Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Chudak pes - jak ho "popsovatět"
Autor Zpráva
Lenka3159
Člen
# Zasláno: 31 Čec 2017 20:53
- Nahlásit

Ahoj všichni. Prosím o názory a rady, protože prostě nevim. Pred vic nez dvema lety jsme nasli na ulici stěně. Protože jsem dostatečně fnukala a stene se mi zdalo byt geniální, ukecala jsem manzela a dnes ma psík 30kg... Ale... Byla jsem od rana do vecera v práci, deti ve skole, manžel doma... Ze psa se mu podarilo udelat s odpuštěním debila. S detmi si nikdy nesměl hrat, aby mu neco neudělaly, takze před nima dnes doslova utíká jak pred nepřáteli. S jinýma psama se nesměl ani ocuchat, aby neco nechytil, takze dnes útočí na vse co ma ctyri nohy... Na vodíku si dela co chce, manzel za nim vlaje... Hruza!!! Je na manzela strasne fixovany, coz chápu (kdyz s nim byl pořád po to. Nalezeni a kdo vi co si zazil) ale kdyz ja chci nebo jsem kdykoliv chtela psa usměrnit, vychovat, neco naucit - obr hádka, ze pes bude mít trauma at ma nej nezvysuju hlas... Jenze ted uz i chlapovi leze krkem, ze ho pes pokouse, kdyz neco ukradne a chce se po nem aby to vratil, nebo ze mu sežere veceri ze stolu nez si k tomu donese pribor... Jenze za tu dobu ze psa udelal labilniho troubu, takze ted, kdykoliv se na psa hejkne nebo cokoliv, tak pes bud vrčí nebo cení nebo se pocura.... Nějaké dobré rady?
Prosim nepište mi, ze si za to muzeme sami - ja to vim moc dobre a od začátku jsem delala vsechno mozne, aby to tak nebylo ale vedlo to akorat tak k rozvodu... (Sama jsem pred tim mela 40kg psa co chodil na volno a na slovo poslechl i tehdy 6letého syna) . Ted žádného psa nemam, jen toho troubu, co je mého manzela (protože ho nikdo jiny nezajima nez "táta ")
Poradíte co a jak na nej? - pokusim se o to ja, manza na to nema být ten "co rozkazuje" Diky

cernej caj
Člen
# Zasláno: 1 Srp 2017 06:04
- Nahlásit

doporucuju najit si v okoli nekoho, kdo to se psy umi. jestli si velkej pes rost jak drivi v lese a ze strachu vrci nebo se pocurava, neni socializovany, tak asi nejlepsi pracovat pod vedenim zkusenyho cloveka, co zhodnoti problemy a nastavi nejaky zmeny po kruckach. ono bude asi potreba postilupne po kruckach psa zvykat/preucovat.

a muzete si preciat knizku restartujte sveho psa nebo knihu od pana susty. ale pokud jste doma nezvladly vychovu a socializaci v mladym veku, preucovat zlozvyky je jeste tezsi nez to naucit "cisty list"...

Neumi
Člen
# Zasláno: 1 Srp 2017 06:28
- Nahlásit

kdyz ja chci nebo jsem kdykoliv chtela psa usměrnit, vychovat, neco naucit - obr hádka, ze pes bude mít trauma at ma nej nezvysuju hlas
ale však hlas netřeba zvyšovat, je třeba normálně psa učit, učit a učit...

Jenze za tu dobu ze psa udelal labilniho troubu, takze ted, kdykoliv se na psa hejkne nebo cokoliv, tak pes bud vrčí nebo cení nebo se pocura
no, je lepší vycházet z toho, že ten pes skutečně má labilní nervovou soustavu, než že z něj labila udělal pouze manžel.....a proč se na psa hejká nebo cokoliv....?

Nějaké dobré rady
ano, psa začít učit/vychovávat/cvičit, jakoby byl štěňátko. A konat tak moudře, jako správný psovůdce, tedy laskavě, trpělivě, v klidu, jednoznačně, srozumitelně, důsledně, určit pravidla, a to nikoliv pomocí trestů a zákazů ale vedením psa co MÁ dělat (rozumíš - chci psu něco vyndat z té tlamy - tak na něj můžu jak debil řvát fuj, nesmíš a z té tlamy se to snažit vyrvat, anebo ho můžu coby inteligent hezky v klidu, po dobrém, naučit povel "pusť", jako výměnu něčeho za něco lepšího.....a tak se vším).....

Psu bych nasadila permanentní couračku (šňůru), nechť s ním lze manipulovat i bez dotyku.

A toho Šustu bych si přečetla několikrát, stojí to za to!

Fousisko
Člen
# Zasláno: 1 Srp 2017 11:31
- Nahlásit

Plně souhlasím s Neumi.
Knížku "Trénink je rozhovor" od pana doktora Šusty vřele doporučuji. Sama jsem jí četla ...rovněž několikrát, protože napoprvé člověku všechny věci hned nedocvaknou...Opravdu to stojí za to, protože to fakt pomůže víc porozumět psovi- jeho myšlení, což ve výsledku značně usnadní výchovu a výcvik.
I "zkažený" pes se může naučit všemu, co je třeba, jenom to chce mnohem víc trpělivosti, důslednost, ale laskavý a klidný přístup a hodně času.
Z toho, co tazatelka píše, mám spíš pocit, že ten pes nemá ani tak zlozvyky, jako spíš hlavně tu zanedbanou socializaci a nenaučené správné chování.
Takže když se podaří se psem "po psím domluvit" (o co jde je právě krásně vysvětleno v knížce pana Šusty), pes se začne snažit sám. Pokud totiž opravdu chápou, co se po nich chce, a člověk správně pracuje s motivací, tak se většina psů může přetrhnout, aby splnili, co se na nich žádá, protože z toho plyne kýžená odměna...I když je to třeba někdy "jenom" možnost očuchat si "támhleten stromeček" )

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání