Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Pes vrčí a útočí na ostatní psy
Autor Zpráva
Mulletson
Člen
# Zasláno: 25 Říj 2017 19:31
- Nahlásit

Zdravím, mám 2,5 letého Japan China. Je kastrovaný, vychovaný, poslušný. Na volno i na vodítku poslechne, umí základní povely vč. přivolání a pár sranda povelů. Neštěká (pouze když přijde někdo cizí do domu), hlasově se moc neprojevuje (kňučí pouze když chce ven nebo nevidí míček, má radost z mého příchodu apod.). K lidem a větším dětem je stoprocentní, miluje starší lidi. Malých dětí se trochu bojí (špatný zážitek). Rozumí si i s naším domácím kocourem. Jediný problém nastává venku s ostatními psy. S některými je docela kámoš a po počátečním vrčení dá pokoj a chce si hrát. S fenkami si rozumí trochu víc (i když také ne se všemi) a chce si hrát. Ale stačí, když mu nějaký pes z nějakého důvodu nesedne, a je jedno, zda je malý nebo velký, a ten můj začne hlasitě vrčet a poslední dobou v některých případech vyletí s vyceněnými zuby (jak mu to spláclý čumák dovolí). Zpravidla ho hned vezmu zpátky, okřiknu ho "ne" a jdeme pryč. Nevím, zda jsem něco zvorala nebo zanedbala, ale chtěla bych to napravit. Nemůžu dovolit, aby začal vrčet třeba na nějakého velkého NO, to by pak mohl být průšvih. Prosím poradte mi, co mám dělat, případně kde dělám chybu.
P.S Na volno to tolik nedělá a poslechne, když ho odvolám. Na vodítku je to téměř jisté. Nechci ho mít ale permanentně na volno, bydlím ve městě a kolem domu jezdí auta jako šílená.

Vernypes
Člen
# Zasláno: 6 Lis 2017 16:33
- Nahlásit

Dobrý den, můžeme doporučit obrátit se na zkušené výcvikáře, vytvořili jsme seznam cvičáků, ze kterého si můžete vybrat podle krajů na https://vernypes.cz/psi-cvicaky/

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání