Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Správná motivace
Autor Zpráva
sabina01
Člen
# Zasláno: 24 Čec 2017 12:10
- Nahlásit

Ahoj všem,

sice jsem se ptala už na jednom fóru, ale myslím, že víc hlav taky víc ví.

Mám patnáct měsíců starou fundlačku Zoru a deset let starou erdelku.

Od erdelky jsem zvyklá, že je krásně soustředěná, motivovaná a ráda pro mě cokoliv udělá, jen tak ale samozřejmě mnohem nadšenější je, když mám třeba párek nebo nějakou hračku.

S tím, že novofundlák je úplně něco jiného jsem počítala, ale že ji nebudu vůbec zajímat, mě nenapadlo. Venku vždycky poslechne na zavolání i odvolání od psa, ale je to tím stylem "když musím tak teda jo no" Vidím, že se jí nechce a když se snažíme cvičit a učit se nové věci, tak je absolutně nesoustředěná, kouká na všechno okolo, hledá kde má tu druhou, aby rychle mohla za ní, dělat všechno co dělá ona. Žravá moc není, takže přes pamlsky to nejde, hračky ji baví jen když ji může vzít jinému psovi, jinak ji nezajímají.

Chtěla jsem s ní dělat poslušnost na vyšší úrovni, ale jak vidím, asi to s ní nemá cenu.

Ale chtěla bych aby byla alespoň více soustředěná a měla cvičení jako radost, ne jako trest.

Poradíte někdo?

Děkuju!

Fousisko
Člen
# Zasláno: 24 Čec 2017 13:36
- Nahlásit

Zdravím,
je to jen můj názor, ale myslím si, že jednak je fundlačka v pubertě a taky je možná příliš fixovaná na erdelku a méně na Vás...Možná by pomohlo více s fundlicí cvičit úplně mimo dosah erdelky a zkusit současně najít něco, co jí opravdu zajímá a co je pro ni motivací...nemusí to být vůbec žrádlo ani hračka...Třeba mazlení nebo i jen možnost dostat volno, jít si očuchat to, co zrovna chce, moci si jít hrát s erdelkou apod....Ty motivátory se můžou mockrát změnit během jediné "cvičební lekce"...Chce to možná jen s fenkou více pracovat samostatně bez erdelky, aby se víc navázala na Vás.
Ono i do budoucna to pro ni jistě bude lepší, když se nebude na svou kámošku tolik fixovat, protože přece jen...fundlačka je prakticky ještě štěně, zato erdelka už dáma v letech, která tu - řekněme si to narovinu - asi nebude tak dlouho jako její huňatá kámoška...Když si postupně zvykne, že Vy jste její "alfa-omega", nebude jí pak případný odchod kamarádky tolik bolet...

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání