-krvi/naklady-na-vrh

cernej caj
Člen
# Zasláno: 25 Led 2017 19:21
- Nahlásit

Maya
celkem 124 000 co tam je vyjmenovany. mohli to tam napsat, at to nemusim pocitat

Maya
Člen
# Zasláno: 25 Led 2017 19:34
- Nahlásit

cernej caj
tak jinde najdeš i spočítaný, ale prostě hodně se to liší, protože samo záleží na nákladnosti uchovnění, což třeba u NO je víc a případných komplikacích jako je císař nebo pupeční kýly atd.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 26 Led 2017 10:19
- Nahlásit

Ale zas taky neplakejte....množení psů ať už pod hlavičkou FCI nebo mimo je dobrej kšeft ať to přiznáte nebo ne.
Jestli to někdo dělá tak, že na tom nevydělává, je jeho věc.
Namnožit psy a vydělat na tom je jedna z nejsnazších věcích...taky se podle toho psi u nás ve společnosti mají ... množí to každej jemen viz tady zadavtelka a pak se to prodá jako dárek parchantům za vysvědčení .....

DORA17
no hlavně ty tvarohy a barevný oboječky .....

DORA17
Člen
# Zasláno: 26 Led 2017 16:43
- Nahlásit

zbrnd
nevím co si o mě myslíte, já si chci udělat vrh už jen z toho důvodu, že si chci od feny dále nechat fenu a pak že je to velmi šikovná a nadějná fena do sportu navíc s pěkným exteriérem, a to jen jeden vrh, protože nechci mou fenu trápit celý život na štěňatech a určitě nebudu mé štěňata prodávat nějakým kreténům, co o psech nic nevědí !!!! na to toho vím o psech dost a jsem na toto opatrná.......
pouze mě zajímalo, kolik si mám cca připravit peněz abych tak věděla, protože vím že to není levná záležitost, ale vyplatí se šetřit dopředu ať se pak zbytečně neberou případně půjčky.....
Prosila jsem se o rady, a ne urážky. tak že těm co mi pomohli děkuji, ostatní ať si svoje řeči nechají ... ;-)

zbrnd
Člen
# Zasláno: 26 Led 2017 22:43
- Nahlásit

plk plk plk

corgi
Člen
# Zasláno: 28 Led 2017 21:48
- Nahlásit

cernej caj
no a co to zkusit zkusit spočítat sakumprásk celý, až to budeš příště celý absolvovat?
Když já pořád nějak nevím, jak to spočítat. Co všechno už jo a co ne. Např. krmení - krmím masem, takže nijak extra nepřilepšuju, ale o něco přece. A co je to "o něco", co bych už měla počítat? Granulář si to asi spočte líp. Spoustu věcí, které jsou potřeba pro porod a štěnda, už mám doma (odsávačku, kapky na prdíky, nahřívací podložku, podložky do bedny, mističky na příkrmy a desítky dalších prkotin). Peníze za veta jsou záležitost sama pro sebe, někdo jde na herpes, někdo nejde. Já třeba nejdu na sono, ale pak jdu na RTG. Někdo nepotřebuje při a po porodu asistenci veta, jiný piplá nemocné štěně 3 měsíce, až mu nakonec stejně odejde. A zdravotní testy rodičů - moje fenka už je má, i když ještě není ani chovná, jinej se na to vyprdne a ušetří tisíce. Když odhadnu 50 000, bude to podle mě málo. A to mám 13kg plemeno s průměrně 4 štěňaty ve vrhu. V prosinci jsem si dala tu práci a v internet bankingu poctivě označila všechny výdaje související se psy. Vyšlo mi to na 4600Kč měsíčně - a řekla bych, že to stejně nebude konečná částka

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání