Kynologická diskuse

 - Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  


Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Jak nekupovat štěně - kdyby tak bylo víc takových informací v médiích!
Autor Zpráva
PetraK
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2016 11:10
- Nahlásit


http://www.lidovky.cz/prodej-psu-na-internetu-inze rtni-portaly-jsou-plne-pochybnych-nabidek-neduzivy ch-stenat-gvx-/zpravy-domov.aspx?c=A160202_215645_ ln_domov_ELE

zbrnd
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2016 11:30
- Nahlásit


PetraK
Takže ti psi, kteří jsou týrání chovem třeba pod FCI jsou lepší koupí?

PetraK
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2016 11:39
- Nahlásit


zbrnd

žbrnďo - hele myslím, že psi z množíren jsou na tom neoddiskutovatelně nejhůř z celé psí populace. To jednak a druhak, ten článek JE prostě zaměřen na množírny (a díky za to , aspoň za mne osobně) , není zaměřen na chyby v chovu psů obecně. Kdyby se podařilo /což samo jeden článek nedokáže/ eliminovat aspoň množírny, budu ráda. A končím . Já sem dala jen odkaz - z jednoduchýho důvodu- aby si ho mohlo přečíst co nejvíc lidí, ne proto,že bych chtěla a mohla a uměla řešit problém s chovem psů obecně, to nebyl důvod, proč sem sem tuten odkaz dala.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2016 11:41 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit


PetraK
žbrnďo - hele myslím, že psi z množíren jsou na tom neoddiskutovatelně nejhůř z celé psí populace
Já si to zas nemyslím

A končím . Já sem dala jen odkaz - z jednoduchýho důvodu- aby si ho mohlo přečíst co nejvíc lidí, ne proto,že bych chtěla a mohla a uměla řešit problém s chovem psů obecně, to nebyl důvod, proč sem sem tuten odkaz dala.
No napsala jsi toho hodně, ale na tu jednoduchou otázku, co jsem napsal , jsi odpověď nenapsala
To máš z těch kostí!

PetraK
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2016 12:55
- Nahlásit


zbrnd
co jsem napsal , jsi odpověď nenapsala

ne, není důvod

zbrnd
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2016 14:03
- Nahlásit


PetraK
ne, není důvod
Máš pravdu, není důvod se domnívat, že psi z PP chovů jsou na tom lépe než ti z množíren. Souhlasím s Tebou v tomto naprosto.


PetraK
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2016 14:07
- Nahlásit


zbrnd

ne to si nerozumíme, mám na mysli to, že není důvod psát ti tu odpověď.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2016 18:59
- Nahlásit


PetraK
Já ti právě přesně rozumím, takže jsem rád, že taky razíš názor, že psi z PP chovů na tom nejsou vůbec lépe než ti z množíren. Souhlasím s Tebou v tomto naprosto. Dík za Tvou objektvitu!!!


PetraK
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2016 20:30
- Nahlásit


zbrnd

žbrnďo - hele já vím, že ani psi z PP chovů na tom nemusí být vůbec dobře, protože všude se najde kretén, a taky vím, že jich i v tom PP chovu přibývá - protože se dá dobře vydělat. A taky vím, že tak jak lidé chov vedou, že to pro ty psy vůbec není dobře, protože mají pak x zdravotních problémů. To vím.
'Ale tenhle můj příspěvek byl primárně zacílen na odporný hnusný množení v množírnách /přeci jen ten chov bez PP dává větší rozpětí nůžek, než chov s PP/. Protože - kdyby se i díky médiím, začali lidi chovat zodpovědně a nekupovali psy na benzínkách a u Globusu a měli mozek tam, kde má být a došlo jim , že touhle cestou je to špatně, podařilo by se tohle třeba časem utlumit /vím, je to čistá teorie, ale!! budu ráda, za každýho, kdo si to rozmyslí/. No a pak by se mohlo začít i v médiích cílit na to, jak a co je dál špatně.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2016 23:06 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit


PetraK
Protože - kdyby se i díky médiím, začali lidi chovat zodpovědně a nekupovali psy na benzínkách a u Globusu a měli mozek tam, kde má být a došlo jim , že touhle cestou je to špatně,
ehmmm. tak by kupovali o to vice tech psu s PP, na kterych by se dalo jeste lepe vydelat a o to drive by i z dnes relativne OK plemen byly dalsi dobrmani, buldoci, dogy, NO, vlkodavove .....

Ti poudám, máš to z těch kostí!

PetraK
Člen
# Zasláno: 16 Úno 2016 09:04
- Nahlásit


zbrnd
nejde vyřešit všechno a naráz. Byl by zázrak, kdyby se podařilo zatočit s množárnama.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 17 Úno 2016 01:25
- Nahlásit


Samozřejmě, ale jet lovit medvědy s nábojema, ale bez bušky taky nemá moc smysl.
To je jako tvrdit, že zakážeme mlátit psy holí, ale gumovou hadicí to nevadí

ZdeNek_K
Člen
# Zasláno: 17 Úno 2016 08:39
- Nahlásit


Blbost. Problémy se řeší, pokud se chtějí vyřešit, od těch největších k těm méně závažným. Množírny jsou jednoznačně největší problém dneška a jsou daleko horší než to co se páchá pod záštitou FCI. Kecy o tom že FCI( a tedy PP) je špatné vedou jen k tomu že ti co si chtějí koupit prvního psa si z toho vezmou jen to že množírny vlastně tak špatné nejsou a ještě ušetří. A aby nedošlo k nějakému nedorozumění to co udělala/ nebo přesněji to to se udělalo pod záštitou FCI například výše uvedené "dobrmani, buldoci, dogy, NO, vlkodavove" je zcela směšné v porovnání s tím co dělají množírny.

PetraK
Člen
# Zasláno: 17 Úno 2016 15:10
- Nahlásit


zbrnd

To je jako tvrdit, že zakážeme mlátit psy holí, ale gumovou hadicí to nevadí

ne to není stejné. Já tvrdím, že je dobře, že se aspoň zatím dává lidem do povědomí to, že není normální mlátit psy holí, gumová hadice se musí řešit taky, ale zvlášť. To je navíc mnohem dlouhodobější a hlubší problém, který neosloví laickou veřejnost, která štěně pořizuje, to musí být zaměřeno na ty, co psy chovají.


ZdeNek_K

je zcela směšné v porovnání s tím co dělají množírny.

to si nemyslím, naopak to je mnohem zrádnější, protože to do budoucna znamená, že téměř ze všech psů, které časem budou narození v kontrolvoaném chovu budou nemocemi prolezlí mrzáčci.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2016 11:44
- Nahlásit


ZdeNek_K
Blbost. Problémy se řeší, pokud se chtějí vyřešit, od těch největších k těm méně závažným. Množírny jsou jednoznačně největší problém dneška a jsou daleko horší než to co se páchá pod záštitou FCI.
To je nesmysl, ze vetsi snad uz byt nemuze. To by muselo aspon platit, ze produkce mnoziren je minimalne stejna jako produkce FCI.
navic by se musela kvalifikovat spousta dalsich jevu jako napriklad vsechna ta produkce, ktera je pridruzena u FCI chovatelu...a hlavne by se muselo zacit stanovenim toho, co to je mnozirna.

A aby nedošlo k nějakému nedorozumění to co udělala/ nebo přesněji to to se udělalo pod záštitou FCI například výše uvedené "dobrmani, buldoci, dogy, NO, vlkodavove" je zcela směšné v porovnání s tím co dělají množírny.
No to rozhodne ..... vsak co je na tom, ze jsme vyrobili mutanty a prirozeneho zivota neschopne jedince, kterym vydavame certifikat na to, ze jsou vlastne kvalitnejsi nez ti, co ten certifikat nemaji ))) To fakt hlava nebere, s cim tady obcas prijdes ))

zbrnd
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2016 11:49 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit


PetraK

ne to není stejné. Já tvrdím, že je dobře, že se aspoň zatím dává lidem do povědomí to, že není normální mlátit psy holí, gumová hadice se musí řešit taky, ale zvlášť. To je navíc mnohem dlouhodobější a hlubší problém, který neosloví laickou veřejnost, která štěně pořizuje, to musí být zaměřeno na ty, co psy chovají.
Není to stejné, je to podobné, principiálně je to stejné dle mne.
A ne, nepomůže žádné zatím, buď se to bude řešit systematicky nebo je to k ničemu. A samozřejmě, že by pomohlo laikům ukazovat jaké mutanty jsme vytvořili, jaké mají zdravotní problémy díky tomu, že zkur.... lidi si hrajou na chytré a rozmnožují je jen tak, aby se líbili a kdybychom vysvětlili laikům, že to je konečný a logický důsledek u každého plemene selektovaného na určité znaky.
Tohle u psu z množírny moc nehrozí.

ZdeNek_K
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2016 12:46 - Změnil/a: ZdeNek_K
- Nahlásit


PetraK,zbrnd>

Opravdu?
Chov psů - Nezávisle jestli je pod nějakou organizací nebo ne, jedná se v prvé řadě o obchod nikoliv charitu jak se někteří chovatelé snaží tvrdit. Obchod stojí na poptávce, chovatelství není například elektronika kde poptávku ovlivňují více výrobci než zákazníci. Co se v chovatelství (psů) stalo za cca posledních 100 let? Posun od důrazu na výkonové požadavky na "modní" a společenské. Jinými slovy pes už není "nastroj" ale "kamarád". Opravdu si někdo myslí že přesun od důrazu na pracovní upotřebení k čistě společenskému nebude mít následky jako snížení fyzické zdatnosti a s tím související délkou života, prudké zvýšení nemocnosti a podobně? Toto je prostě realita za kterou FCI nebo jiná organizace nemůže.

Chyba FCI - Vzhledem k výše uvedenému je jasné že jediné co může jakákoliv zastřešující organizace dělat je to že určí nějaká rámcová pravidla. Pravidla v chovech FCI jsou bez jakýchkoliv debat velice mírná a díky tomu se do chovu dostává velké množství jedinců kteří by tam neměli co dělat. Stále ovšem jsou dostatečná na "vyfiltrování" opravdu "vadných" jedinců. Pokud většina majitelů psů má požadavky na obejití bloku domů kdy pes vykoná potřebu tak nastavení jakéhokoliv výkonového požadavku ze strany FCI se nemá jak uchytit neboť o to jednoduše není zájem.

Množírny - Mají jen jedno pravidlo a to vydělat maximum peněz při minimálním námaze / nákladech.

Jakýkoliv pokus srovnávat množirny s registrovaným chovem, byť i tak špatným jako pod hlavičkou FCI je jen naprosté nepochopení reality. To že někomu nedochází základní souvislosti opravdu není chyba FCI nebo jiné organizace.

PetraK
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2016 14:58
- Nahlásit


ZdeNek_K

a já se zeptám, coby nechovatel -kdo schvaluje standard plemene? Nemělo by organizaci, která chov zastřešuje jít primárně o zdraví jedinců? Neměla by zrovna ona mít ty páky, které řeknou - tak a tohle je nenormální, to plemeni ubližuje? vždyť proboha, kam až se některá plemena dostala? Proto, že se přehánějí plemenné znaky - že pak psi nemůžou dýchat, chodit, sami rodit.... atd.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2016 16:48 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit


ZdeNek_K
Opravdu. Selekce na jakékoliv znaky(klidně i na ten pracovní výkon, chut k praci) v principu povede k onomu stejnému výsledku. Pri ruznych selekcich samozrejme i ruznym, klidne hodne rozdilnym tempem. Samozrejme daji se predstavit vyjimky, nicmene se snahou o upevneni toho ci onoho znaku se vzdy zvysuje i sance na upevneni jineho nechteneho náhodneho znaku - tim muze byt flicek pod okem nebo treba predispozice k XYZ.


chovatelství není například elektronika kde poptávku ovlivňují více výrobci než zákazníci.
No chovatelstvi ne, ale prodej stenat je velmi podobny. Kdyz budeme celoplosne systematicky rozhlasovat, ze psi s PP jsou proste to nejhorsi, co muze byt, vetsina ovcanu to pojme za sve klidne i bez jakychkoliv smysluplnych zduvodneni. A pak budeme bez problemu prodavat psy bez PP, ti s PP se stanou takrka neprodejni.
navic ten priklad je pomerne docela nesrovnatelny, protoze vyrobci mohou ovlivnovat poptavku vice nez zakaznici prevazne tam, kde je obrovsky kapital a tedy i koncentrace moci ci vlivu v danem odvetvim to je zatim v odvetvi rozmnozovani psu myslim pomerne nerealna situace.

Dobry...ja zkusim jinou otazku:
"Prosim priklad chovu nejakeho druhu zvirete, ktery byl prokazatelne k jeho prospechu-k prospechu toho zvireciho druhu"
(samozrejme nemyslim pripad, kdy nejaky druh prakticky vyvrazdime a pak milostive zachranime par jedincu, namnozime a vratime do prirody)

Množírny - Mají jen jedno pravidlo a to vydělat maximum peněz při minimálním námaze / nákladech.
Jak se pozná tedy množírna?
Když má někdo CHS maltezáků a udělá ročně 10 vrhů s PP a třeba dalších 10 bez PP tak to je množírna nebo ne? A pokud ano, je množírna jen ta část bez PP nebo všech 20 vrhů?

Jakýkoliv pokus srovnávat množirny s registrovaným chovem, byť i tak špatným jako pod hlavičkou FCI je jen naprosté nepochopení reality. To že někomu nedochází základní souvislosti opravdu není chyba FCI nebo jiné organizace.
Nepochopení jaké reality?
Třeba takovéto?

Taky registrovaný chov

V čem je FCI lepší? Je větší? Má delší stanovy? Zastřešuje větší sortiment mutantů?

ZdeNek_K
Člen
# Zasláno: 19 Úno 2016 09:40 - Změnil/a: ZdeNek_K
- Nahlásit


PetraK
A ona organizace nebo přesněji její vedení jsou nějací odborníci? Nebo se jedená o lidi kteří se protlačili nahoru tak jako politici a podobně? Další věc je přirozený / požadovaný vývoj - nástroj -> kamarád a v neposlední řadě tak realita versus humanismus. Příroda je krásná ale krutá, nebo přesněji sere na idioty. Tam kde příroda postiženého jedince zlikviduje hned po narození nebo v okamžiku projevení slabosti a ukončením jednoho života zachrání mnoho životů jiných tam dnešní idioti, omlouvám se, aktivisté okamžitě jedince zachraňují a vrací ho do života a tím že zachrání jeden život, poškodí mnoho životů následujících. Co by se asi stalo v této situaci kdyby nějaká chovatelská stanice jednoduše likvidovala podřadné jedince? Nebo naopak jaké ocenění dostane za "pomoc" stanice která podřadným jedinců pomáhá? Kdo je hajzl a kdo hrdina si jistě každý přebere dle svého IQ.

zbrnd
Část o selekci, Krátká odpověď - nemáš pravdu. Proč? Každý vývoj je selekce na určitou vlastnost / skupinu vlastností. Zda je změna úspěšná nebo ne určí schopnost přežít. Změna JE život, to není jenom fráze ale realita. Problémem v chovatelství je to že soudcem je člověk a to se všemi výhodami ale i nevýhodami s toho plynoucími

Část elektronika/ chovatelství. Znáš přísloví, Psi štěkají, ale karavana jde dál? Souvislosti si doufám doplníš sám.

Část o prospěchu chovů. Pleteš si pojem a dojem. Chovatelství provádí člověk a to ku prospěch opět člověka. Až, a pokud vůbec někdy, člověk přestane myslet pouze na sebe potom i ostatní z toho budou mít prospěch.

Část CHS maltezáků. V dané situaci jednoznačně množírna a navíc i podvod neboť evidentně nemohou plnit podmínky chovu s PP.

Poslední část. Jedinec versus společnost nebo malá skupina versus velká skupina je vždy o prosazování zájmů / vlivu. V daném případě se tedy "síla" odvíjí nikoliv od většího sortimentu mutantů (mimochodem mutanti jsme všichni, neboť na světě není jediný živočišný druh který by se neměnil / nemutoval) ale o počtu členů kteří jsou ochotni dodržovat daná pravidla pod nimiž jsou sdruženi.
Jedinec registrující sám sebe je sice dobrý marketing ale nemění to nic na tom že jeho registrace má hodnotu rovnu počtu členů.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 19 Úno 2016 10:48 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit


ZdeNek_K
Část o selekci, Krátká odpověď - nemáš pravdu. Proč? Každý vývoj je selekce na určitou vlastnost / skupinu vlastností. Zda je změna úspěšná nebo ne určí schopnost přežít. Změna JE život, to není jenom fráze ale realita. Problémem v chovatelství je to že soudcem je člověk a to se všemi výhodami ale i nevýhodami s toho plynoucími
Nijak mi z tohoto nevyplývá v čem a jak nemám pravdu.
Z kontextu preci jasne vyplyvalo, ze pisu o selekci chovem.

Část elektronika/ chovatelství. Znáš přísloví, Psi štěkají, ale karavana jde dál? Souvislosti si doufám doplníš sám.
Nedoplnim, prosim vysvetlit.

Část o prospěchu chovů. Pleteš si pojem a dojem. Chovatelství provádí člověk a to ku prospěch opět člověka. Až, a pokud vůbec někdy, člověk přestane myslet pouze na sebe potom i ostatní z toho budou mít prospěch.
Z čeho má vyplývat, že si něco pletu? A co si pletu?
Já pouze reagoval na tvuj text, z jehoz precteni mi zrovna neprislo, ze by mel vyjadrovat nazor, ktery prezentujes nyni tedy ze chov je vzdy pro prospech cloveka. Naopak svou otazkou jsem chtel na toto poukazat cili mi opravdu neprijde, ze bych si v tomto ohledu neco pletl.


Část CHS maltezáků. V dané situaci jednoznačně množírna a navíc i podvod neboť evidentně nemohou plnit podmínky chovu s PP.

Vidim to podobne.. Chtel jsem ti ilustrovat, ze vubec ono deleni na mnozirny, psy s PP a bez PP je svym zpusobem k nicemu, protoze se to vsechno misty minimalne prolina. Dulizite pro zmeny ci vyvoj v oblasti jsou plosne nastavene normy a ne horecne brojeni proti "carodejnicim"=mnozirnam.

Poslední část. Jedinec versus společnost nebo malá skupina versus velká skupina je vždy o prosazování zájmů / vlivu. V daném případě se tedy "síla" odvíjí nikoliv od většího sortimentu mutantů (mimochodem mutanti jsme všichni, neboť na světě není jediný živočišný druh který by se neměnil / nemutoval) ale o počtu členů kteří jsou ochotni dodržovat daná pravidla pod nimiž jsou sdruženi.
Jedinec registrující sám sebe je sice dobrý marketing ale nemění to nic na tom že jeho registrace má hodnotu rovnu počtu členů.
Mutant je pojem zavedený pro specificky měnící se organismus, jinak by pojem mutant byl synonymem pojmu organismus, což reálně není.

Jedinec registrující sám sebe je sice dobrý marketing ale nemění to nic na tom že jeho registrace má hodnotu rovnu počtu členů.
No to jistě, ale já reagoval na tvé
Jakýkoliv pokus srovnávat množirny s registrovaným chovem, byť i tak špatným jako pod hlavičkou FCI je jen naprosté nepochopení reality.
Z čehož mi vyplývá, že bych nechápal realittu, pokud bych srovnával třeba množírnu paní Šíblové nebo jinou s BRBA. Tak to mu nerozumím, protože mi to přijde prašť jak uhoď.
A navíc taková FCI mi právě díky te své velikosti(počtu osob, které jsou v ní sdruženy a razí její normy) přijde pro psy do budoucna mnohem nebezpečnější než kterákoliv množírna či třeba BRBA či milion podobných "brb".
Že je to i ono prospěšné pro určité skupiny lidí, je mi jasné. Pro nájemného vraha a lidí, kteří z jeho činnosti profitují je taky prospěšné, že ten vrah vraždí.

ZdeNek_K
Člen
# Zasláno: 23 Úno 2016 09:36 - Změnil/a: ZdeNek_K
- Nahlásit


Selekce chovem u psů probíhá už několik desítek tisíc let, větší část z tohoto období se jedná o selekci na vlastnost a překvapivě psi tu stále jsou a tedy tvoje tvrzení není evidentně pravdivé. To že některé vlastnosti jsou "slepá ulička" nemění nic na celku, v přírodě to je také tak.

Zbytek už nemá cenu komentovat, přiznám se že jsem příliš líný na to "debatovat o debatě". Svůj názor jsem výše již vysvětlil a to myslím celkem srozumitelně, pokud ne tak se omlouvám ale doplňovat "mezikroky" nehodlám,viz. "mutant". Změně za dlouhé období se říká evoluce, změna náhlá je označovaná jako mutace.Změny u psů v důsledku šlechtění jsou evolucí neboť změna trvá mnoho generací. Proto jsem uvedl onen doplněk o to že jsme všichni mutanti, narážel jsem právě na nevhodné použití slova mutant, respektive na souvislost v jaké si ho použil.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 23 Úno 2016 16:41
- Nahlásit


ZdeNek_K
Selekce chovem u psů probíhá už několik desítek tisíc let, větší část z tohoto období se jedná o selekci na vlastnost a překvapivě psi tu stále jsou a tedy tvoje tvrzení není evidentně pravdivé.
Jednak by mě zajímalo, jak vypadala tedy selekce chovem pred desitkami tisicu let.
Taky by me zajimalo, z ceho se da usuzovat, te vetsinu tech desitek tisicu let se selektovalo na nejakou jednu vlastnost.
Pak také stále nechápu, proč by mé tvrzení na základě tohoto nemělo být pravdivé. Hned z pocatku jsem mimo jine psal:
Selekce na jakékoliv znaky(klidně i na ten pracovní výkon, chut k praci) v principu povede k onomu stejnému výsledku. Pri ruznych selekcich samozrejme i ruznym, klidne hodne rozdilnym tempem. Fakt nevim, proc by tu psi nemeli byt.

To že některé vlastnosti jsou "slepá ulička" nemění nic na celku, v přírodě to je také tak.
Tak prijde mi dost prapodivne srovnavat(ve smyslu stavet na roven) prirozenou selekci a selekci chovem, to jsou jaksi dve dost rozdilne veci uz na prvni pohled ne?

Zbytek už nemá cenu komentovat, přiznám se že jsem příliš líný na to "debatovat o debatě". Svůj názor jsem výše již vysvětlil a to myslím celkem srozumitelně, pokud ne tak se omlouvám ale doplňovat "mezikroky" nehodlám,viz. "mutant". Změně za dlouhé období se říká evoluce, změna náhlá je označovaná jako mutace.Změny u psů v důsledku šlechtění jsou evolucí neboť změna trvá mnoho generací. Proto jsem uvedl onen doplněk o to že jsme všichni mutanti, narážel jsem právě na nevhodné použití slova mutant, respektive na souvislost v jaké si ho použil.
Aha ..

zbrnd
Člen
# Zasláno: 23 Úno 2016 23:54 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit


Takze vazeny nahodny ctenari toho topicu, doufame, ze jsi jiz nalezite poucen.
V tomto topicu jsi se mohl dozvedet, ze nemas kupovat psa z mnozarny. Mnozarny jsou totiz spatne. Sice neni presne definovano, co to takova mnozarna je, ale je to spatne uz proto, ze lide se tam k pejskum chovaji nelidsky narozdil treba od jakehokoliv registrovaneho chovu, ktery je proste apriori mnohem kvalitnejsi uz asi tim, ze je registrovany, no to da ostatne rozum.

Vlasta
Člen
# Zasláno: 1 Čec 2017 20:04
- Nahlásit


Hmm, už roky jsem na Cz psovi nebyla a kdysi to bývalo takové celkem příjemné forum pro lidi se stejnými zájmy - už není - škoda.... ale život je změna...

Fousisko
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2017 11:16
- Nahlásit


No, co se týče mě, tak pro mě je množírnou jak množitel bez PP tak "chovatel" s PP, který se primárně snaží na psech vydělat, zanedbává jejich potřeby a vědomě kašle na zdraví jich samotných, tak odchovů.

Nejsem chovatel, pouze "majitel" psa, takže dopodrobna neznám chovatelské regule, nicméně si myslím, že i kdyby byly sebepřísnější, že ten, kdo je bude chtít obcházet, si cestičku vždycky najde....To je už taková blbá lidská vlastnost, snažit se získat vše co nejjednodušší cestou, očůrat předpisy apod....
Dneska se, bohužel, považuje za hlupáka ten, kdo je čestný a nechová se jako hovado....

Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 
 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky
 


miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání