Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / superpremiová krmiva?
Autor Zpráva
Carrie
Člen
# Zasláno: 17 Bře 2010 21:45
- Nahlásit

zdravím,
chtěla bych se prosím poradit a informovat, zda někdo máte nějaké zkušenosti s nějakým superpremiovým krmivem..? i negativní..Hill's, Brit Care, Pro Plan..? ráda bych se svým půlročním labradorem na nějaké přešla..předem moc díky C.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 17 Bře 2010 21:54
- Nahlásit

Carrie
kdyz mrknes do tematu o granulich, je velmi obsahle... tak tam zjistis, ze si mas davat treba pozor na kukurici, na to zda moucka je masova nebo jen moucka, na pouzite konzervanty...

pokud jsi ochotna investovat do zradla hodne, tak tam prave doporucuji treba artemis, canine caviar, skousnou arden grange... vsechny znacky si nepamatuju, ale rozhodne to nejsou ty masove prodavane a propagovane.

Jinak obecne pokud to tvymu psovi prospiva, tak mu muzes dat co uznas za vhodny, protoze zatimco jeden pes na proplanu chradne, drsni mu srst a treba prujmuje, jinej se muze zase zlepsit, mit lepsi srst, lepsi bobky...

Jinak za ty penize, co stoji konkretne treba Proplan mas kvalitnejsi granule, popripade stejnou kvalitu jako proplan koupis u jiny znacky o par stovek levneji... takze je to hlavne o tom slozeni a to doporucuju prostudovat granulove tema Ale urcite ti tu poradi fundovanejsi lidi nez ja, ja tu zkoumam granule teprv 2 mesice

younglady
Člen
# Zasláno: 18 Bře 2010 11:11
- Nahlásit

Carrie
z vlastní zkušenosti doporučuju Almo Nature, Acana, First Mate, Canine Caviar, Artemis, Arden Grange... vyhnula bych se Purině, Hillsu, Eukanubě a Royal Caninu

a jinak přesně jak píše cernej caj, projeď tu různá témata o granulích a tam se hodně dočteš a přesně bych si hlídala složení

younglady
Člen
# Zasláno: 18 Bře 2010 16:10
- Nahlásit

Psíček
tak já mám tři psy, kamarádka další dva, takže když je dost psů, otestuje se i hodně krmiv ;)

Fík
Člen
# Zasláno: 19 Bře 2010 08:49
- Nahlásit

Carrie
Ahoj, teď jsme měli 15ti letou špicku na dietě I/D Hills a musím říci, že jí chutnalo. Ale ta cena
Normálně krmím labradory K9 a jsem spokojená.

Tommante
Člen
# Zasláno: 7 Dub 2010 19:16
- Nahlásit

Hill´s bych teda nekrmil ani za zlatý prase. Co ten hroznej obsah sóji? A o ceně ani nemluvit, na tu kvalitu je cena dost mimo.. Ke K9 se radši vyjadřovat nebudu.
Purina, Pro plan, Eukanuba, Royal Canin, všechno jeden velkej děs. Šílená reklama a přitom to samotný krmivo nestojí za nic.
Co bych doporučil je Brit care-zvěřina, sedí mejm psům z těch krmiv zatim nejlíp.

staropramen
Člen
# Zasláno: 7 Dub 2010 19:27
- Nahlásit

Kde všichni vidíte ty šílený reklamy na výše zmíněná krmiva? Já jediný reklamy který sem kdy viděl na granule tak byly v televizi na pedigrie nebo jak se to píše

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 7 Dub 2010 19:29
- Nahlásit

staropramen

Nečteš denní kynologický tisk, nebo co?

Maya
Člen
# Zasláno: 7 Dub 2010 21:29
- Nahlásit

staropramen
Na Purinu je v tv taky, teď jim běží na Gourmet pro kočky.

JitkaH
Člen
# Zasláno: 7 Dub 2010 22:15
- Nahlásit

Tommante

Hill´s bych teda nekrmil ani za zlatý prase. Co ten hroznej obsah sóji? A o ceně ani nemluvit, na tu kvalitu je cena dost mimo..

A co bys tedy dělal, kdyby ti pes nic jiného nesnášel? Nechal bys ho raději umřít? Krmila jsem nejdříve granulemi, kde bylo na prvním místě maso. Jeden pes dva roky průjmoval, druhý zvracel, aniž by krevní testy a rentgeny prokázaly jakoukoli nemoc. Tak jsem přešla na vařenou stravu - kuře, rýže, mrkev (syrovou nechtěli). Zpočátku dobré, ale po měsíci se prvnímu problémy vrátily a za další měsíc i druhému. Tomu navíc nakonec začalo šíleně škrundat v břiše, prodělal i dilataci žaludku, chyběla už jen torze. Po roce jsem rezignovala a vzala od veterináře Hill´s - dietu I/D. Prvních čtrnáct dnů žádný výsledek, ale pak se to začalo pomalu zlepšovat. Když byli dva měsíce bez jakýchkoli problémů, začala jsem zvažovat přechod z veterinárních na normální granule. A zůstala jsem u Hill´s, objednala jsem Stomach určený pro psy s citlivým zažíváním. Už spotřebovali tři pytle a vše ok. Jo, složení nic moc, cenově pálka - 12 kg za 1 530, ale psi jsou bez problémů, což mně po třech letech trápení připadá jako zázrak. Ty bys za téhle situace dál experimentoval, jenom abys měl pocit, že krmíš dobrými granulemi za dobrou cenu? Já tedy ne. Taky jsem měla dřív na Hill´s stejný názor jako ty, ale teď ho začínám měnit.

Maya
Člen
# Zasláno: 7 Dub 2010 22:28
- Nahlásit

JitkaH
Tak Tommante má co mluvit, krmí Brit Care, což je kvalitou tak stejný jako Hills, v jednom soja, v druhém vedlejší produkty a samý brambory, fakt nevím co je lepší nebo horší.
Jinak snad každý chápe, že granule pro nemocného psa nelze vybírat jen podle složení, ale musí se podle zdravotního stavu psa.
Podle mě zrovna Hills mají skvělé veterinární diety, ostatně mám na jedný už x let kocoura. Složením taky nejsem nadšená, ale kocour mi žije jen díky tomu, tak s tím se prostě nedá nic dělat.

mallos
Člen
# Zasláno: 8 Dub 2010 10:19
- Nahlásit

Maya
souhlas, brit a hills neni zas takovy rozdil, jak by to mohlo vypadat.
u nemocnyho psa je to tezky, tam se asi fakt neda vybirat podle slozeni, takze zase souhlas

Tommante
Člen
# Zasláno: 8 Dub 2010 19:27
- Nahlásit

JitkaH
Nemyslel jsem to zle, jen jsem zažil kámoše, kterej měl s přesójovanou Hill´skou problém a tak mám vůči tomu výhrady. Je jasný, že nemocnej hafan nedbá na blbou sóju a je rád, že žere, respektive jeho panička

Cena je ale fakt mimo, já se u Brit care 12kg vejdu do 1000,-

nefritt
Člen
# Zasláno: 11 Dub 2010 17:38
- Nahlásit

JitkaH
jsem stejného názoru - pokud pes nemá problémy se žrádlem, tak ani majitel neví, co má za štěstí. Ono se to moc hezky každému radí, ale co je mi platný, že jsem kupovala samý superprémia (což je vlastně akorát propagační tahák prodejců) a psi mi to nežrali nebo jim to nedělalo dobře.

JitkaH
Člen
# Zasláno: 11 Dub 2010 18:20
- Nahlásit

Tommante
nefritt
Jo, jo, ze mě mluví spíš zoufalství. Jsem už starší ročník, v dobách, kdy nebyly granule, jsem odchovala dva psy, krmila jsem masem s různými přílohami, o tom kolik čeho, jsem nijak zvlášť nepřemýšlela a psi prospívali dobře, jeden se ve zdraví dožil 16 a druhý 15 let. A teď - člověk vymejšlí, aby to bylo vyvážené, aby tam nechyběly vitaminy a já nevím co, málem to váží na laboratorních váhách - a efekt žádný. Nejvíc mě štve, že těm současnejm nesedlo maso, pořád si myslím, že je to pro psy nejpřirozenější strava.

pawLINka
Člen
# Zasláno: 11 Dub 2010 19:01
- Nahlásit

JitkaH
maso, pořád si myslím, že je to pro psy nejpřirozenější strava

nefritt
Člen
# Zasláno: 11 Dub 2010 19:12
- Nahlásit

JitkaH
mám jich doma povícero a všichni jakž takž maso žerou. Jen jeden (8let) je prostě zavilý granulák. Když před něj položím misku se syrovým hovězím a s granulemi, jde po granulích - k hovězímu jen čuchne. Takže to nelámu přes koleno. Ti mladší sežerou cokoli - tenhle teda ne.

staropramen
Člen
# Zasláno: 11 Dub 2010 19:19
- Nahlásit

Pro člověka je také nejpřirozenější strava bobule kořínky a mamut

pawLINka
Člen
# Zasláno: 11 Dub 2010 19:28
- Nahlásit

staropramen
Nefim teda kde toho mamuta béš shánět.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 12 Dub 2010 07:53
- Nahlásit

staropramen
Pro člověka je také nejpřirozenější strava bobule kořínky a mamut
vzhledem k tomu, ze jeden muj "civilni" nick je mamut, tak si to beru skoro osobne! muzete ho jeste zapijet cernym cajem, at vam lip chutna...

Bobb11
Člen
# Zasláno: 23 Pro 2013 14:43
- Nahlásit

Pokud se jedná o prémiové krmiva a superprémiová krmiva. Tak doporučuji Acana a další značky Pro pac atd. Nejznámější obchod na tyto krmiva je obchod fajnkrmiva.cz

Eliska744
Člen
# Zasláno: 23 Led 2017 16:58
- Nahlásit

My kupujeme granule od Taste of the Wild a naprostá spokojenost. Veškerá krmiva atd. pro náš zvěřinec nakupujem na fajnzviratka, zatím vždycky naprostá spojenost, takže můžu jen doporučit

zbrnd
Člen
# Zasláno: 26 Led 2017 10:27 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Eliska744
no to jste moc sikovy tak si ty svy Taste of the ... pekne papej a tady neotravuj ty Lidko

Ivana Kosinková
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2017 17:42
- Nahlásit

Dobrý den,
nakoupila jsem granule Carnilove Salmon & Turkey for puppies 1,5kg na petdino Mají tam i sortiment pro kočky. Nově i antiparazitní obojky a pipety. Velmi vstřícné jednání a hlavně rychlé dodání. Naprostá spokojenost!!! Vřele tento eshop doporučuji!!!

Fousisko
Člen
# Zasláno: 28 Dub 2017 10:00
- Nahlásit

Tak já jsem po 10 letech krmení granulemi, kdy jsme u našich psů vyzkoušeli všechno možné z tzv. "superprémiových řad" dospěla k závěru, že granule už nikdy více. Pes je pořád ještě šelma, a tak by jeho strava měla být tvořena hlavně masem. Takže můj současný pes je na BARFu a takřka neznáme zažívací obtíže, alergie apod.
Můj předchozí pejsa zemřel na rakovinu jater a protože toho nebylo mnoho jiného než granule, co byl ochoten konzumovat, přičítám jim hlavní podíl na tom, že odešel předčasně.
Ať už výrobce deklaruje na pytli cokoli, nikdo nemůže zaručit, že to tam skutečně je. Jen chemickým rozborem by se to zjistit dalo, což stojí velké peníze. A i kdyby opravdu pytel granulí obsahoval to, co je na pytli napsáno, výrobce nemůže zaručit, že při transportu a skladování u prodejců nemohlo dojít k poškození obalu, kontaminaci, bujení plísní uvnitř....
Ono se stačí i potom podívat na výkaly psů, kteří žerou takřka výhradně granule....Pokud to neseberete, už druhý den na tom bují plíseň. Kdežto bobek psa, který je krmen přirozenou stravou obvykle do druhého dne uschne a žádné plísně se na něm netvoří.
Myslím si, že když sem tam dostaneme třeba na výstavě nějaký ten vzorek granulí a používám ho pak příležitostně jako pamlsky, že to psovi neublíží, ale rozhodně už bych nikdy nevzala granule jako hlavní součást krmení svého psa.
Ale to je jen můj názor, nikoho se tím tady nesnažím přesvědčovat, aby přešel na BARF

LukyPes
Člen
# Zasláno: 19 Říj 2017 15:03
- Nahlásit

Ahoj, máme nového pejska (asi 7 měsíců) a nedávno jsme tuhle otázku doma řešili a s pomocí googlu jsme našli dobrý článek, kde tohle řeší - https://caninecaviar.cz/vyplati-se-investovat-do-k valitniho-krmiva podle mě to za těch pár šupů navíc stojí za to, posuď sám

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání