Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Pes napadá psa
Autor Zpráva
Natálie Vaness
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2017 12:58
- Nahlásit

Mám važný dotaz
Mame malamuthta (3) sestřenka si pořidila NO(1) je to nevychovany pes neposloucha ani na sve meno a na privolani nepride. Poslední dobou napadá toho našeho malamuta opravdu začal nappadat i lidi.je narušený na hračky,když nemá tak furt štěka a je nervozní. Když někdo příjde domu začne vrčet a rve se s nasim psem. Nečekaně vystartuje když je klid.
Furt štěka a našeho malamuta zahnáva do boudy a když se vzepře napadne ho.
Poradíte co mám udělat pro to aby přestal?
Děkuji

cernej caj
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2017 14:27 - Změnil/a: cernej caj
- Nahlásit

navstivila bych odbornika co by se mrknul a poradil a davala bacha aby bez dozoru neprisli do kontaktu...

žanda
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2017 17:21
- Nahlásit

Natálie Vaness
podle mě budete muset hlavně sestřenici vycvičit. nemyslím to zle,jen aby začala pracovat na sobě a se psem a v tuhle chvíli bych to taky viděla na někoho, kdo již má nějaké zkušenosti se psy.
a z mé zkušenosti, pokud není pán pánem ,pes si bude dělat co chce a bude se snažit šéfovat celé smečce (myšleno celé rodině).

Maya
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2017 19:20
- Nahlásit

A nebo se s tím nic nenadělá a nezbejvá než ty psy nepustit k sobě bez dozoru. Můj pes se nesnáší s bráchovým psem, protože prostě ani jeden se nechce podřídit a jsou za chvíli v sobě. Před náma si to nedovolí, ale o samotě bych je spolu nikdy nenechala.
Každopádně ty psy okamžitě rozdělit a pak se to pokusit řešit, ale čím dýl se budou rvát, tím hůř to půjde odstranit. Holt při víc psech v rodině se s tím, že tohle nastane, musí počítat.

Neumi
Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2017 06:33 - Změnil/a: Neumi
- Nahlásit

Cvičit a vychovávat, cvičit a vychovávat, cvičit a vychovávat....!!!
No bodejť by nebyl nervózní, když patrně vyrůstá jak to dřevo v lese, bez vedení....je to NO, pracovní plemeno, ten potřebuje tu práci = výcvik, vedení!

Ne že hned, ale včera bylo pozdě!

Psy samozřejmě nenechat se rvát, ale je nutné je vést, tedy nenechat dělat co chtějí (chce NO), ale pes bude dělat to, co chci já - takže kupříkladu ležet na "místě", nebo prostě mi "ležet" u nohou atd.....(uvozovky mají naznačit, že bude pod povelem).

Oddělování je sice pochopitelná reakce, ale může být kontraproduktivní až velmi kontraproduktivní a vyústit až do stavu, že už dohromady fungovat prostě nebudou.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2017 10:45
- Nahlásit

myslis, ze oddelovani v nwpritomnosti je kontraproduktivni? me by dost znervoznovalo ze se muzou i dost skarede zranit

Fousisko
Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2017 15:24
- Nahlásit

Souhlasím, že při nepřítomnosti páníčků psy nenechat v žádném případě spolu o samotě. NO je pracovní pes, jednoletý je navíc teď těžce pubertální, takže s ním cloumají hormony. A nemá-li správné vedení, je jasné, že dělá hovadiny. NO vysloveně potřebuje vedení už ze své plemenné příslušnosti. Jsou to psi, kteří potřebují vědět, co mají a co nemají dělat, někdo jim to musí nastavit, protože když nevědí, nevědí si sami se sebou rady a pak to vypadá tak, jak popisuje tazatelka. Pokud má NO práci a jasné hranice, je to ten nejúžasnější pes. Ale aby jím byl, musí taky jeho pán vědět, co se sebou. Takže souhlasím s tím, že nejdřív na sobě musí zapracovat panička toho ovčounka.
Měla jsem tu čest poznat několik skvělých ovčounů. Dva z nich byli členové naší širší rodiny. Oba měli jen domácí výchovu, ale oba jasně věděli, kde je jejich místo, co smí, co ne, byli poslušní na slovo a nesmírně oddaní své smečce. Takže ovčoun - byť pracovní plemeno - nemusí nutně lítat po cvičáku a skládat zkoušky, aby mohl vést spokojený a ve vztahu ke svému okolí bezproblémový život. Jenom člověk musí trošku myslet při tom, jak ke psu přistupuje.

Neumi
Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2017 16:06
- Nahlásit

myslis, ze oddelovani v nwpritomnosti je kontraproduktivni? me by dost znervoznovalo ze se muzou i dost skarede zranit

nepíšu striktně že je, ale že může - ona většinou bývá důvodem ke konfliktu obecně právě člověk (jako zdroj čehokoliv), takže v jeho nepřítomnosti je klid (fenám bych věřila o poznání méně). Já to tak přesně měla a agresivní pastevec fakt není sranfda. A oddělováním se psi mohou naučit, že normál = jenom "já" + člověk, ten druhý už nepatří do "mé" smečky.
A za druhé, ze zadání zadavatelky - nejsou ti psi spolu jenom za jejich přítomnosti? NO je sestřenky

cernej caj
Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2017 21:38
- Nahlásit

Neumi
jasne, pokud jsou pod dohledem, chce to zakrocit a naucit je spolu nejak byt... na druhou stranu byt to muj pes, tak nevim zda bych riskovala je nechat bez dozoru s tim, ze doufam, ze to bude OK... i kdyz je pravda, ze clovek v tom casto i kdyz o tom nevi, hraje roli...

Neumi
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2017 06:17
- Nahlásit

Já, být malamut můj pes, tak na tři seřvu sestřenku, jednoznačně malamuta chráním a NO si vcukuletu vycvičím sama

katerinanova
Člen
# Zasláno: 11 Čec 2017 14:05
- Nahlásit

Dobrý den,

máme roční fenku čivavy, pravděpodobně z množírny. Poslouchá nás na slovo a se psy nemá žádný problém. Jediný pes ke kterému ji nemůžeme pustit je fenka mého táty, také čivava o 7 měsíců starší. Naše fenka po ní stále skáče a vrčí. Dokonce ji packou škrábla do oka a táta se svou fenkou musel na veterinu.
Nevíme si rady, jak ji odnaučit toto chování.
Poradíte mi někdo co mám udělat, aby ji po ní vyjížděla???

cernej caj
Člen
# Zasláno: 12 Čec 2017 14:43
- Nahlásit

v jaky to je situaci? u vas doma (fena si hlida uzemi) nebo na neformalni pude nekde v parku?

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání