Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / pes a jeho teritorium
Autor Zpráva
Pavla Svobodová
Člen
# Zasláno: 24 Čen 2018 20:05
- Nahlásit

Dobrý den,
máme téměř 2letého malého knírače a ten si hlídá své teritorium-štěká a někdy i štípne,ale jen v případě,že přes naší zahradu někdo jde a my to zaregistrujeme až když jsou na ni.Všichni jsou s tím seznámeni a dle toho se zachovali a problém nemají.Jen dva sousedé si stále stěžují ,že tudy nemůžou chodit.Dokola jim vysvětlujeme,že si hlídá své a mimo pozemek jim neubližuje,ale oni to nějak nechtějí pochopit.Dokonce vyšli i s klackem aby prý cítil autoritu-to mi přijde absurdní,proč by měl z cizích lidí na svém teritoriu cítit autoritu.Klackem ho snad více popudí,snad ne??

Xerxová
Člen
# Zasláno: 24 Čen 2018 20:39
- Nahlásit

a to je Vaše soukromá zahrada?? Nebo společná ?? Na vaší snad nikdo cizí nemá co bez vašeho souhlasu dělat. Pokud je to společná zahrada více vlastníků - pak váš pes nikoho "štípat" nemúže

Maya
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2018 11:19
- Nahlásit

Mam stejneho psa a zakladem je, aby se nikdy nedostal na svem pozemku do kontaktu s cizimi lidmi a mohl jim nejak ublizit, roztrhnout kalhoty atd. a to ani na vasem pozemku. Pokud i tam neco takoveho udela a sousedi vas daji k soudu, prohrajete to. Zamezte cizim lidem pristup na vas pozemek, pokud je pozemek neoplocen, vas pes tam nema bez dozoru co delat.
At jednou sousedi pretahnou vaseho psa klackem, odnese to bud vas pes zranenim a nebo vy, az budou mit zraneni sousedi.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2018 12:07 - Změnil/a: Fousisko
- Nahlásit

Taky mám knírače, ale střeďáka a od nějakých 20kg už by "štípnutí" nebylo pouhým štípnutím, ale mohlo by to končit i vážným ublížením na těle, takže svoje fousisko odmala učím, že "štípat" nesmí nikoho, a to ani na našem vlastním, oploceném a dostatečně zabezpečeném pozemku. Pokud k nám přijde návštěva, pes je pod povelem anebo návštěva (pokud se psů nebojí) poučena, jak se má chovat, aby pes nedělal voloviny. Moje fousisko je k lidem velmi přátelské, ale svoje teritorium si hlídá zcela přirozeně taky. Takže přijde-li k nám někdo, koho v životě neviděl a je to člověk vstřícný ke psům, vždy poučím zachovat klid, nechat se očuchat a buď nemluvit nebo jen klidným hlubším hlasem pozdravit a na psa nesahat, dokud si o kontakt neřekne sám. K návštěvám, u kterých cítím, že by se zachovaly v případě delšího "prověřování" - očuchávání psem - hystericky, fousisko nepouštím vůbec a vše sleduje jen z povzdálí. Prostě shrnuto, pokud jsem přítomna, fousisko se nesmí chovat agresivně, ale nesmí ani příliš otravovat (skákat, okusovat tkaničky apod.) Pokud by k nám ale někdo přelezl plot v naší nepřítomnosti, jedná pes sám za sebe a vím jistě, že v takovém případě by to buď skončilo rychlým úprkem narušitele přes plot zpět na ulici anebo v tom horším případě vážným ublížením psovi. Naše fousisko v naší nepřítomnosti opravdu hlídá. Pozemek je ale zabezpečen, takže pokud někdo nepřeleze plot, pes nikoho neohrožuje.

Pavla Svobodová
Pokud máte pozemek společný s dalšími sousedy, kteří přes prostor, kde se pohybuje i pes, mohou volně a zcela legálně procházet, viděla bych jako ideální zkusit se s těmito lidmi domluvit a blíže je se psem seznámit a pokusit se je spřátelit, aby je prostě přijal a neměl tendenci je řešit. Pokud se ale jedná o soukromý pozemek, který je neoplocený a může na něj (i když by neměl) prakticky kdokoli, pak bych to taky viděla stejně jako Maya...psa nenechávat samotného venku...Bohužel, dneska je možné dostat se do průšvihu skrze psa strašně snadno. A i když je člověk vlastně v právu, zákon to vidí jinak a vždycky to odnese majitel psa.
Jsem přesvědčená, že i když máme dobře zabezpečený pozemek, někdo by se nám tam v naší nepřítomnosti vloupal a pes ho napadl a pokousal, že by na nás ten šmejd ještě vysoudil odškodné za ublížení na zdraví a my dostali podmínku....

Vzpomínám si na incident s předchozím psem...to byl choďák; nekonfliktní pohodář, zbožňoval lidi a se psy vycházel také výborně. Ovšem za plotem pochopitelně taky hlídal. Často štěkával s čumákem pod plotem a vystrčenou tlapkou ven. Jedna ženská od nás z ulice mě kdysi obvinila, že náš pes pod vraty pokousal toho jejího do nohy, když šla okolo. Náš pes nemohl pod tím plotem nikoho pokousat, protože celou hlavu vystrčit nemohl, jen špičku čumáku a kousnout cizího psa do nohy by pod těmi vraty mohl jen tehdy, kdyby si ten cizí pes přímo k těm vratům sednul či lehnul a tu tlapu nacpal přímo k té škvíře pod nimi. Normální člověk svého psa nenechá strkat nikam čumáky skrz ploty, když vidí, že je tam pes, co štěká. Ale tenkrát to ani skutečně nebyl náš pes, kdo toho druhého pokousal, neboť když jsem se ptala, kdy mělo k incidentu dojít a bylo mi sděleno datum, měla jsem hned jasno, že slečna kecá, protože my tehdy se psem byli na chalupě, takže celý týden nebyl doma. Po dlouhé a ostré diskusi se ukázalo, že psa ani nevedla ona slečna, ale její, tehdy asi 10letá, nevlastní sestra, která si v tom šoku (vůbec psa nezvládala a tahal jí, jak se mu chtělo) vůbec nepamatovala, u kterého plotu k incidentu došlo. Její starší slečna sestřička pak prostě vyčůraně usoudila, že půjde vytáhnout odškodné z nás, protože náš pes přece za plotem pokaždé štěká. Tenkrát byla fakt klika, že jsme v té době opravdu nebyli doma, což by nám tehdy (kdyby došlo na "lámání chleba") i dosvědčila sousedka, se kterou si v době dovolených vždycky navzájem hlídáme baráky a zaléváme kytky.
Takže to jen pro představu, že lidi jsou opravdu s***ě a zákony jim nahrávají.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání