Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Soužití dvou psů
Autor Zpráva
meroe
Člen
# Zasláno: 11 Lis 2006 13:54
- Nahlásit

Potřebova bych poradit.
Nastěhovala jsem se na domek k příteli , který má 4letého bígla a já mám skoro 2 letého křížence. Zpočátku si pejsci na sebe zvykli dobře. Běhali spolu po zahradě, hlídali, hráli si spolu.Tak jednou za měsíc se porvali, většinou o jídlo, ale druhý den už zase byli kamarádi. Bígl je jinak na lidi hodný je spíše lenoch a dokáže celý den prospat, za to kříženec je hodně aktivní a často vyvolává hry a provokuje bígla ke hrám a k lidem je moc hodný a poslušný.
Bydlíme spolu asi 5 měsíců a teď se něco stalo a nevíme co a psi se ze dne na den nesnesou jeden napadá druhého (a naopak) a to dost drsným způsobem. Nevím co dělat a jak situaci řešit.
Nechtěla bych se dostat do situace, že budeme muset dát jednoho pryč.
Moc dík za rady.

Kvido
Člen
# Zasláno: 11 Lis 2006 16:51
- Nahlásit

meroe
Není někde v blízkosti háravá fenka?

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 11 Lis 2006 17:34
- Nahlásit

meroe
Pokud by situace byla neúnosná, doporučuji velký kotec nebo udělat z části zahrady výběh a držet psy zvlášť, s tím že pokud budou spolu, jen pod kontrolou majitele, který musí plnit funkci vedoucího jejich minismečky, rozmíšky podle situace správně hodnotit a adekvátně na ně reagovat. Něco v tom smyslu, že nárok na hádky tady mám jedině já a nebudu to nikomu jinému tolerovat. Nevyvyšovat jednoho psa nad druhého, ale držet oba ve stejných mantinelech.
Jestli kříženec otravuje, potřebuje "vylágoš a pár kiláků u kola"-to je nejlepší recept na všechny problémy.

stamir
Člen
# Zasláno: 11 Lis 2006 18:39
- Nahlásit

nie je to boj o pozíciu ? nesnaží sa kríženec dokázať bíglovi, že odteraz tam bude šéfovať on ? Ak je to pravda, tak potom si to zvyčajne psiská vyjasnia sami...

stamir
Člen
# Zasláno: 11 Lis 2006 18:40
- Nahlásit

ale tipoval by som tiež na háravku v okolí (mám tiež dvoch samcov)

meroe
Člen
# Zasláno: 11 Lis 2006 20:27
- Nahlásit

O háravé fence v okolí nevím...
Dneska jsme zkusili bígla uvázat na řetěz a pustit křížence a dopadlo to dost špatně. Kříženec se vydal k bíglovi, který ho hned napadl a nakonec jsme je museli od sebe odtrhnout a bígl v zápalu boje kousl přítele.
Vyloženě je bígl nabroušený na křížence a chce se s ním rvát...nejspíš mu něco udělal.

joli
Člen
# Zasláno: 12 Lis 2006 09:15
- Nahlásit

mysím, že je to boj o šéfa ve smečce a asi ani jeden se nechce podřídit ! Často si to vyjasní sami, ale taky nemusí Já měla jednou dva psy současně a rvali se, čím byli starší , tím to bylo horší Ten mladší byl fyzicky silnější, vyloženě povaha "vůdce" A ten starší šílený tvrdohlavec, který mu nechtěl ustoupit.....

aren
Člen
# Zasláno: 12 Lis 2006 09:27
- Nahlásit

joli
Jak to dopadlo?

joli
Člen
# Zasláno: 12 Lis 2006 09:31
- Nahlásit

aren

blbě snažili jsme se je izolovat....jeden chodil se mnou do práce a druhý s manželem.......naštěstí na procházku mohli společně, tam se nějak ignorovali a nervali....

joli
Člen
# Zasláno: 12 Lis 2006 09:33
- Nahlásit

A proto mám teď strach si pořídit druhého psa......

meroe
Člen
# Zasláno: 12 Lis 2006 09:49
- Nahlásit

joli
No tak to jste museli mít pěkné nervy...jak dlouho jste to snášeli?
já už z toho týden nejím.
Mám dojem, že by bígl křížence zakousl...je to lovecké plemeno.

aren
Člen
# Zasláno: 12 Lis 2006 10:00
- Nahlásit

joli
Chápu to tak, že se nezabili, tak to je tedy dobře, ne? Já mám smečku o třech psech a synáček v ní pozvolna přerůstá tatínkovi přes hlavu. Synáček je větší, ale tatínek se dokáže víc rozzuřit. V přítomnosti háravky to ale posledně byl konflikt do krve. Taky mám trochu obavu, jak to dopadne. Fenku mám k nim taky a ta začne hárat každou chvíli.

aren
Člen
# Zasláno: 12 Lis 2006 10:04
- Nahlásit

meroe
To vám nezávidím. Ti moji se aspoň znají od mala, tak mají nějaký přátelský základ.

Eimy
Člen
# Zasláno: 12 Lis 2006 10:16
- Nahlásit

meroe
Bez znalosti situace se něco těžko říká, podle popisu těžko říct, ale podle mě jste zaspali to napadání u misek se žrádlem a dál se to prohloubilo...
Každopádně bych zkusila vybrat jednoho z nich, kteryho budete upřednostňovat před druhým, tím byste jim mohli dát najevo, koho vy jako vůdce považujete za výš postavenýho... A jakýkoliv výpady trestat u obou...
Jinak přivázat bígla a pustit k němu toho křížence byla podle mě blbost, bígl moc dobře věděl, že je uvázanej, neměl v podstatě kam "zmizet" a bránil se útokem... (aspoň podlě mě to v jeho očích mohlo být takto)

Jinak osobně nemám se soužitím dvou hafů zas tolik zkušeností, jen pes x fenka a to je o něčem trošku jiným... fenky k nám vždy chodí jen na návštěvy, takže nemužu srovnat, jak se snesou pesani stejnýho pohlaví...

meroe
Člen
# Zasláno: 12 Lis 2006 21:05
- Nahlásit

Dneska jsme mluvila s veterinářkou a ta nám poradila vyjít si z pejskama každý den na neutrální půdu a na vodítku je zase pomaličku zbližovat a pak zkusit přijít domů současně a nepreferovat ani jednouho.
Musíme to vyzkoušet...uvidíme...

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 12 Lis 2006 21:17
- Nahlásit

Eimy
Myslím, že je blbost jednoho z nich vyvyšovat-oba budou mít stejnou pozici, ale hlavně budou oba pode mnou-jedině JÁ si můžu nírokovat nějaké hádky.

jindriska
Člen
# Zasláno: 13 Lis 2006 08:18
- Nahlásit

upřednostňování jednoho psa vůči druhému bych taky nedoporučovala. Mám psa a fenku a když hárá, pes cestuje do maminčiny domácnosti. Po návratu vždy probíhá takové znovunové seznamování, protože fenka po něm vyjíždí, těžko se smiřuje s tím, že opouští post hýčkaného jedináčka.
Teď už víme jak, ale ze zkušenosti vím, že upřednostňování akorát nevraživost prohlubuje. Řešíme to zákazy už v počátcích nesvárů, nastolíme pevná pravidla, přes která nejede vlak a časem se uklidní.

joli
a co opačné pohlaví ke svému psu? Tam přeci jen jsou menší konflikty, co vím.

Eimy
Člen
# Zasláno: 13 Lis 2006 13:11
- Nahlásit

Mucholabka
Jak říkam, ja mam zkušenost jen se soužitím pes x fena a tam je to o něčem jiným krom toho, moje feňule se obvykle bez problémů podřídí, takže jsem takovej problém řešit nemusela...
Prostě podle mě situace, kdy se k bíglovi "domů" přistěhuje v podstatě cizí pes by se tímhle řešit dala... Ale neříkám, že to je pravda... I pod tím puvodním přispěvkem jsem to psala...

joli
Člen
# Zasláno: 13 Lis 2006 20:04
- Nahlásit

aren

No nezabili se, ale moc nechybělo ........

jindriska
mít páreček by sice nebylo špatné, ale zase by byl problém při hárání....a Haryk špatně snáší i hárání sousedky, tak nechci vidět, co by dělal, kdy měl "hárandu" na dvoře
Ale možná, kdybychom si pořídili menší plemeno, tak by ten mladší snad zůstal navždy "dvojkou" na dvoře...

meroe
Člen
# Zasláno: 14 Lis 2006 07:36
- Nahlásit

Včera jsme volali ještě jednomu zkušenému veterináři a ten nám poradil zase uplný opak než jsem psala výše...
Sdělil, že můj kříženec právě dospěl a chce být vůdce, ale bíglovi se to nelíbí a tak se pouštějí do šarvátek.
Je to mezi nimi a my do toho problému nepatříme. Psí svět. Máme je nechat si to vyříkat. Takže nejspíš dnes odpoledne budeme přihlížet psímu souboji s tím, že jim máme nasadit pevně nekovové náhudby a nechat je s nima celé odpoledne a ať se pobijí. Slabší se unaví a stáhne se. Mám z toho strach, ale doufám, že se situace nějakým způsobem aspoň vyřeší.
Bígl je statnější a starší a tak by měl snad zvítězit...

Evik
Člen
# Zasláno: 14 Lis 2006 07:58
- Nahlásit

Myslím, že je blbost jednoho z nich vyvyšovat-oba budou mít stejnou pozici, ale hlavně budou oba pode mnou-jedině JÁ si můžu nírokovat nějaké hádky.

s tímhle naprosto souhlasím. Já mám taky dva psy, starší cca 8letý (přesný věk neznáme, je z útulku) a mlaďoch 2,5 roku. Váhově jsou starší 35 kg, mladý 25 kg. Ani jednomu nedáváme doma přednost, oba mají stejná práva a povinnosti, nikdo se mi bez mého dovolení doma nesmí rvát, jakmile jeden začne brblat na druhého, je odveden stranou a dostane "přes držku", je na určitý čas vyloučen ze smečky, není mu věnována pozornost a musí si jí zpátky zasloužit.
Naši psi jsou spolu velcí kámoši a venku jsou spolu naprosto v pohodě, ale když mají spát spolu na jedné chodbě, starší se mlaďocha straní, mladej má tendenci brblat a je strašně splachovací, takže dostane "vylágoš", chvíli trucuje, ale pak se na to vykašle a přijde se zase "vlísat". Starší pejsa špatně snáší trest vyloučení ze smečky, proto se vyhýbá jakémukoli špatnému chování vůči mlaďochovi, když je mlaďoch protivný, chodí se starší schovávat k nám
Pokud si mi spolu psi vyřizují nějaké konflikty typu : "jeden druhému šlápne na nohu, druhý ho zato seřve", tak to je nechávám vyřídit samotné, protože vím, že si ve skutečnosti nic neudělají a jen si prostě uleví od emocí a rychle se usmíří. Pokud má ale jeden nebo druhý chuť řešit pozici ve smečce tím, že se bude vyvyšovat na druhého, tak to netrpím.

joli
Člen
# Zasláno: 14 Lis 2006 11:00
- Nahlásit

meroe

tak to se máš na co těšit držím palce, aby to dobře dopadlo a oba to přežili.......

meroe
Člen
# Zasláno: 14 Lis 2006 12:55
- Nahlásit

joli
doufám, že to nebude tak hrozné...a hlavně nejsem jistá zda je to správné či ne.
je tu napsáno tolik názorů, že fakt nevím..

jana33
Člen
# Zasláno: 14 Lis 2006 16:05
- Nahlásit

meroe
V žádném případě si je nenechávej nic vyříkávat!!!!!! To je ta největší blbost,co ti kdo může poradit! Oni se můžou přizabít,nic si nevyřeší a ty přijdeš o svojí pozici,protože neumíš situaci řešit. Být tebou,tak bych je zatím nenechávala společně o samotě,pokud budou spolu,tak pouze pod vaším dohledem a s nasazenými košíky. Za jakýkoli prohřešek nebo agresi musí dostat dostatečně velké "céres", ty jsi šéf a ty nechceš,aby se rvali,tak se rvát nebudou! Pokud jeden vyjede,ten druhý nereaguje,tak potrestáš toho prvního,pokud druhý oplácí,potrestáš oba. Snaž se trávit s nima co nejvíc času,společně s nima cvičit,hrát si atd.prostě co nejvíc společných aktivit,v pohodě a v klidu. Můžu ti taky doporučit Rudu Desenskýho,buď mu cinkni,zajeď tam nebo si aspoň projdi jeho poradnu.na tohle téma je tam poznatků dost.
http://www.psycholog-psu.com/poradna registrace je zdarma

meroe
Člen
# Zasláno: 14 Lis 2006 17:06
- Nahlásit

jana33
Díky za tip na p. Desenského.. Zkusím co mi poradí.

jana33
Člen
# Zasláno: 14 Lis 2006 17:12
- Nahlásit

meroe
Držím palce, Desenský ti určitě poradí a ukáže co a jak.Když se budeš chovat podle náhodných rad na netu,může to vyjít,ale taky se můžeš dostat ještě do větších problémů,proto ti radím,zajeď za ním. Já mám smečku 2 psi,jedna fena a neumím si představit situaci,že by se mi rvali.

janasolcova
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2018 21:08
- Nahlásit

Dobrý den.Mám 4leteho psa voriska
Minuli rok jsem zachránila už skoro roční stěně z útulku.Vše bylo v pořádku ale až do teď.Z ničeho nic neznám důvod se servali až do krve.Je mo z toho smutno
Jelikož mám malé děti a aby se jednou servali když tam budou má zahradě je mi úplně špatně.Myslíte že by třeba kastrace staršího psa pomohla.Nechci se jich zbavovat miluji je oba ale nervy mám jen jedny.Děkuji za odpověď

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání