Kynologická diskuse

 - Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  


Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Psí toaleta
Autor Zpráva
galmori
Člen
# Zasláno: 16 Lis 2016 09:49
- Nahlásit


Dobrý den,

potřebovala bych tipy na psí toaletu pro starého pejska.
Řeším momentálně dost svízelnou situaci, kdy se nám sešlo stěhování na zimu do nového domova, kde bohužel dost pravděpodobně nebudu mít nikoho, kdo by pesa mohl přes den pustit na zahradu. Průchod ve vchodových dveřích je bohužel mimo hru, protože pejsek je 16letý, s velmi špatným zrakem a projevuje se u něj už i psí stařecká demence.
Byl zvyklý jak v bytě, kde byl pravidelně venčen nebo přes den na zahradě. Díky svému kožíšku neměl problém v jakémkoliv počasí, ale teď už to na ven bohužel není a ani otevřená zděná dílna s např. dekou zakrytými dvěřmi mi nepřijde reálná. Dědouch už má rád teplo a klídek doma. Navíc je nemocný a zkrátka mu ten zbytek času chci dopřát co největší pohodlí.
Své potřeby si nejraději vyřizoval úplně mimo domov, až s rostoucím věkem vzal "na milost" i zahradou. Doma to pro něj, jako ostatně pro většinu pejsků, bylo naprosto nepřijatelné. Poslední dobou se bohužel stává, že to doma pustí (naštěstí se zdá, že už ho to tak strašně nestresuje, ale stejně), i když byl třeba před hodinou dvěma venku. Ale je to záležitost především odpoledne (kdy je v režimu "ZAPNUTO"), dopoledne většinou prospí a často má potřebu až odpoledne. Každopádně, pro můj klid v duši, bych mu ráda dopřála místo, kde bude moci s klidným svědomím svou potřebu vykonat. Myslím, že by smysl psí toalety mohl i pochopit, protože když už se stane, vždy je to na papír, hadr, dlažbu nebo podobně..
Našla jsem přírodní psí toaletu, ale ti bohužel přes zimu nedodávají Můžete prosím doporučit, máte zkušenosti?

Moc díky! Veronika

cernej caj
Člen
# Zasláno: 17 Lis 2016 16:28
- Nahlásit


galmori
u fenek je to jednoduchý, stačí jim vytičit místo " s plínou" a naučí se, ale u psa nemám moc nápad, jak to řešit, když zvedá nožku...

galmori
Člen
# Zasláno: 20 Lis 2016 19:02
- Nahlásit


Tohle není naštěstí problém, od kastrace čůrá na "čubu". Takže myslíte, že stačí ta plenková podložka a nemám řešit žádný záchod?

Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 
 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky
 


miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání