Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / jak vycvicit dospeleho psa??
Autor Zpráva
Anonymní
# Zasláno: 17 Říj 2005 21:15
- Nahlásit

dobry den mohl by mi nekdo poradit jak vycvict dospeleho psa??mam 3-leteho zlateho retrivra ale nechce mi poslouchat na povel ke me a ja uz nevim jak ho to naucit (na stopovacce ode me neodejde a tak to nejde).......predem dekuji za pripadne odpovedi....

birma
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2005 21:18
- Nahlásit

Anonymní
Hodně odměňovat když přijde a trestat (hlasem) když neposlechne. Záleží na tom, jak moc (nebo málo) je pes fixován na majitele.
Nepíšete moc podrobností.
Snad někdo k tomu vhodnější poradí líp než já

Anonymní
# Zasláno: 17 Říj 2005 21:28
- Nahlásit

no obcas ho ani nezajimam,kdyz si najde lepsi zabavu(kocky,mysi diry).......mame ho zatim jen 3 mesice

birma
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2005 21:30
- Nahlásit

já bych se mu schovávala, při projevení zájmu chválila, pamlskovala, ale já fakt nejsem ten správnej člověk na radění. Určitě se ozve někdo povolanější.
Podobné téma se tu nedávno řešilo, takže když si projdete pár diskusí zpátky nic nezkazíte

evina
# Zasláno: 17 Říj 2005 21:33
- Nahlásit

Předpokládám,že pejska máte od štěňátka?Jak jste ho to učili?(zda vůbec učili)Ví co pověl ke mně znamená?A neposlouchá permanentně nebo jen když má zajímavější objekt?Osobně bych mu nedávala stopovačku ale jen slabší prádelní šňůru kterou bych za ním nechala takzvaně courat po zemi.Další postup ale spíše záleží na tom jak se pes projevuje a v jaké fázi je nácvik přivolání.To znamená buď nalákat na pamlsky,na aport anebo si pes dělá srandu a v tom případě je třeba přitvrdit(škubnout šňůrou nebo si pro psa dojít,vycuchat a přitáhnout k sobě)Bez bližších detailů ale těžko radit.

birma
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2005 21:47
- Nahlásit

evina
můžu ti říct, že prádelkou moc neškubneš, on je problém i se stopovačkou (mám zkušenosti - Altarovi se sem tam taky nechce a je mu nutno dopomoci), akorát když chci stopovačku přišlápnout tak mi hrzí spíš že si namelu než že si toho pes všimne
to all: neberte můj příspěvek až tak vážně

Anonymní
# Zasláno: 17 Říj 2005 22:04
- Nahlásit

psala jsem ze mu jsou 3 roky a mame ho teprv 3 mesice..........schovani uz jsem zkousela.on prisel dostal velkou pochvalu ale sotva sem se mu neschovala tak neprisel....

birma
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2005 22:06
- Nahlásit

Anonymní
lákat a chválit, hodně si s nim hrát a natahovat ho na sebe, nic jiného mě nenapadá

Anonymní
# Zasláno: 17 Říj 2005 22:10
- Nahlásit

dobre uz zitra znovu zacnem trochu jinak a dekuji za rady.....

Majda
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2005 22:11
- Nahlásit

Dobrá rada drahá, pes má už vyvinuté zlozvyky, budeš ho těžko odnaučovat. Chce to důslednost a trpělivost. Psa motivovat. Retrívr je žravý ne? Tak zkusit na žrádlo, ale to znamená méně krmit, aby byl trochu hladovější před "výchovou", aby o pamlsky měl zájem. Nebo zkusit hračku. Ale bude to stát rozhodně víc úsilí než u štěněte a výsledky jsou ve hvězdách. No nevím nevím....

evina
# Zasláno: 17 Říj 2005 22:29
- Nahlásit

Když jsem přidávala vzkaz ještě jsem nevěděla,že máte pejska teprve 3.měsíce.Víte jak s ním zacházeli v tomto směru původní majitelé?Stále ale z příspěvku nevím,zda alespoň chodí když nic zajímavějšího nemá.Začala bych totiž někde stranou a teprve až začne chodit bez rušivých vlivů,bych zkoušela s ruchy.A samozřejmě tak jak tu už zmínila birma.Schovávejte se psovi jakmile si vás déle nehlídá.Také před ním můžete utíkat.A přijít na to co má rád...používat pamlsky a k tomu třeba i hračky.Za odměnu např.hodit balónek.

birma
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2005 22:32
- Nahlásit

mě ještě napadlo - víte že když si například dřepnete a začnete cosi hledat na zemi (i když tam nic není) jste pro psa ihned mnohem zajímavější? A utíkání (od psa!!!)¨zabírá opravdu snad na každého

evina
# Zasláno: 17 Říj 2005 22:41
- Nahlásit

birmo:tak to ten můj trumpeta už jako úplné mimi na přivolání přišel i předsedl ale jakmile jsem si dřepla,tak na mě jen čuměl a nedostala jsem ho k sobě.Musela jsem se postavit do pozoru a klasicky přivolatUž se zlepšil,teď když si dřepnu,tak v plné rychlosti do mě nalítne a já letím na prdel.Za ohromné radosti hafana

Jumi
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2005 23:02
- Nahlásit

Já mám5-ti letého zlaťáka a přivolání nám tedy opravdu moc nešlo. Pomohla nám stopovačka a myslím, že by pomohla i vám, náš pes na ní prvních čtrnáct dní chodil jen u nohy a já myslela, že je to na nic, ale pak si zvykl a začal se na ní pohybovat i dál, rozdíl v chování když je na volno a na stopovačce zůstal ale po dvou měsících se stopovačkou už bylo zřejmé, že sklízíme první úspěchy. Další velkou pomocí byl cvičák a hlavně metoda kdy pes je na vodítku(asi 1m) s povelem volno,když je ke mně zády zavolám ke mně a začnu rychlým cupitáním couvat, pokud pes nereaguje škubnu s ním a teprve, když se na mě otočí začnu couvat. Zastavím se posadím předsebou psa a šíleně ho chválím a dám mu odměnu. Myslím, že tohle mu povel taky dost upevnilo. Samozřejmě pes pozná kdy je na šňůře a kdy ne takže pokud je navolno a nemůžu s ním tudíž škubnout a on nereaguje tak po něm něco hodím aby se pěkně lek. Když náhodou neposlechne a někam uteče tak se mu schovám jen ať si to vyžere, když mě nepotřebuje

pigie
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2005 23:31
- Nahlásit

birma

Na moje tela nie. Ten si sadne a pozera, kam to bezim Zato tam vydrzi sediet dost dlho. Vie, ze sa pre neho vratim a ked nie, tak domov predsa trafi aj sam. Nuz, co s takym psom?

Jumi
A k schovavaniu, boli casy, ked som ho s tym vedela poriadne zdeptat, ale teraz, zastane popremysla a vehementne si ma najde

Nastastie privolacka nefunguje len pri fenkach, tak sa moc nestazujem , hoci by som bola najradsej keby fungovala aj tam.

Petr071
Člen
# Zasláno: 21 Led 2018 16:28
- Nahlásit

Vycvičit staršího psa je oříšek, ale není to nemožné. Ve skutečnosti má výchova dospělého psa i nějaké výhody. Pes již není štěně, které neudrží stolici, zároveň má také i o něco větší disciplínu, což vám umožňuje dělat intenzivnější výcvik. Proti vám ale hrají špatné návyky, které během života pes stihl získat. U nich je třeba mít trpělivost. Dovolím si sdílet článek, který jsem nedávno sepsal a právě tohle zde taky řeším: Jak vycvičit psa snů: průvodce od A do Z Z původně krátkého článku se vyklubal poměrně vyčerpávající průvodce výcvikem psa, heh.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 22 Led 2018 10:44
- Nahlásit

Hele Alberte nemyslis ze pokouset se zacit cvicit 16letyho psa je trochu zbytecny? nebo si jen chytil za pacesy moznost udelat zadara reklamu tomu radobychytrymu vyplodu co tu linkujes?

Fousisko
Člen
# Zasláno: 22 Led 2018 14:50
- Nahlásit

Petr071
Sice je tohle téma už dost staré, nicméně si dovolím potvrdit,že je někdy výchova a výcvik staršího psa snazší než štěněte. Měla jsem křížence NO s HW z útulku..Bylo třeba dát ho dohromady nejen zdravotně a psychicky, ale především naučit komplet základní poslušnost, což ho nikdy evidentně nikdo neučil. Zatímco dodatečná socializace a zbavování všelikých fóbií bylo dost náročné (nicméně, zvládli jsme to), výcvik poslušnosti byl oproti tomu naprosto v pohodě. Pes se učil i ve věku něco mezi 5 a 7 lety (měli jsme jen věkový odhad) báječně, rychle a bavilo ho to. Hodně pomáhal i pozitivní příklad našeho mladšího choďáka, kterého jsem měla od štěněte. Útuláček měl nakonec stoprocentní přivolání, na rozdíl od choďáka, který pokud viděl zvěř, na přivolání jsem v danou chvíli mohla zapomenout a fungovalo jedině "zadaunování", protože ten "daun" bylo jediný, co dokázal v tu chvíli vnímat
Takže pokud je pes tzv. "tabula rasa"..neumí nic, je úplně jedno, zda je to štěně, nebo starší pes, pokud je dobrá vazba se psem a člověkem, může se naučit jakýkoli pes cokoli, jen to chce čas a trpělivost.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání