Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Štěně kouše a nemá žádnou autoritu
Autor Zpráva
MarketaMatlova
Člen
# Zasláno: 9 Čec 2017 15:35
- Nahlásit

Dobrý den,

měla bych na vás prosbu, zda někdo máte s něčím podobným zkušenosti nebo nevíte rady.
Pořídili jsme si štěně, kříženec labradora se špicem, teď jsou mu přes 3 měsíce. Je hodný, už chápe základní povely jako sednout, ke mě, pac, a nesmíš. Problém je v tom že se hrozně zafixoval na manžela, nehne se od něj na krok a jakmile si s ním chci hrát já tak vrčí, kouše, útočí, je najednou jako vyměněný, neposlechne mě ani na slovo, venku využije každé příležitosti, kouše a utíká.
Normálně by jsme si řekli že je to štěně a naučí se brát jako autoritu i mě, ikdyž nechápeme jak je tohle možné. Oba postupujeme při výchově uplně stejně, dohodli jsme se na povelech at pejskovi nemateme hlavu, na odměňování. Když kouše snažíme se mu dávat spíš nějakou hračku, už jsme zkoušeli i klacek (přírodní materiál), řekneme mu že nesmí, au, zakňučíme. U manžela přestane hned a sklopí uši, u mě ještě více přidá.
Problém je v tom že jsem těhotná, chtěli jsme aby měla malá kamaráda, jenže on mě ted kouše a útočí hlavně na bříško. Já se pak automaticky bojím a ucuknu, chráním si bříško a malou. Nevíme co máme dělat, bojíme se aby pejsem neměl přede mnou tak navrch nebo nevíme jak bude reagovat na to až se malá narodí. Bojíme se aby nezačal ještě víc žárlit když mu nebudeme moct věnovat celý den pozornost a neútočil pak i na malou. Pořád to bude malá štěně a nevíme jaký moc bude mít rozum na to že nesmí, jak moc si dá ode mě říct.
Budu vám vděčná za každou radu, nechceme pejska dávat pryč, ikdyž manžel už moc jiné východisko nevidí.
Děkuji moc
Markéta

worick
Člen
# Zasláno: 10 Čec 2017 11:32 - Změnil/a: worick
- Nahlásit

Nevím, jak moc jste těhotná a nechápu co znamená, že vám útočí hlavně na bříško? To jako jak? Tříměsíční štěně vám na břicho asi nedosáhne? Možná si myslí, že je to balon U vašeho muže nemá autoritu, ale se ho bojí. Vy mu přijdete mírnější, tak s váma si chce hrát. Vy to berete jako útok a chrlíte na něj ,,nesmíš"...což on nechápe. Co jako nesmí, hrát si? O autoritě zatím neuvažujte, teď mu buďte hlavně parťákem při hrách a jen usměrňujte, prokládejte hry povelama. Je to ještě psí děcko, nic jiného než hru, v hlavince nemá. Autoritu si u psa získáte postupně, s jeho věkem, vaším moudrým a klidným přístupem, vedením, tak, jako by ho věci postupně učila a ukazovala mu fena. Ta nad ním také nestojí a cvič a nesmíš. Fena štěnda učí hrou a napodobováním. O to se snažte také. Psa k dítěti jste měli pořídit dřív, nebo až o hodně později. Teď bude potřebovat vychovávat psí dorostenec(předpokládám) i mimino. Pes ve věku štěně až 5let je psí torpédo a labrador zvlášť. V tu dobu potřebuje nejvíc procházek, blbnutí atd. a k tomu opravdu není batole vhodné. Chtělo to víc uvažovat...

kachna_
Člen
# Zasláno: 10 Čec 2017 15:54
- Nahlásit

worick
V tu dobu potřebuje nejvíc procházek, blbnutí atd. a k tomu opravdu není batole vhodn
nereaguju na zadavatelku, ale kombinace štěně+1 malé dítě+mateřská je podle mě naprosto perfektní. I načasování, kdy před porodem štěně přezubí a naučí se hygieně je dobrá.
MarketaMatlova
zaplatila bych si nějakého ověřeného instruktora, který by vám poradil naživo.

Maya
Člen
# Zasláno: 10 Čec 2017 20:12
- Nahlásit

kachna_
le kombinace štěně+1 malé dítě+mateřská je podle mě naprosto perfektní.
no ale podle toho co vídám, tak jedině když nejde o prvního psa a první dítě, to jde pes stranou a obvykle pak jako nevychovanec s domu, protože ty maminy většinou zjistí že kombinace kočárku a psího dorostence na vodítku není moc růžová a tak vůbec
ale tak třeba se s worickem pletem

Fousisko
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2017 11:02
- Nahlásit

worick a Maya

Já s Vámi taky souhlasím, že pořídit si v těhotenství s prvním děckem prvního psa není dobrá volba....Dítě bude mít - logicky - přednost a výchova psa bude zaostávat.
Musím souhlasit s tím, že pes a mateřská je super kombinace, ale ne štěně a mateřská. Mým dvěma psům bylo už 6 a asi 11 let, když se narodila naše dcera a bylo to báječné období. Venčila jsem mimi i psy, měla jsem na všechny dost času, protože hafani už znali přesně své místo ve smečce, byli vychovaní a poslušní - dceru milovali od prvního dne a když se učila chodit, starší jí dokonce dělal oporu. Oba trpělivě rozdýchávali její škobrtnutí a omylem tahání za uši, srst apod. Byli prostě zlatíčka a já si mateřskou fakt užívala. Starší haf odešel, když byly malé 2 roky a mladší, když jí byli 4. Strašně jsem chtěla zase psa, ale chtěla jsem knírače (byl to můj úplně první pes a stýskalo se mi...). Bylo mi ale jasné, že ani se 4letou bych výchovu fousatého torpéda ještě nedala. Tak jsme rok počkali a musím říct, že i s 5letou, už celkem rozumnou holčičkou to bylo hrozně náročné, protože štěně bylo fakt extra torpédo. Dneska je holce 7 a psovi 2 a soužití je v pohodě, ale ty začátky byly náročné. Fousisko mělo hubu jak sešívačka...furt cvakalo po všem....naučit tzv. "měkkou tlamu" byl docela záhul, holka musela taky začít respektovat spoustu věcí, co u předchozích psů nemusela vůbec řešit...Teď už je všechno super, ale fakt si taky myslím, že štěně k miminku není dobrá kombinace.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání