Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Co ji k tomu vede?
Autor Zpráva
evča
# Zasláno: 11 Led 2005 22:57
- Nahlásit

Mám fenu a psa. Fence je 10 let, je v dobré kondici bez zdravotních problémů. Asi před rokem začala občas čůrat do pelíšku, není to tím, že by neudržela moč a nebo neměla možnost se vyvenčit ,má dvířka ve dveřích, takže se venčí jak potřebuje.Mám pocit, že to dělá schválně, pes pak jde a čuchá k tomu nebo to olizuje.Vždycky byla velice čistotná, nevím co ji k tomu vede. Jestli někdo ví, jak se toho zbavit, nebo má podobnou zkušenost, popřípadě radu, předem děkuji.

Usanda
Člen
# Zasláno: 12 Led 2005 15:53
- Nahlásit

Byli jste na vyšetření? Nejsem si jistá,ale fence je 10 let a mohl by to být asi přirozený únik moči.....tak jako u lidí. Určitě si nemyslím,že by to dělala schválně,takže není namístě rada jak odnaučit. Spíš se o tom poradit s odborníkem.

evča
# Zasláno: 12 Led 2005 17:14
- Nahlásit

Usanda
To jsem si myslela taky, ale mate mě to, že to dělá jen do pelíšku.Přitom se pohybuje po celém domě,spí na sedací soupravě(i celou noc), v křesle na koberci i v posteli.Když to udělá do pelíšku,tak je úplně pročůraný.

Usanda
Člen
# Zasláno: 12 Led 2005 19:06
- Nahlásit

evča
To tě mást nemusí Třeba se jí to stane ve chvílích úplného uvolnění, nějakého snu nebo co já vím.
Jestli byla vždycky čistotná, je zřejmé,že to bude nějaký její rozmar. Má slušný věk.

No a lepší pročůraný pelíšek než sedačka

A bylas u veta?Třeba je prochladlá.jestlis tam nebyla,zkus tam s ní zajít nebo aspoň zavolat pro radu.

evča
# Zasláno: 12 Led 2005 19:21
- Nahlásit

Usanda
Určitě se zeptam veterináře. Ale stejně mě to vrtá hlavou, ten pejsek je její syn, je mu 8 let a bojuje s ní o vůdce smečky, ona mu vůdcoství nechce přenechat.Má ještě dost síly, je opravdu v dobré kondici a pořád mu dává najevo, že je vůdce smečky.Jedná se o staffordšírské bulteriéry,jsou to statní a houževnatí psy. Pořád mám pocit jestli to s tím vůdcovství nějak nesouvisí. Třeba mu tím dává najevo, že to ještě nevzdává a ten pelíšek je její. Spí v něm totiš oba.

Usanda
Člen
# Zasláno: 12 Led 2005 20:23
- Nahlásit

No,tak to by mohlo být taky tím. Ale to by to bylo spíš značkování než počůrání. A taky myslím,že by se to pak nesnažila odstranit lízáním,protože účelem by bylo,aby to tam vůbec bylo,víš?
Nejdřív by se měl vyloučit zdravotní problém, pak by to mohlo být psychikou.
Chce to ji podpořit ve vůdcovství. Má i kluk svůj pelíšek,nebo je společný pro oba?

evča
# Zasláno: 13 Led 2005 16:11
- Nahlásit

Usanda
Pelíšek má každý svůj,ale většinou spí v jednom oba. Značkování by to mohlo být, protože pes k tomu čuchá a líže to.To samé dělá na zahradě, když se fenka vyčůrá, ale ještě to přečůrá. To, že to po sobě lízala fena jsem viděla jen jednou a asi to chtěla uklidit, protože to byla pořádná louže a ještě se nestačila vsáknout,možná měla strach, že dostane vynadáno.

Anonymní
# Zasláno: 13 Led 2005 16:15
- Nahlásit

Evčo, pokud se bude jednat o tu dominanci - neměla bys úmyslně prosazovat starší fenu pokud na to opravdu nemá. Pozoruj ty psy a tomu, který má skutečně navrch můžeš pomoct. Nebude žádný problém hierarchii těch dvou prohodit... nefer

Anonymní
# Zasláno: 13 Led 2005 20:00
- Nahlásit

Nefer
Já bych hierarchii neprohazovala. Za prvé je to jeho matka a očividně problémy nejsou.On na ni nevrčí atd, spí s ní v pelechu.Je zdravá a evča psala,že má dost síly a vůdcovství zatím úspěšně hájí.

evča
# Zasláno: 13 Led 2005 23:09
- Nahlásit

Anonymní
Ona si opravdu vůdcovství drží. Někdy se perou, ale nic si neudělají,jen jsou oslintaní a často ustoupí pejsek i když je statnější, ale fenka je zase strašně mrštná a na svůj věk velice rychlá. Jí oba z jedné misky a jsou jinak v pohodě. Ten problém čůrání bude určitě značkování a to asi nevyřeším.

nefer
Člen
# Zasláno: 14 Led 2005 08:11
- Nahlásit

Jestli si ho mamča statně drží, tak je to OK. Asi jsem četla jen jedním okem, ale taky jsem nepsala, že má hierarchii přehodit za každou cenu. Psala jsem přeci: jen v případě pokud na to nemá

Gabriiella
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2019 13:09
- Nahlásit

Doporučuji sprej https://www.reedog.cz/odpuzovace-psu-a-cistice/ nám pes močil na koberec a pomohlo to )

Majovalena
Člen
# Zasláno: 5 Kvě 2019 15:46
- Nahlásit

Dobrý den, prosím můžete mi poradit, jak začít krmit psa, který má v poslední době opravdu problém něco normálně strávit?

Fousisko
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2019 09:51
- Nahlásit

Majovalena

Na nic nečekat a navštívit veterináře. Pokud pes nedokáže nic normálně strávit, evidentně má nějaký zdravotní problém a vy to sama nevyřešíte!
Jak starý je pes? Jak dlouho obtíže trvají? Může se jednat o cokoli...může to být potravní alergie, ale klidně také rakovina (játra, slezina, žaludek....). Takže nechte psa kompletně vyšetřit a v tomto případě raději rady hledejte přímo u odborníka a ne na internetu.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2019 09:59
- Nahlásit

Majovalena

Jen na vysvětlenou ke strohosti mého předchozího příspěvku...Mí dva předchozí psi zemřeli na rakovinu jater a sleziny, přestože jsem krmila dle svého nejlepšího vědomí a svědomí tím, co jsem považovala za nejlepší a co mi bylo doporučeno více lidmi, které jsem tehdy považovala za odborníky přes výživu... Že mají psi nějaký problém se začalo projevovat právě poruchami v trávení. Nejprve to bylo jen občas a spravila to dvoudenní dieta, tak jsem to vždy přičetla nějaké dietní chybě a když bylo vše ok, neplašila jsem se. Poté ale začaly být problémy stále častější, tak už jsem k veterináři šla. Bohužel ale průběh nemoci byl tak rychlý, že už nebyla šance na uzdravení. Takže proto jsem teď už ostražitá. Raději jedno vyšetření "zbytečně", než něco prošvihnout, kdy už nejde nic dělat....

Evakrokova
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2019 10:22
- Nahlásit

Můžete vyzkoušet změnit stravu, zkuste vybírat konzervy a granule, a pamlsky, které neobsahují sóju, ani lepek, když to nepomůže, tak honem k veterináři.

Neumi
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2019 18:04
- Nahlásit

obávám se, že stejně jako vedlejší téma o konzervách to směřuje jen a jen k britu.......stejně jako na jiných fórech

ale jinak máš, Fousisko,velmi hezké odpovědi, byla by škoda je nedávat jen kvůli reklamátorům, on si to přečte i normální psočlověk.......

Majovalena
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2019 08:30
- Nahlásit

A sója a lepek to nějak vadí psovi? my to také jíme, a nic nám z toho není....

Evakrokova
Člen
# Zasláno: 8 Kvě 2019 12:40
- Nahlásit

Ano není to pro ně zrovna moc vhodné, jestli chcete pro svého psa kupovat opravdu kvalitní stravu, tak doporučuji se podívat na granule a konzervy Brit.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2019 15:53
- Nahlásit

Majovalena

A sója a lepek to nějak vadí psovi? my to také jíme, a nic nám z toho není....

Přestože pes je za ty tisíce let s člověkem už spíš všežravec, než masožravec, obiloviny přesto tráví velmi špatně a hlavní podíl jeho stravy by mělo tvořit maso. Obiloviny jako příloha pro spoustu psů skutečně vhodné nejsou, což taky dokládá řada potravních alergií... Znám dost lidí, kteří řešili různé alergické probléme u psů a nakonec se ukázalo, že stačilo přejít na BARF a vynechat úplně obilniny anebo aspoň dávat granule, kde žádné obiloviny nejsou.

Náš zažívací trakt je na obilniny lépe uzpůsoben než ten psí, nicméně v dnešní době se stále více ukazuje, že i spoustě lidem tak úplně nesvědčí...Ale ono to může být i zemědělskými praktikami. Řada alergií vzniká i kvůli chemii, která se do obilí dostává. Já třeba jsem atopik a když jsem kvůli redukční dietě výrazně omezila pečivo, jako "zázrakem" se mi "sám od sebe" zlepšil i ekzém .

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání