Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Když pes je sám a "brečí"
Autor Zpráva
Verca
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2006 12:28
- Nahlásit

No... opět zakládám téma
Ale na bišoncích se "dohaduji" s Aknah o tom, zda psa, když je sám doma a začne tam "brečet" ( vřeštět), tak tam přijít a pokárát ho anebo utěšovat, že se nic neděje, že vždycky přijdu.
Jde o to, že... (zkopíruji to z bišonků):
Přítel si šel zakouřit na chodbu a já šla s ním, že se trochu protáhnu (v garsonce plné nábytku to moc nejde ) a nechali jsme Phoebe doma. Asi po pěti minutách se ozvalo strašné naříkání. Nechápali jsme, co se děje! Je zvyklá sama doma a teď najednou takový povyk. Neštěkala, ale fakt "brečela". Přitom nás nemohla cítit, protože před byty je místnustka, pak jsou dveře, za nimi chodbička, pak výtahy a my byli až na mezipatře. Takže fakt daleko. A to, že si přítel šel zakouřit na chodbu, bylo poprvé za dobu, co tam bydlíme, jinak kouří jen v restauracích atp., takže že by to dělala proto, že by věděla, že v tu dobu jsme někde pryč a do pěti minut se vrátíme, není možné. Přítel tam na ní "vlítnul", že co to má znamenat a ona se počůrala... Přitom na ní jen zvýšil hlas, jak když jí káráme. Navíc bylo po desáte večer, tak jsme se báli, aby na nás nevyletěli sousedé, takže ani nehulákal, ale spíš "vrčel".
Bojím se, že si zvykla, že byl teď pořád s ní někdo doma , protože přítel měl jeden týden noční a teď má druhý týden nemocenskou, takže s ní byl dva týdny i o víkendech, ale příští týden máme oba ranní a jsem zvědavá, jak to tam vydrží. Ptali jsme se sousedů a prý doma neštěkávala, dkyž byla sama, tak teď mám fakt bobky...
Vím, že jediná možnost je, jí učit znovu být sama, ale ted přes týden to jaksi není možné, protože přítel nesmí ven.

A Aknah mi poradila:
veru nemyslim si, ze by to bylo neco tragickeho.

1, odesli jste v neobvyklou dobu

2, urcite jste neudelali ritual, ktery delate, kdyz odchazite do prace, ja se treba s prckem loucim a predpokladam, ze ty taky, no a kdyz jste sli "jen" na chodbu, tak jste se nerozloucili.

3, nemyslim, ze by to bylo tak daleko, urcite vas slysela, dole ve vchode bouchnou dvere a prcek pozna kdo to je, jestli sousedka, kvuli ktere ma smysl slezt ze sedacky a nebo jen sousedka ze shora a to bydlime v druhem patre.

A jenda vec, se kterou nesouhlasim je, ze partner na Phoebe "vlitnul" to si myslim, ze to chce spis vlidne ji vysvetlit, ze se vubec nic nedeje a ze se k ni vzdy vratite, ze ji mate moc radi. A ne ji "nadavat". Protoze si myslim, ze chyba byla na vasi strane, pes pouze na ni reagoval po svem.

dej pozor, aby jsi si nevypestovala neurotickeho psa, ktery se bude bat prihodu partnera domu. Brecela jsem - prijde domu, vynada mi - pocuram se.

Vím, že je to dlouhé, ale pokud by se někdo našel a poradil, tak budu moc ráda.

to, že se Phoebe počůrala beru jako naši chybu. Přítel je pro ní přirozenou autoritou a stačí mu jen důrazný tón a ona vše udělá, takže jí to asi "vzalo" (přítel jí nebije ;)

fromeli
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2006 12:35
- Nahlásit

Verca
já si myslím, že vás mohla cítit. Můj muž mi říká, že pozná, kdy se blížím domů podle naší Michelle, která seskočí z gauče a jde ke dveřím a když začnu odemykat vchod do domu, tak začne pobíhat po bytě a hledat něco, co by mi mohla přinést a když strkám klíč do dveří od bytu, přesune se k nim a šíleně se u toho vrtí a kníká a poskakuje.

Verca
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2006 12:38
- Nahlásit

fromeli
že bych psy tak podceňovala? Asi máš fakt pravdu. Tak jedna záhada vyřešena. Díky

Ale co s tím kárání? Poradíte někdo?

fromeli
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2006 12:42
- Nahlásit

Verca
naše takhle někdy vyvádí, když jdu v baráku do sušárny, tedy ona spíš blafe, já to řeším v klidu, spíš posměšně k ní po návratu pronesu něco ve stylu - aby ses nazbláznila

Verca
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2006 12:45
- Nahlásit

fromeli
Já ji po příchodu chvíli ignorovala, nic jsem jí na to "neříkala". Jinak se taky snažím, když vidím, že se jí něco "nezdá", spíš posmívat než jí ukliďnovat, protože mi to pak připadá, jak kdybych jí v tom podporovala....

fromeli
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2006 12:47
- Nahlásit

Verca
možná by stálo za to, trénovat nepředvídané odchody, pokud je tak špatně nese.

Naše špatně nese akorát to, když sice odejdu z bytu, ale sem v baráku.

Určitě ji nechláchol.

Syska
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2006 12:56
- Nahlásit

Verca
No Veru, já si myslím, že ta malá šibalka vás cítila nebo to prostě "vytušila", že jste někde poblíž a že jste odešli jen na skok. Ono je to úplně jiný, když se chystáš někam ven, oblíkáš se, cinkáš klíči, s pejsou se rozloučíš a - jak už jsi psala - zhasneš. Rozhodně si nemyslím, že to znamená, že by najednou zapomněla na to, že umí být sama doma! Tess, když ráno odcházím do práce, sedí v pelíšku a kouká, protože už to je pro ni samozřejmostí, že ráno odejdu. A když jdu třeba jen na skok k sousedce, tak vyběhnu jen tak a to už je našponovaná u dveří a taky poknikává, protože to prostě pozná, že jsem jen odběhla a jsem kousek od ní...

Martina
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2006 13:06
- Nahlásit

Verca
Přesně tak jak píše Syska se chová moje fenka, taky to pozná kdy se odchází na dlouho a kdy jen na skok. Zrovna tak jako pozná, že se chystáme na delší procházku a když se jde opravdu jen rychle vyvenčit.

Verca
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2006 13:15
- Nahlásit

Syska
Ono je to úplně jiný, když se chystáš někam ven, oblíkáš se, cinkáš klíči No joooooo, teď jak jsi tu větu napsala, tak mě to trklo(představ si plácnutí do čela.... ). My vyběhli "jen tak", takže to tušila. díky díky díky.

Jandula
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2006 13:29
- Nahlásit

Verca
Pes má takovej nos, že vás třeba nemusela slyšet, ale cítila rozhodně...
Nedávno jsem sledovala jeden dokument, který byl natočený a bylo to o fiktivní loupeži, kdy zloděj "vykradl" barák, poté nasedl do auta, jezdil po městě, jednou zastavil, telefonoval, pak zase nasedl do auta... poté za ním vypustili psa (už ho neviděl) a ten pes šel přesně po pachu, tam kde telefonoval to ohlásil a zase šel po stopě dál... Bylo to něco úžasnýho...

Verca
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2006 13:33
- Nahlásit

Jandula
Jak jsem napsala už výše...asi pejsky moc podceňuji. Před byty je místnustka, pak jsou dveře, chodba, výtahy a schody a my pod schody za rohem, takže jsem předpokládala, že nás přes ty dvoje dveře fakt cítit nemůže.

Janulka3005
Člen
# Zasláno: 21 Dub 2017 22:18
- Nahlásit

Dobrý den mam ročního pejska jsem na nej sama a vždy když odejdu do prace strašně brečí. Kouká z okna. Bydlim sním v přízemí takže vidí lidi a děti a brečí...
A i zaroven mam uzasnou sousedku ktera me chce nahlasit ze ho tyram nevim co stim je to moje zlaticko. I kdyz ma spousty hracek doma a vzdy cerstvou vodu a vse... Nevim... Jak dal Prosim Vas můžete my prosím poradit dekuji

Lenka08
Člen
# Zasláno: 22 Dub 2017 11:31
- Nahlásit

Dobrý den,

vkládám příspěvek také z druhé strany, víte jaké to je, když musíte trpět vytí, štěkání a škrábání psa od souseda - dokážete si majitelé miláčků vůbec představit co musí snášet sousedi z druhé strany? Jak to obtěžuje a narušuje soužití v paneláku? ....

Také jsme podali stížnost na sousedy, který nás 3roky terorizujou jejich psem, kterého nechávají zavřeného od pondělí do pátku doma od 7:45 až do cca 15h .... Manžel se po noční nevyspí, pes mu doslova veje pod hlavou, já pracovala celé těhotenství z domova - katastrofa denně trpět vytí, štěkot a škrábání psa a teď jsem na mateřské a už mi přetekla trpělivost a stížnost s nahrávkami z našeho bytu jak to musíme trpět jsme doručili na město + na bytové družstvo!

Podotýkám že stížnosti předcházela slušná domluva sousedům (několikrát jsme za nimi slušně byli, několikrát se to řešilo i na domovních schůzích-kdy se k tomu přidali i ostatní z domu,že je to taky dost obtěžuje...) , vysvětlení situace o které pochopitelně nevěděli, že ráno zabouchnou dveře a v klidu tráví čas v práci a odpoledne se v klidu vrátí domu, vyvenčí psa kolem paneláku a oni mají klid, jim nikdo soužití nenarušuje ... ale že my doslova trpíme?! - Bohužel se psem nic nedělají a proto ta stížnost.

Psy mám velice ráda, chápu, že pes štěká atd. (takové poznámky o tom, jako že co má asi pes jiného dělat, že lítat neumí atd ... ať si každý odpustí..) Ale ať si ti chytráci taky zkusí žít v neustálém bordelu, který denně musíme trpět a pak pochopí do této doby pro ně nepochopitelné!

Já sama měla RTW, 3 křížence z útulku - v domě na zahradě, nyní bydlím 7let v paneláku a ikdyž bych psa chtěla, tak si ho doprčic nepořídím, protože vím co a kolik času potřebuje a ne aby byl zavřený v paneláku!!!! To je pro něj doslova utrpením, když je zavřenej celý dny doma a tak veje a tím vznikají problémy....

Výchova a výcvik ledasco vyřeší, vychovaný pes = balzám pro majitele a pro sousedy !

Takže sousedé, kteří také trpíte štěkající psy ze sousedství, nevzdávejte to, bojujte za klidné soužití v domech!!!

birma
Člen
# Zasláno: 22 Dub 2017 22:21
- Nahlásit

Janulka3005
Začala bych znovu navykat na samotu. Od začátku, krůček po krůčku.
A psa unavit - psychicky i fyzicky, co to jde...

Lenka08
ne aby byl zavřený v paneláku!!!! To je pro něj doslova utrpením, když je zavřenej celý dny doma
Ještě že můj pes netuší, že v paneláku trpí Naštěstí mu to ještě nikdo neřekl

Fousisko
Člen
# Zasláno: 28 Dub 2017 09:43
- Nahlásit

Pes, který je (nejlépe už od štěněte) systematickým a správným tréninkem navykán na pobyt o samotě žádnou separační úzkostí netrpí a je úplně jedno, zda je v paneláku nebo na zahradě. Samozřejmě, že na zahradě má pes mnohem více podnětů a možnost se zabavit, než v tom paneláku, tudíž z mého pohledu je lepší (pro psa), pokud tuto možnost má. Ale ani ti panelákoví, mají-li rozumné páníčky nejsou chudáci.
Všechno je to o lidech a jejich přístupu.
Je mi líto psů, u kterých se skutečně ta separační úzkost rozvine a oni pak celý den zavření v paneláku brečí...Samozřejmě pak chápu i ty obyvatele domu, že jim to - pochopitelně - vadí.
Pokud se s nezodpovědným majitelem psa nedá domluvit, pak je více možností postupu....podat stížnost na úřad (kde by to řešili asi jako přestupek proti občanskému soužití), informovat veterinární správu s podezřením na týrání zvířat....
Často si ti lidé - vlastníci psa - vůbec neuvědomují, že mají nějaký problém a pokud jim to člověk řekne...nevěří. Začnou pak něco dělat, až když jim přijde úřední obsílka k podání vysvětlení...Anebo i na to se vykašlou...Přestupek nelze postihnout bez důkazu....
Opravdu tyhle věci se řeší velmi těžko a otevřeně přiznávám, že jsem šťastná, že v paneláku nebydlím.

Lenka08
Člen
# Zasláno: 28 Dub 2017 11:33
- Nahlásit

Fousisko plně souhlasím, úplně jste pochopila co jsem tím mým příspěvkem chtěla vyjádřit

birma jste tak trochu mimo mísu .... možná kdyby jste poznala sama na vlastní kůži jaké to je denně poslouchat psa, který pod námi doslova úpí samotou, pak by jste se mi nevysmívala ....

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání