Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Dovolená s štěně
Autor Zpráva
Tercais
Člen
# Zasláno: 15 Bře 2016 11:55
- Nahlásit

Ahoj a dobrý den.
Chtěla jsem se zeptat na Váš názor na jednu věc- budu si pořizovat štěně a naskytla se mi možnost jednoho krásného psíka na přelomu března a dubna. Moje otázka zní- když jedu v půli července na fesťák (jedná se o necelý týden), můžu ho na tak dlouhou dobu dát na hlídání k rodičům? Nebude pejsek na to moc malý? Bude mu tou dobou asi 5 měsíců. Pro úplnost uvádím, že rodiče bydlí kousek ode mě, taky mají psa-kliďase s pevnými nervy, budu je navštěvovat, pejsek na ně bude zvyklý, nebude to pro něj úplně cizí prostředí, párkrát tam s ním zůstanu i na noc, aby si zvykl i na tohle. Co myslíte, zvládne to ten pes nebo to pro něj bude v tomhle věku prostě "moc"?

zbrnd
Člen
# Zasláno: 15 Bře 2016 12:58
- Nahlásit

Potrebuji dve kapky krve z jepice a rozdrcenou hlavicku hovnivala. Pote pohlednu do koule pravdy a budu znat odpoved. Muzete mi prosim obstarat zminene ingredience?

Tercais
Člen
# Zasláno: 15 Bře 2016 13:01
- Nahlásit

zbrnd
jistě, ale vyzvednout si je musíte v bradavicích...

PetraK
Člen
# Zasláno: 15 Bře 2016 13:09
- Nahlásit

zbrnd

tak šup

Tercais

já sama za sebe - což ale někdo může vidět jinak - bych to nedělala. Nedávala bych štěně, pokud by to nebylo nutné na hlídání někam. pro mě je to čas, který jednak chci max. využít k tomu, abych psa vychovala, vybudovala vztah, korigovala nežádoucí činnost. Pak by mi vadilo, že nevím, co se v době mé nepřítomnosti se štěnětem dělo - co zažilo (ne že by mu u vašich bylo špatně ), nevíte jak ten týden proběhne v soužití pes rodičů a vaše štěně. Divila byste se jaké "maličkosti" můžou pak ovlivnit pesanovo chování v budoucnosti. A je jiné pokud víte, co se se štěnětem událo a z čeho tedy jeho budoucí chování vychází, než když máte mezeru.
Z našeh pohledu týden není nic. Z pohledu štěněte se za tu dobu uděje spousta věcí a vy nebudete vědět jaké.

Tercais
Člen
# Zasláno: 15 Bře 2016 13:36
- Nahlásit

PetraK
Děkuji za upřímnost, sama nad tím docela váhám. Znám rodiče, když si koupili Marleyho (ten boxer) bylo mi 19, mám to živě v paměti, chovali se k němu krásně- psi nebijí, milují je. Navíc jsou dostatečně důslední, takže se ani nebojím že by nějak "kazili" moji výchovu. Z čeho mám největší strach je ten týdenní výpadek, kdy se se štěnětem neuvidím- aby to nějak neovlivnilo jeho vztah ke mě a aby neměl pocit, že jsem ho zradila, to určitě nechci. Budovat důvěru na dvakrát by byl docela problém...

PetraK
Člen
# Zasláno: 15 Bře 2016 13:50
- Nahlásit

Tercais

tož já jsem ani tak nemyslela, že by rodiče něco zanedbali , nebo udělali špatně, to soudit nemůžu, Mám na mysli to, že se odehraje za ten týden spousta věcí, pes se setká se spoustou nových věcí, psů, situací a vy ho neuvidíte jak v ten daný moment zareagoval, co proběhlo, co v něm ta daná věc, setkání vyvolalo.... To jsou pro mě osobně důležité věci, protože pak vím co proběhlo, jak pes reagoval a z čeho mám dál vycházet. Dám vám příklad - naše malý štěně si hrálo s psím kámošem stejného věku, k nim se přidal pesan o malinko starší - staford s něčím. Zprvu to vypadalo jako normální kontakt tří štěňat, pak zničehož nic ten stafordíkovec na našeho opravdu ošklivě vyjelm nebyla to hra. Našeho prcka to vyděsilo. Nebyl to jakoby závažný konflikt (ale taky to nebyla klasická štěněčí hra, pranice), každopádně já jsem krátce poté zjistila, že náš pes je zcela pochopitelně z těchto plemen nejistý a ač je jinak hravý, tak už jako malé štěně nechtěl s těmito plemeny kontakt. Díky tomu že vím co proběhlo a jak to vzniklo a o co jde, můžu s tím do budoucna pracovat, mám ponětí o co jde a jak řešit. Pokud bych u toho nebyla, nemám se tolik o co opřít. Tak takhle jsem to myslela. Jak by štěně reagovalo na to, že byste mu na týden zmizela z života si netroufám hodnotit, záleží hodně na jedinci. Ale tím, že pro mě je to neproveditelné, tak osobně nemám zkušenost.

Xerxová
Člen
# Zasláno: 15 Bře 2016 14:17
- Nahlásit

na stranu druhou - pokud víte, že budete chtít občas psa k rodičům odkládat i v budoucnu - odkládejte ho už za mlada... Nevidím moc rozdílu jestli odkládat pětiměsíční ětěně a nebo dospělého psa... To si musíte probrat sama se sebou, ale i s rodiči...

Je to opravdu předčasná otázka - může psík rodičů být na štěně nevrlý, může být Vaše štěně silně aktivní nebo naopak velmi bázlivé - a bude chtít trochu speciální zacházení, které od rodičů vyžadovat bude tak trochu nefér.

Tercais
Člen
# Zasláno: 15 Bře 2016 17:35
- Nahlásit

Xerxová
S rodiči jsem toto řešila ve chvíli, kdy jsem se rozhodla pořídit psa. Pokud bude štěndo zdravé a v pořádku i po psychické stránce- tedy pokud nebude potřebovat speciální zacházení- budou ho rodiče hlídat ten jeden týden v roce, když jsem na festivale. Je to pro mě dovolená, a brát pejska na Masters of Rock je jaksi nemožné. Ale samozřejmě jsem připravená se pejskovi přizpůsobit, pokud bude vyžadovat citlivější přístup. Takže myslíte, že když bude v pořádku (hlavně teda psychicky), mohlo by to být OK? Třeba s postupným zvykáním- že jim ho někdy nechám na hodinku, pak dvě, a tak dál aby pochopil že se pro něj vrátím? Snažím se na to dívat ze všech možných úhlů a řešení...

Xerxová
Člen
# Zasláno: 15 Bře 2016 17:53
- Nahlásit

spousta lidí psy odkládá jak balík a psi to koneckonců přežijou. Více či méně v pohodě. Někdy jiné řešení není...

Pokud štěně bude znát prostředí, rodiče, jejich psa... bude odloučení pro něj snazší, než kdybyste ho šoupla do hotelu... Bylo by dobře, kdyby pobyt u rodičů bralo normálně - i s tím, že třeba od nich odejdete na nákup a ono tam zůstane samo...

Není to ideální - já bych psa "neodložila", pokud by k tomu nebyl opravdu zásadní důvod (ale nejsem na něj sama - jsme dva). Ale pokud musíte být občas týden bez psa, myslím, že je lépe neučit ho to od počátku.

PetraK
Člen
# Zasláno: 15 Bře 2016 20:44
- Nahlásit

Xerxová
myslím, že je lépe neučit ho to od počátku.

naučit asi mělo být,že jo?

Xerxová
Člen
# Zasláno: 15 Bře 2016 21:11
- Nahlásit

jojo - chybička se vloudila - ale myslím, že ze zbytku textu je to jasné Dík. Opravovat to nebudu - snad tohle stačí

zbrnd
Člen
# Zasláno: 15 Bře 2016 21:33
- Nahlásit

Tercais
No já to myslel tak, ze to mohu tak leda hadat, kdyz neznam Vaas ani Vase rodice ani psa ani situaci. K tomu se neda nic napsat, treba to psovi prospeje, treba to bude nejlepsi cast jeho zivota ... to bez urazky ..ja preci vazne nemohu vedet, kdyz neznam aktery ..... a jinak z nejakeho obecneho principu to vadit nemusi ...osobne bych s mrnousem chtel byt a pokud mozno se na cokoliv jineho vykaslal nicmene vubec si nemyslim, ze je to lepsi varianta nez opacna...je jen proste moje.

Tercais
Člen
# Zasláno: 16 Bře 2016 06:00
- Nahlásit

Moc děkuji za všechny názory, nechám si to projít hlavou a uvidím, jak se vše vyvrbí

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání