Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Jak seznamovat štěně a ostatními psy, když si ho starší pes brání?
Autor Zpráva
Katebull
Člen
# Zasláno: 12 Bře 2017 17:02
- Nahlásit

Dobrý den,
Prosím o radu, máme 2 a půl letého pejska křížence nejspíše bulíka a honáka, pejsek je socialozovaný, se psy se většinou snese, máme stálé kamarády, se kterými chodíme venčit a vše v naprosté pohodě. Ale pořídili jsme si štěně fenku bulteriéra a náš pejsek jí vzal v pohodě, doma absolutně bez problému, ale problém nastal, když k nám přijeli známí s pejskem, se kterým se ten náš od mala normálně kámošil, vídáme se celkem často a nikdy problém ti dva mezi sebou neměli, ale jak přijeli teď, co máme malou, tak ten náš na toho jejich vrčel a byl nepříjemný, vzali jsme je ven a to se uklidnil, lítali spolu, malou jsme ven nebrali, ale jak jsme se vrátili domů, tak zase ten náš začal být na pejska hosta nepříjemný a raději jsme ani štěňátko mezi ně nevytáhli, aby náš pes na toho druhého nevyjel. Jde mi o to, jak seznamovat malou s ostatními psy, které známe a vídáme se s nima často, se kterými normálně náš pes bez problému kámoší? Aby na ně nebyl kvůli malé nepříjemný? Máme je sezamovat na neutrálním prostředí a ne u nás doma? Předem děkuji za odpověď

corgi
Člen
# Zasláno: 12 Bře 2017 17:52
- Nahlásit

Katebull
vzali jsme je ven a to se uklidnil, lítali spolu, malou jsme ven nebrali
Řekla bych, že jste si odpověděla sama - malou jste měli vzít taky
Samozřejmě je lepší psy seznamovat venku, mimo jejich prostor. Navíc já osobně s každým nově příchozím chodím do nějaké té psí školky sama - bez starších psů. Ať má šanci hrát sám za sebe. Co se týče staršího psa - pokud není důvod, aby malou bránil (což asi není, když se cizí pes chce kámošit), tak byste vy měla být ten šéf, který je schopný mu říct "nedělej blba, zmlkni a nech je, ať si pohrajou" Pokud mu tuhle informaci nedokážete přenést, tak buď bude na vodítku, nebo má smůlu.

Katebull
Člen
# Zasláno: 12 Bře 2017 19:46
- Nahlásit

Díky za odpověď, tak jsem si to myslela docela dobře. Bulinka je ještě opravdu malá má 9 týdnů, tak jsem měla trochu obavy ji vzít rovnou na chvilku ven, když jsem viděla, jak ten náš blbec byl nepříjemnej. Ale pro příšte to máme už vymyšlené jinak a myslím, že to bude dobré, náš pesan si dá říct i tak díky za názor

Maya
Člen
# Zasláno: 12 Bře 2017 22:27
- Nahlásit

Katebull
Měla jsem to samý, štěně holt berte mezi jiný psy samotný, stejně je to lepší když ho chcete něco naučit. Přestalo to tak v půl roce štěněte, si myslím, že asi někteří psi mají takový ochranitelský pud na malý štěňata.

Katebull
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2017 08:45
- Nahlásit

To právě nechci ji brát samotnou, jednou mám dva psi a oba budou chodit se mnou, nehodlám staršího nějak odstrkovat, ale spíš už neudělám tu chybu a nebudu ji seznamovat s ostatními psy u nás doma, ale na neutrálním prostředí venku. Staršímu musíme vysvětlit, že nemusí bejt nepříjemnej na pesany, který on sám zná a jsou v pohodě. Ale taky si myslím, že to bude úplně v pohodě, až bude malé tak ten půl rok. Ale děkuji za názor

birma
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2017 20:59
- Nahlásit

Katebull
Samotnou ji určitě ber. Potřebuješ ji navázat na sebe. Kdyby z jakýhokoliv důvodu starší pes nějakou dobu nemohl pořádně ven (zranění, rýmička...), může s tím mít pořádnej problém, když ji nenavykneš. Stejně tak staršího ber samotnýho, ať tě má jen pro sebe a mladá si zvykne, že když jdete bez ní, není to konec světa.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 5 Dub 2017 15:05
- Nahlásit

Taky souhlasím, že když má člověk dva psy, musí je občas brát ven i odděleně. Je to naprosto nezbytné proto, aby byli psi navázaní hlavně na člověka a ne tolik jeden na druhého. Také jsem dlouho měla 2 psy dohromady a byli spolu dobří kámoši, ale hned od počátku jsem je brala ven každého zvlášť právě proto, aby se nedostávali do stresu, když by pak náhodou jeden z nich jít ven nemohl. Zatímco byl jeden venku, druhý měl nějakou zábavu doma nebo s ním byl někdo jiný...Prostě jsme si to vždycky tak zařídili, aby to šlo. A že to bylo dobře jsem si ověřila poté, co starší haf umřel. Mladší sice chvíli "truchlil", ale zvládl to dobře, protože byl navázaný hlavně na mě.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání