Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Hubeňour :D
Autor Zpráva
ouk
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2016 21:25
- Nahlásit

Zdravím,
mám 15 měsíců starého psa. Je vážně hodně hubený. Má to takhle už od štěňátka (skoro). Žádný zdravotní problém nemá. Takže co mu mám dávat aby přibral ? Žere docela normálně ale, že by se na to nějak vrhal se říct nedá. Potřebuju něco po čem začne přibírat. Mám mu něco ke žrádlu přidávat ? Je mi jasný, že to nepůjde hned ale alespoň ty 2 kila by přibrat mohl (minimálně).

zbrnd
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2016 23:44
- Nahlásit

Je vážně hodně hubený.
nekteri lidi jsou taky moc hubeni, jini zase moc hloupi nebo maji treba sisatou hlavu a stejne je to u psu

birma
Člen
# Zasláno: 8 Kvě 2016 16:55
- Nahlásit

ouk
vadí mu ta hubenost v něčem? Lepší štíhlý, než tlustý

Fifi
Člen
# Zasláno: 8 Kvě 2016 18:38
- Nahlásit

ouk
Ukaz foto pejska. A uved, cim krmis.

ouk
Člen
# Zasláno: 8 Kvě 2016 21:11
- Nahlásit

birma
No, když s nim pomalu nemůžu mezi lidi aby na mě nezačali řvát, že ho týrám a ať mu dám konečně nažrat atd. a jako je lepší štíhlý než tlustý ale tak 3-4 kila by nabrat mohl...

ouk
Člen
# Zasláno: 8 Kvě 2016 21:16
- Nahlásit

Fifi
Na tomhle počítači žádný nemám (notebook mám v opravně).
Krmili jsme Brit Care ale nepřibíral, tak jsme přešli na barf a na začátku přibral 2,5 kg ale teď 3 měsíce nic.

kachna_
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2016 10:34
- Nahlásit

ouk
lepší štíhlý než tlustý ale tak 3-4 kila by nabrat mohl...
tak záleží na plemenu, že

No, ale jinak ano, náš pes je vychrtlý už odmala. Žere jak mlejn, ale nepřibírá.

Poradila bych se s veterinářem, zda je vše v pořádku, zjistila, jestli nemá nějakou alergii kvůli které hubne a pokud není žádný řešitelný zdravotní problém, tak bych to neřešila.
Mimochodem, tahle vychrtlost našemu psovi výrazně prodloužila a zkvalitnila život, když začal mít problémy s páteří.

corgi
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2016 11:08
- Nahlásit

Pokud krmíte masem, možná by stačilo přidat tučnější věci, ubrat zeleninu. Zvýšení dávky vám možná neprojde, jestli se tedy na jídlo moc nevrhá, ale stejně - kolik % hmotnosti teď dáváte? Někdy je prostě třeba přidat. Zařadila bych kachnu, vepře, vemeno, lůj, přidala rýži, vločky, těstoviny - ale nač vykrmovat vepře, když štíhlý pes je tak krásný

ouk
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2016 15:38
- Nahlásit

kachna_
Žádnou alergii ani zdrav. problém nemá já neříkám aby nebyl štíhlý (nemám moc ráda tlusté psy), to on bude vždycky...jen pár kilo aby sousedi nevolali ochránce zvířat

corgi
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2016 15:44
- Nahlásit

ouk
"Ochránců" se nebojte, tady se zvířata majitelům odebírají, až když chcípají....

ouk
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2016 15:45
- Nahlásit

corgi
zeleninu dostává jen občas. Zvýšení dávky neprojde určitě. Má 12kg a sežere max. 200g dostává vepřový a to vemeno tak jednou za týden taky.
přidala rýži, vločky, těstoviny
To všechno dostává.

birma
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2016 16:12
- Nahlásit

ouk
měla jsem to s prvním psem podobně, dodělal se až okolo 3. roku (velké plemeno)
ale velká část lidí je podle mě naprosto mimo, co se správné váhy psa týče, protože valná část psů je prostě tlustá. No a pak má okolí štíhlého psa za vychrtlinu...

Xerxová
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2016 16:43
- Nahlásit

ouk a je problémem to, že neodpovídá standardu?? Nebo je to jen pocit okolí, že psík by měl mít jinou stavbu těla?? Znala jsem křížence, který byl velmi opticky nevyvážený (maličká hlava, tenké nožičky a mohutný trup) - a i veterinář pravil, že to není časté, ale že se geny promíchaly velmi podivně... Nemůže mít nějakého chrtího předka ??
Pokud je to čistokrevné plémě a hubenost vám vadí pro výstavy a jiné oficiality... pak to chce vydržet ještě chvilku (často se dodělají později i menší plemena) a nebo se smířit s tím, že bude štíhlý... No a nebo opravdu hledat, co mu chutná. Trochu extrémem pro mě byla chovatelka mastifů, která jim pekla pekáče tvarohových buchet a bublanin... že jinak je "nenasvalí". Takže ne zcela zdravá, ale taky cesta

ouk
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2016 21:32
- Nahlásit

Xerxová
Je to borderák a má 12kg. myslím, že minimum ve standardu je 14kg (nejsem si tím jistá). Právě že vadí...na výstavách...jinak je úplně krásnej ale je hubenej (a taky ještě nezmohutněl).
Trochu extrémem pro mě byla chovatelka mastifů, která jim pekla pekáče tvarohových buchet a bublanin...
To by mi nežral

Maya
Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2016 08:18
- Nahlásit

ouk
asi nejaka borderci specialita, brachy borderak je taky jak z dachau, taky ho zkouseli vykrmit a nic on to nastesti dohani chlupama takze videt to moc neni, ale kdyz na nej clovek sahne mohl by mu brnkat na zebra

ouk
Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2016 12:58
- Nahlásit

Maya
on to nastesti dohani chlupama
ten náš má krátkou srst
kdyz na nej clovek sahne mohl by mu brnkat na zebra
přesně

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání