Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Štěně se bojí vchodů do domů
Autor Zpráva
Habaku
Člen
# Zasláno: 20 Dub 2017 20:09
- Nahlásit

Ahoj,
mám dotaz zda někdo máte zkušenost nebo radu jak naučit psa,aby se nebál cizích vstupů do domů. Mám skoro ročního fleta a při přiblížení se ke vchodům do domů se vzepře a nechce za každou cenu jít dovnitř ani za použití pamlsků a pod..
Díky za každou radu a nápad

Walda
Člen
# Zasláno: 20 Dub 2017 22:25 - Změnil/a: Walda
- Nahlásit

Habaku

Moc s ním o tom nediskutujte. Pes má především důvěřovat psovodovi a když je s ním, tak moc neřešit kde je.

Poproste někoho ať otevře dveře, kus před dveřmi vezměte psa na vodítku na krátko, rozejděte se a jděte. Sebejistě a rozhodně ho veďte a proveďte tou situací, které se bojí. Moc nedejte na jeho protesty.

Rozhodně ho nelákejte skrz dveře na pamlsky. jen tím upozorňujete na zvláštnost té situace a psa utvrzujete v tom, že je to potenciální nebezpečí.

Psa naopak odměňte až potom, až spolu projdete dveřmi, za to, že tou pro něj náročnou situací prošel a že už je vevnitř.

Habaku
Člen
# Zasláno: 22 Dub 2017 09:10
- Nahlásit

Díky za radu, myslím, že bude to bude fungovat.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 28 Dub 2017 10:09
- Nahlásit

Já se svým "kňourem" (20 kg) řešila zase jezdící schody v metru. Jako štěně dobrý, pak tam ale jednou nějak blbě šlápl a podruhé už na ně nechtěl a zabejčil se mi pár kroků před nimi. Když to takhle udělal poprvé, prostě jsem ho čapla, postavila na ty schody a poplácala ("ták, hodnej, klídek" , pak jsme po těch schodech chvíli šli, zase se zastavili...pochvala, dobrý. Vystoupil už sám. Při další příležitosti jsem ten nástup zkusila tak, že jsme se proti těm schodům spolu rozeběhli, psovi jsem nedala možnost zastavit se dřív než už na těch schodech...No a prošlo to úplně v pohodě. Od té doby zase pes nastupuje na schody bez protestů.
Souhlasím s názorem Waldy, že se v takových situacích se psem člověk nemá moc "mazat", ale určitě pochválit a odměnit poté, co tu kritickou situaci úspěšně překonal.

Radoslav
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2017 16:19
- Nahlásit

Dobry den,
Je to asi uhel pohledu
Naprosto s Vami souhlasim v tom zakladu-pes musi DUVEROVAT svemu panovi.To je to nejhlavnejsi. Pak se jakakoli nova a neznala situace, kdy uz je pes v puberte a dale,prekonava daleko snadneji
Osobne s mymi zkusenostmi jsem za to,abych nikdy psapres jeho nevuli nenutil do neznamych situaci.Muze tosice fungovat,ale muze to byt take zcela kontraproduktivni. Jde toho dosahnout praci,trpelivosti a pristupem ke psu(jestlize mam na sebe psa nakontaktovaneho,fixovaneho a nekam zajdu(za roh auta,do neznamych prostor,dveri apod)pes jrcite bude sam vymyslet a premyslet,jak za mnou jit.A pokud jsem pro nej"modla"(coz spravne pri tom kdyz mam psa ma byt,tkzv. "ALFA jedinec smecky",pak se urcite za mnou dostane i prekonanim neznamych situacije to jen na vas.Pochopitelne potom, co ji prekona(prijde za nami),musi byt megaeuforicka spokojenost a radost ne z toho,ze ji prekonal,ale z toho,ze je u vas a svamk.Tim u nej jen umocnite,zes vami bude chtit byt za JAKEKOLI situace
A tim ze tu neznamou situaci zvladne sam,tim se s ti daleko lehceji stotozni a priste uz ji tolkko resit nebude,mozna vubec ))
At se dari s vasim chlupacem
S pozdravem
R.Ch.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání