Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Puberta pitbul
Autor Zpráva
Katka Nová
Člen
# Zasláno: 6 Čen 2017 12:29
- Nahlásit

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mám doma psa, křížence pitbula dvouletého. Prochází pubertou a je pořád nadržený. Nevím co s tím. O víkendu jsem se opalovala, když jsem vstávala, pes na mě vyskočil. Nevím jak to dokázal, ale i přes plavky se do mě trefil. Hned jsem ho ze sebe shodila. Teď mám strach aby se mi nic nestalo z toho, případně psu? Hlavně nechci aby se to opakovalo. Moc děkuji za rady.

PeeteaCZ
Člen
# Zasláno: 21 Čen 2017 07:10
- Nahlásit

Myslím, že hledá místo ve směčce. Naskakování je v tomhle případě pokus o dominanci. Tady je každá rada drahá. Asi bych maličko přitvrdil při jeho pokusech převzít kontrolu (nejen naskakování, ale všechny projevy) a jasně mu ukázal, že alfa jsem já. Když znovu naskočí, strhnout na zem, podržet a důrazně vysvětlit, že takhle to fungovat nebude.
ALE, taky se klidně můžu plést a je to úplně jinak.
...
aby se mi nic nestalo, případně psu (???)
Mno, Vám, stát se může cokoliv. Pesan může podrápat, pokousat, že jo. Ale jinak asi nic víc.
A psíkovi? Myslim, že ne. Jsou to gumáci gumoví.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2017 14:25
- Nahlásit

Já bych s tou "dominancí" byla opatrná... Mám taky dvouletého psa a taky s ním občas cloumají hormony, ale u něj jednoznačně vím, že to jeho chování má sexuální podtext a ne snahu o hledání místa ve smečce. Můj pes své místo dobře zná - tedy, že šéf jsem já. Přesto se ale občas chová - když "to na něj přijde" tak, jako bych byla spíš jeho "fenka" než panička )
U toho pitbula to může být třeba totéž....To by chtělo danou situaci vidět a taky vědět, jak se pes chová celkově...Jestliže je jinak bezproblémová, nemá problémy s podřízením se člověku, pak bych o nějaké dominanci vůbec nemluvila...
Ale jak říkám, chtělo by to toho psa znát.

žanda
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2017 17:08
- Nahlásit

Fousisko
musím souhlasit. mám ast. takto zlobil okolo 9tého měsíce. stačilo ho při pokusu o harašení jednou polít hrnkem vody a přešlo ho to. neříkám, že to je rada nad zlato, ale mě to pomohlo. Dominance v tom nebyla, nikdy si na mě nic nedovolil.

Katka Nová
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2017 13:59
- Nahlásit

Ahoj, všem děkuji za odpovědi. O dominanci se určitě nejedná. Mě poslouchá na slovo a ví, že jsem nad ním. Ale vždy to na něho přijde a zkouší na mě obskočit. Nahá už se před ním bojím chodit. Když jsem v prádle nebo v plavkách, pokaždé chce na mě skákat. Někdy se mu i přesto podaří se do mě trefit , úplně do mě. Hned ho vždy dám dolu, ale je to hrozně rychlí. Bojím se abych něco od něho nedostala případně neměl on zdravotní problémy. Díky

Fousisko
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2017 12:52
- Nahlásit

Katko, to teda máte fakt náruživce :-P...
Můj pes teda takhle hrozně nadržený nebývá.. A taky teda před ním nechodím nahá ...
Ale když už má tendenci něco podobného zkoušet, pak na něj platí povel "dost" a pokud neposlechne hned na první dobrou, tak ho ze sebe prostě sundám s opakováním povelu a nějakou chvíli si ho nevšímám. Rozhodně ne fyzické tresty...Pro psa, který má se svým člověkem dobrou vazbu, je někdy velkým trestem už jen to, že si s ním páníček zrovna nehraje...

Neumi
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2017 19:34
- Nahlásit

ona se tady spíš Katka "dobře" baví.......

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání