Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Neposlušnost staršího psa
Autor Zpráva
Dublin
Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2017 16:35
- Nahlásit

Dobrý den,
prosím o radu s výcvikem téměř sedmiletého psa. Jedná se o dlouhosrstou kólii. Mám ho od jeho půl roku a v podstatě již když jsem ho pořizoval, tak veškeré základní povely zvládal naprosto bez chyby, bez problému, na první povel. To fungovalo až do jeho cca 6-ti let, kdy začal naprosto stávkovat. Neposlechne absolutně na žádný povel, můžu na něj volat jako blázen, přijde až na desáté zavolání a ještě mi podle mě svou "loudavou chůzí" dává jasně najevo, že prostě nebude dělat, co mu řeknu. Je pravda, že v období, kdy přestal poslouchat, proběhlo v našem životě několik zásadních změn (jako svatební dar jsme dostali druhé štěně kólie - které ovšem nyní ve svém jednom roce poslouchá naprosto bezvadně, stěhování z bytu do rodinného domu, narození dcery)..
Už si opravdu nevím si rady - jak cvičit psa v takovémto věku? Má to smysl?
Děkuji za každou radu,
H.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2017 19:21
- Nahlásit

urcite pes jde cvicit i prevychovat v kazdem veku, otazka, zda neni problem treba v tom,z e se psovi ted treba venujete min?

a cim ho motivujete? proste cekate, ze splni ukol jako vzdykcy nebo mate hromadu dobrych naminek v kapse, aby mohl pes dostat odmenu za odvedenou praci? pripadne hracku, uzel, pomazleni, to co vas pes freferuje

Maya
Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2017 20:08
- Nahlásit

Dublin
Popravdě z vlastní zkušenosti se psem stejnýho věku bych nejdřív zjistila, jestli ten pes slyší.
Jestli jo, tak jak píše čaj, jako člověk má tendenci věnovat se štěněti víc a starší pes to může blbě nýst a takhle revoltovat, tak prostě s ním cvičit zvlášť, bez štěněte.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2017 07:17
- Nahlásit

To, že by pes mohl nedoslýchat mě taky napadlo, Maya mě předběhla
Ale to se dneska už dá prokázat phoniatrickým vyšetřením. Je dneska už více vetů, kteří na to mají vybavení. Akorát to není úplně levná záležitost, no...
Jinak co se týče kólií..několik jich znám a jsou to moc fajn psi, ale řekla bych, že ta citlivost (myšleno vysoká vnímavost všeho možného) je pro ně dost typická. Pokud v rodině došlo k tak výrazným změnám, je klidně možné, že na to hafan reaguje tak, jak tazatel píše...
Myslím, (pokud to tedy ovšem majitel už nedělá), že by pomohlo, aby psovi jasně dával najevo, že je chtěn, aby se mu páníček věnoval hodně i samotnému - bez mladšího psa, a hodně ho motivoval, přičemž je potřeba používat jako odměnu to, co skutečně za odměnu považuje pes (nikoli to, co si myslí majitel, že psovi chutná nebo má rád...) A ono to taky v každé situaci může být něco jiného. Někdy oblíbená hračka, jindy pomazlení nebo pamlsek. Je potřeba svého psa dobře znát a správně odhadnout v dané situaci, co je to pravé...
A mohu potvrdit to, co už tu bylo řečeno, že vycvičit se dá pes v každém věku. Měla jsem týraného psa z útulku, kterého jsme si brali taky ve věku mezi 5 až 7 lety (odhad veterináře), a u něhož jsme doháněli od začátku socializaci i výcvik. I tu socializaci jsme dohonili a učil se velmi rychle. Nakonec měl dokonce lepší poslušnost než náš mladší pes, kterého jsme měli od štěněte.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání