Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Přehnaná ochrana plyšáka
Autor Zpráva
anetavv
Člen
# Zasláno: 1 Dub 2018 22:29 - Změnil/a: anetavv
- Nahlásit

Dobrý den,
prosím o radu. Náš roční pes, si dnes začal extrémně hlídat svého plyšáka a to do takové míry, že u něj celý den leží.
Plyšáka se nesmím ani dotknout - začne štěkat a cenit zuby.
Když se od něj přeci jen vzdálí, je neklidný a knučí. Snažila jsem se ho zaměstnat, přesměrovat jeho pozornost k jiné činnosti, ale marně.
U ničeho jiného např. u misky, pelechu či dalších hraček tohle nikdy neudělal.
Nenapadá Vás z jakého důvodu by se tak mohl chovat? Já si totiž nejsem vědoma ničeho co k tomuto mohlo vést (žádné braní plyšáka nic). Také bych měla napsat, že tohoto plyšáka velmi rád obskakuje, nemá to spojitost se sexuálním chováním?
Úplně nevím, jak se v takovém případě zachovat a jak to vyřešit.
Děkuji.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2018 18:26
- Nahlásit

anetavv
ja bych treba behem vychazky zaridila, aby plysak zmizel a pripadne ho dostal treba jen za odmenu na chvili - treba na pretahovani nebo tak...

Maya
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2018 21:40
- Nahlásit

Důvod taky nevím, to se takhle na dálku těžko odhaduje, plyšáka bych dala prostě pryč.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 3 Dub 2018 14:37
- Nahlásit

Pokud si pejsa skutečně nehlídá nic jiného, jenom toho konkrétního plyšáka, tak si taky myslím, že než psa odnaučovat složitě aby si nechával tuto hračku bez problémů sebrat, aby mu byla nepozorovaně prostě zabavena a vyhozena. Možná ji bude chvíli hledat, ale když jeho pozornost zaujmete něčím jiným, co ho baví, hodně ho zaměstnáte, utaháte při procházkách, tak to určitě nebude trvat dlouho a na plyšouna zapomene. A taky bych doporučila preventivně se plyš. hračkám napříště raději vyvarovat.
Můj pes měl jako štěně a dorostenec taky oblíbeného plyšáka, taky si ho bral vždycky na spaní, rovněž o "ojížděl" a když ho měl odevzdat, nechtěl ho dát (ale nevrčel a nehlídal si ho), jen ho držel a nechtěl pustit :-D Snad tisíckrát jsem tu hračku zašívala, protože utrpěla značné poškození, ale nakonec jsem se na to vybodla a vyhodila to. Fousisku to bylo šumák.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání