Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Štěkání psa
Autor Zpráva
Dominka
Člen
# Zasláno: 7 Čec 2018 20:06
- Nahlásit

Dobry den,
mam dotaz. Mam doma křížence - pitt x staff. Jako štěňátko štěkal v bytě, když jsme odcházeli do práce. To se odnaučil. Momentalne jsem těhotná a zvykl si, ze jsem s nim doma. Bohužel jsme se ale stěhovali do jiného bytu a začal znovu štěkat, když ho tu nechám samotného. Novým sousedům se to moc nelíbí, protože ma mohutny štěkot. Nejsem pryč nijak dlouho, jde o cestu k lékaři na vyšetření nebo o cestu na nákup.. Hodina az maximálně 3 hodiny nejdele, kdy je doma sám. Máte nějakou radu, jak znovu omezit štěkot psa? Je mu teď rok a pul.dekuji za rady

Maya
Člen
# Zasláno: 7 Čec 2018 22:09
- Nahlásit

Dominka
Pes je buď v novém prostředí nejistý - učit samotě stejně jako štěně a nebo se nudí - unavit, hlavně před odchodem. A nebo oboje, což je dost pravděpodobný, když se samotou měl problém už jako štěně a kříženec pita a stafa bude dost akční pes.

Dominka
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2018 10:17
- Nahlásit

Samozřejmě než odejdu z bytu, tak jsme před tim delší dobu venku, bud dlouhá procházka, aportovani atd... Prijdeme domu, lehne si na misto a usne, v tu dobu odchazim a jakoby to vycítil a začne sr mu stýskat..

Neumi
Člen
# Zasláno: 10 Čec 2018 06:51 - Změnil/a: Neumi
- Nahlásit

naučit odcházecí rituál, jako malé štěňátko
upřímně si nemyslím, že únava je ten hlavní faktor, ale podstatné je to, že pes díky rituálu bude vědět, co se bude dít = člověk odejde a přijde, dá to psu potřebnou jistotu

Fousisko
Člen
# Zasláno: 6 Srp 2018 15:37
- Nahlásit

Neumi

Naprosto souhlasím. Své psy jsem na samotu navykala postupně po chvilkách a vždy tomu odchodu předcházelo něco (krátké pomazlení a věta "ahoj, já přijdu"), co si pak pes s tím odchodem spojil, a protože díky tomu postupnému tréninku zjistil, že se vždy vrátím, jakmile byl rituál proveden, pes se hodil do klidu, šel na své oblíbené místo, nebo event. doprovodil k vrátkům, ale ven se necpal.
Někteří zkušení kynologové uvádí, že je potřeba dostat se tím postupným prodlužováním doby psa o samotě v rámci tréninku za "kritickou" hranici 30 min., a to když pes zvládne, zvládne už pak pobyt o samotě i po delší dobu. Už to prý pak nerozlišuje.
U svých předchozích psů už si nevzpomínám, kdy jsem mohla začít odcházet i na delší dobu...(kolik opakování a kolik minut stačilo, aby si to už zgeneralizoval na jakkoli dlouhou dobu), ale u toho současného to teda, musím říci, platilo. Jakmile zvládl zůstat v klidu bez problémů tu půl hoďku, mohla jsem ho pak nechat klidně i 2 hodiny a žádný cirkus se nekonal.

MarkiHrabi
Člen
# Zasláno: 14 Říj 2018 22:50
- Nahlásit

Ahojky, máme podobný problém. Máme německého ovčáka, který už od štěňátka pořád štěká. Máme k němu velice kladný vztah a je o prostě člen naší rodiny. Možná proto jsme si ho rozmazlili a stal se na nás trochu závislý. Jakmile odejdeme a on nás u domu necítí, štěká, jako blázen. Problém je, že se budeme stěhovat do nového domu, pravděpodobně sem a já se bojím, co na to sousedi, ráda bych ho to odnaučila.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 19 Říj 2018 14:04
- Nahlásit

MarkiHrabi

Když pes není na samotu zvykán odmalička, je pak ten trénink už u dospělého psa s vytvořeným zlozvykem samozřejmě náročnější, ale dá se to! Jenom to chce čas, trpělivost, důslednost a hlavně to vydržet a nevzdat. Možná budete potřebovat pomoc odborníka, ale každopádně všechno jde, když se opravdu chce

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání