Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Výcvik štěněte
Autor Zpráva
roxy 66
Člen
# Zasláno: 29 Čec 2017 12:53
- Nahlásit

Ahoj potřeboval bych radu, mám 7. měsíční stěně fenku křížence knírače, které si při výcviku poslušnosi dělá občas co chce sama zbírá v trávě různé věci, kosti atd. nevím jak se tohoto zbavit. Povel FUJ moc nefunguje.
Našel by se někdo v okolí Skřivan u Nového Bydžova, kdo by mi poradil jak na to? Je někde nějaké misto v okolí, kde se cvičí psy pod dohledem nějakého kynologa? Jsem zde nový tak jsem to ještě nestudoval. Uvítám jakoukopli radu. Předem děkuji za odpověď, nebo názor.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 1 Srp 2017 11:49
- Nahlásit

Ahoj...
jestli máte opravdu kříženku knírače, tak trošku musíte počítat s určitou "tvrdohlavostí"....Mám kníra, tak vím, o čem mluvím. Je to velmi svobodomyslné plemeno, co rádo jedná podle svého vlastního uvážení, takže člověk se musí snažit o to, aby psa přesvědčil o tom, že to, co po něm chceme, chce i on sám...Je to hodně práce s motivací, která se může i velmi rychle měnit - resp. ty motivátory...
Aby Vaše fenka reagovala na povel FUJ (či jakýkoli jiný), musí ho nejdřív chápat. Tj. je na Vás jí ho pro ni srozumitelně vysvětlit.
Já teda psovi rozlišuju NE a FUJ...Ne je něco, co nechci aby dělal zrovna v nějaké konkrétní situaci, ale jindy může...a FUJ je to, co nesmí nikdy. Takže pokud chci, aby mi pes třeba nic nesbíral na procházkách ze země, nesmím mu ani házet pamlsky na zem, aby je sbíral, ale dávat mu je z ruky. Osvědčená věc je na to sbírání hnusů ze země naučit povel "pusť"...vyměňovat psovi to, co drží za něco ještě lepšího, co má rád, co chce. Mně to aspoň fungovalo. Fousisko mi taky sbíral všechno možné, ale velmi rád vyměnil za masíčko nebo klacík :-D
Hlavně, pokud pes něco sebral, co nechcete, nikdy psa nehonit...to je pro něj báječná hra, když s tím může utíkat... Když už něco má a nechce to ani vyměnit, za to, co mu nabízíte, tak zkuste utíkat od něj a lákat ho na sebe...Pokud máte hezký vztah, je možné, že pejsa tu věc i rovnou vyplivne rovnou a poletí za vámi...pak by měla být velká pochvala a odměna.
Jinak ohledně cvičáku či odborníka kolem Bydžova...to bohužel nevím... Ale zkuste popátrat po internetu...

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání