Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / bojácný pes z množírny
Autor Zpráva
asedlackova
Člen
# Zasláno: 14 Led 2017 01:09
- Nahlásit

dobrý den, máme 10 dní bernáčka 2,5 roku, kterého jsme převzali z množírny. nevíme,jak s ní zacházet, co se týče jejího stresu. když s ní jdu ven já, jde se mnou v pohodě, ale když má jít manžel, nemůžeme ji dostat ani z baráku, jak se klepe. můžu dělat co chci a stejně se zapře a já ji musím vlastně ven odtáhnout. ale to se mi nelíbí, nehledě na to, že jde pak ven vystresovaná. žere ráda, ale v situaci, kdy s ní má jít manžel nereaguje ani na špek, na níc ( jinak žere jen granule, takže špek nebo šunka je pro ní dobrota ) máme ji uklidňovat, nebo ji táhnout po podlaze a nenechat se zvyklat, co máme dělat ? nemůžu s ní chodit jen já. Nevíme, jak se k ní původní majitel choval, určitě ne dobře, ale nevíme si rady a nechceme, abychom ji ublížili nějak. děkuji za radu.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 14 Led 2017 07:48
- Nahlásit

No tady bych se mozna zkusila poradit s nekym zkusenym z okoli, kdo by psa primo videl a mohl by poradit vam na miru. Tihle pejsci z mnoziren sou vetsinou v dost hroznym stavu a clovek by si snadno mohl v dobre vire zablokovat cestu k lepsim zitrkum.

Neboji se chlapu? k manzelovi se jinak doma chova v pohode?

zkusila bych to takto - s vama jde ven v pohode, chodi s vami manzel?
vy ji vezmete ven a nemohl by se manzel po chvili treba pripojit, az budete venku? aby zjistila, ze kdyz je s ni chvili i muz, ze je to uplne v pohode?

nebo aby manzel stal treba v chodbe, ale nebyl obuty a obleceny na ven, proste jen stal v chodbe a vy pujdete ven, pak pozdeji by se manzel treba pripojil? a u toho vzdycky hodne prokrmovani dobrotama, aby vedela ze manzel = dobroty a pomalymi krucky by se mozna dalo docilit toho, ze by uz treba chodila ven s vama i manzelem zaraz a casem jen s manzelem.

ona bude hodne vystresovana v te situaci a takovy psi dost casto nejsou schopni se soustredit ani na to, aby si vzali sunku. Ona do te situace nechce a nenecha se nalakat ani na spek.

bohuzel si myslim, ze pokud s ni bude manzel chodit a vy ji takto budete dostavat ven, ze se to muze do budoucna jen zhorsit, takze se pokusit to udelat tak, abyste v prvnich dnech mohla hlavne vy.

odkud jste? nekdo vam urcite poradi nekoho sikovneho z okoli, kde by bylo fajn zacit.

jeste me napadlo, jeslti se treba doma chova k manzelovi normalne, co zkusit aby ji manzel vzal jen ke dverim, nebo na 2 metry ke dverim, kdyz bude v klidu tak prokrmit a postupne dojit az ke dverim po kruccich, pak treba jen nasadit obojek, prokrmovat, pak voditko, prokrmovat - vzdycky prokrmovat v situaci, kdy je pes OK a pokud uz je to moc, tak cviceni nechat bez odmeny a dat si pak chvili pauzu.

nakonec by se mohlo podarit, ze by treba stala na voditku v otevrenych dverich a pak zvladla i kousek ven.

Je moc dobre, ze ste si vzali takoveho pejska, ale bude to s nim mozna ze zacatku narocnejsi.

asedlackova
Člen
# Zasláno: 14 Led 2017 10:45
- Nahlásit

Moc děkuji, jsme z Prahy 9, doma pořád manžela sleduje a jakmile se pohne, je fenka ve střehu. je to tak u všech , kromě mě a dcery. s námi je naprosto uvolněná. když jsme spolu venku i s manželem, tak je celkem v pohodě, ale od manžela si nevezme nic. Zkusíme to, jak radíte.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 14 Led 2017 17:00
- Nahlásit

tak to asi chlapi moc rada mit nebude... v praze to prazacky urcite poradi, kam napsat a na koho se obratit.

a zkuste si precist knizku od frantiska susty (tu prvni), myslim, ze tam dost popisuje na ruznych prikladech prave takove to odbouravani strachu/nevhodneho chovani prave po kruccich a pozitivkou. drzim palce, at se podari to zlepsit, ale fenecka evidentne nema dobrou zkusenost

katerinanova
Člen
# Zasláno: 26 Led 2017 14:48
- Nahlásit

Dobrý den,
máme 8 měsíců starou fenku čivavy, pravděpodobně z množírny. Psů v okolí se bojí. Ale můj otec má také fanku čivavy roční a s tou si naše Lízinka hraje, ale pořád ji skáče na hlavu. Došlo to tak daleko, že ji drápkem sekla do oka.
Nemůžeme ji to odnaučit, ale chtěli bychom aby si holky spolu mohli hrát. Máte nějakou zkušenost?
Děkuji za odpověď

zbrnd
Člen
# Zasláno: 26 Led 2017 22:44
- Nahlásit

vytrhat drapky

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání