Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Nalezenec Rotvajlera
Autor Zpráva
Hrbol
Člen
# Zasláno: 23 Pro 2016 21:05
- Nahlásit

Ahojte... uz tyden mame doma nalezeneho rotvajlera, ktery se k nam zatoulal. Pes je minimalne uz druhy tyden zatoulany a majitel o nej zatim zadny zajem nejevi, ikdyz jsme udelali vsechno potrebne..Nicmene jsme se rozhodli, ze pokud se majitel nenajde, tak si psa nechame. V minulych letech jsme meli 2x NO, kterí se dozili 13let, takze nejake zkusenosti se psy mame. Pes byl naprosto zoufaly a zustal u nas lezet pod oknem a narikal, tak jsme si ho vzali. Je neskutecne vdecny, hodny a ovlada i zakladni povely. Tipuju, ze ma tak neco pres rok, max asi do dvou let..chova se velice mile k lidem i k sousednimu psu pres plot, ktery po nem zurive stekal, tak nejevil znamky agrese. U nas v dome poslechne na slovo sedni a pac, ke mne, po chvili si seda na moje nohy az se vyvali na zada a chce abych ho skrabkal a hladil po brise..neustale cumakem narazi do rukou a chce aby ho clovek pohladil, uplny mazel. Dnes jsme sli poprve do prirody na prochazku a bylo na nem videt, ze je trochu nervozni nicmene sel pekne na voditku netahal, ale uz si nechtel tak ochotne sednout, musel jsem ho opravdu nekolikrat pobizet a i udelat vzdy par kroku jinym smerem, nechat ho prijit k noze a znovu aby sedl..nakonec jsem mu zatlacil opatrne na zadek a nejakym stylem se to podarilo, hned jsem pochvalil. Toto se nekolikrat opakovalo, ale vzdy jsem ho nakonec sednout "prinutil". Kdyz jsem ho pustil z voditka nejprve se drzel u me a pote odbihal. Po privolani ke mne se vzdycky loudal, ale na konec prisel, nicmene se po kazdem privolani loudal cim dal vic, vzdycky jsem se otocil a sel opacnym smerem a tim ho prinutil, aby ke mne priletel..pochvali jsem ho i pamlskem..muj dotaz, jak "zdokonalit" privolani venku, mel bych znovu zacit s dlouhou snurou? Je to krapet slozitejsi, kdyz neznam jeho jmeno a taky nevim cim vsim si prosel, tak abych neco nepodelal a psa nejaky stylem nezkazil. Jinak je opravdu poslusny, pred krmenim sedi a ceka nez mu povolim se jit nakrmit, voditko kosik vsechno si da lechce nasadit. Doporucili byste nyni cvicit spise s kosikem? Dalsi trosku problem je, ze psa mam u rodicu a pracovne musim odjizdet mimo domov na cely tyden, nebude to mit na psa negativni vliv, kdyz se mu budu venovat jen tri dny v tydnu a zbytek tydne se mu budou venovat rodice, respektive otec? K nemu se nyni chova obdobne jako ted ke mne..dekuji.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 24 Pro 2016 12:34
- Nahlásit

Hrbol
já teda jen krátce..
Je to krapet slozitejsi, kdyz neznam jeho jmeno a taky nevim cim vsim si prosel,
tohle bych neřešila,stejně to nevyřešíte,psa prostě nějak pojmenujte a naučte ho na jméno jakoby ste to dělal se štěndem..neberte zbytečné ohledy v duchu..čím ten chudák asi prošel..tim mu nepomůžete. nelitujte ho a zacházejte s nim jako s normálním psem
venku bych ho určitě dala na stopku dřív než jednou nepřijde a stane se z toho norma..tomu je dobrý s e vyhnout..
s košem bych asi necvičila,nevidim k tomu žádný logický důvod,pokud si ho nechá nasadit v klidu a nemá s nim problém,asi by mi to stačilo..
k poslednímu dotazu..nemusel by být problém,pokud všichni členové rodiny budou dodržovat stejná pravidla
navažte psa co nejvíce na sebe,pomocí her, a společných zážitků aby to nejlepší co může být jste pro něj byl vy
jo a počítejte s tím,že postupně může "rozvázat",většina psů se projeví v pravým světle tak do měsíce

Hrbol
Člen
# Zasláno: 24 Pro 2016 13:47 - Změnil/a: Hrbol
- Nahlásit

Děkuji za rady. Jo počítám s tím, že se ještě "vybarví" už teď je na něm vidět, jak mu postupně otrnuje..ok, venku ho budu držet jen delším vodítku a cvičit přivolání. Ten košík jsem bral spíš z pohledu, když s ním budu venku a naskystne se nějaká mimořádná situace a po týdnu ještě nevím jak by se mohl zachovat např. když narazíme na dalšího psa. Nicméně teď to vyřeší dlouhé vodítko. Pokud nemá tetování v uších a má kupírovaný ocas, tak se určitě jedná o psa bez PP, je to tak? Děkuji.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání