Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Boxer - více informací?
Autor Zpráva
Kohoutkova
Člen
# Zasláno: 14 Srp 2016 20:33
- Nahlásit

Dobrý den,
zaujal mě inzerát na psigalaxie.cz/boxer-stenatka-s-pp-2611, kde nabízejí štěňata boxera. Chtěla bych se zeptat, jak je toto plemeno náročné na výchovu a jaký má vztah k dětem. Je dobré mít psa s PP nebo si myslíte, že je to jedno?

Fifi
Člen
# Zasláno: 14 Srp 2016 21:39
- Nahlásit

Kohoutkova
K detem je boxer naprosto uzasne plemeno, takova chuvicka. Co se tyka vychovy, potrebuje duslednou, lec laskavou ruku a pomerne dost vyziti, ale ktery vetsi pes toto nepotrebuje. Hlavne strasne slinta a chrochta, pocitejte s kemry vsude.
Boxera jedine s PP, vysetreneho na spondylozu a idealne i nulove rentgeny kycli a loktu. Mivaji take problem se srdcem. Jedno to urcite neni, z boxera bez PP vam muze vyrust povahove zcela netypicky jedinec. Povahu a zdravi se stenetem s PP muzete prece jen trosku uhlidat.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 14 Srp 2016 23:03
- Nahlásit

Pokud chcete psa, poridte si psa. Rozhodne bez PP. S PP jsou většinou mutanti a polozdechliny.

Tercais
Člen
# Zasláno: 15 Srp 2016 06:29
- Nahlásit

Kohoutkova
Celá rodina jsme hrdě vlastněni boxerem, takže můžu jen doporučit... K dětem se určitě hodí, má je hrozně rád, ne nadarmo se mu říká babydog... Výchova, pokud je vedená důsledně (ale ne tvrdě) problém není, ta naše šelma zvládá asi jen tři povely (čekej, sedni a ke mně), spíš jsme ho vedli k tomu, aby nebyl agresivní na psy a jiné lidi a to se povedlo... V životě jsem ho neslyšela vrčet (a to má 7 let). My máme psa bez PP, ale měli jsme štěstí na povahu, dnes už bych do psa bez PP nešla... Určitě je to lepší už jenom kvůli těm zdravotním vyšetřením a taky máte jistotu, že vám z toho vyroste boxer... Jinak, zkuste nesáhnout po prvním štěněti co se Vám namane, ale do chovky zajet, podívat se ideálně na oba rodiče, pokecat s chovateli a zjistit v jakých podmínkách ti psi žijí, kolik je tam fen, zda jsou tam i fenky vyššího věku (už neplodné). Pokud uvidíte jen mladé plodné feny, zbystřila bych, mohlo by to znamenat že "chovatel" množí jen na zisk a starých psů se zbavuje, takové bych nepodporovala a měla bych strach od něj štěňata brát (i když jsou s PP, musí se vybírat i mezi těmito chovateli). Navíc je dobré, pokud se Vaše děti příliš s boxerem (třeba u známých) nesetkaly, aby se s ním pořádně pomazlily, nechaly se od nich oslintat a olízat, kvůli alergiím. Každá rasa reaguje s alergiky jinak a třeba můj přítel může našeho psa (bostonský teriér) mít klidně i v posteli a nic, ale osype se, sotva si pohladí toho boxera...

leskie23
Člen
# Zasláno: 28 Zář 2016 19:46
- Nahlásit

s tím PP a bez PP je to podle mě docela jedno pokud nechcete pejska na výstavy, ale jen jako kamaráda. Samozřejmě že ti s PP budou vždy trochu dokonalejší, ale to nevadí.
Jinak boxeři jsou skvělý a vypsat tady vše o nich by bylo na dlouho. Podívejte se třeba na Boxer

Fajka
Člen
# Zasláno: 29 Zář 2016 09:41
- Nahlásit

leskie23
s tím PP a bez PP je to podle mě docela jedno pokud nechcete pejska na výstavy
rozhodně je to jedno, pokud vám je jedno, že z údajného štěněte boxera vyroste třeba "jezevčík"

ale díky různejm chorobám kterýma plemeno taky trpí já bych si do bez PP netroufla jít..u těch s PP se určitě dost nemocí hlídá a tím minimalizuje risiko na únosnější mez...

Neumi
Člen
# Zasláno: 29 Zář 2016 12:07
- Nahlásit

rozhodně je to jedno, pokud vám je jedno, že z údajného štěněte boxera vyroste třeba "jezevčík"
tak samozřejmě, že je to leskie jedno, neb podstatou příspěvku je reklama na ony stránky v odkazu....

Fajka
Člen
# Zasláno: 29 Zář 2016 12:12
- Nahlásit

Neumi
že je to leskie jedno, neb podstatou příspěvku je reklama na ony stránky v odkazu...

no jasný ten jsem ani nerozklikávala a bylo mě to jasný, jen sem si dovolila ironickou poznámku pro všechny nezkušené kolemjdoucí....

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání