Kynologická diskuse

 - Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  


Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Tipy a triky
Autor Zpráva
Amelia1410
Člen
# Zasláno: 21 Pro 2016 15:28
- Nahlásit


Ahojte mám doma 9 mesačné šteňa krížanca. V lete mala skoro neustále spoločnosť keďže sa skoro stále niečo robilo na záhrade. Teraz ako prišla zima je vonku častejšie sama a preto by som ju nejak chcela zabaviť.
Keďže je šteňa je ešte dosť hyoeraktívna hlavne teraz keď je zima a tak toľko neleži v pelechu. Stále behá a hryzie všetko čo ma na dosah (lavička, plachta na plote, atď). Preto by som ju nejak chcela v našej neprítomnosti zabaviť. Preto by som Vás chcela poprosiť o nejaké typi a triky .
Snažím ju aj ukľudniť pokojnejšímy hrami. Teda nie neustále hádzanie loptičky ale ukryhem jej pamlskok aby si ho sama vyňuchala (zatiaľ len do dlane a tak). Bohužiaľ veľmi ju to nezaujíma a stále sleduje buď mačku alebo vrabce.

corgi
Člen
# Zasláno: 21 Pro 2016 16:34
- Nahlásit


Amelia1410
Snažím ju aj ukľudniť pokojnejšímy hrami
Snažila bych se naopak štěndu vyhovět v tom, jak je aktivní, a na začátek vždycky vybrat nějakou akční hru. Zdaleka to nemusí být jenom házení míčku (v růstu ani není neustálý aport vhodný). Učte ji různé triky z tance se psem - takové, které jsou rychlé, v pohybu, veselé. Napadá mě slalom mezi nohama, chůze mezi nohama, podávání pacek, otočky, obíhání psovoda nebo rekvizity atd. Já to tak se svou mladou akční také dělám - začneme něčím, co je rychlé, akční, co je prostě "nej". Pak něco, co vyžaduje větší soustředění. Ta největší energie už je vybitá a už je prostor na to soustředění. Teprv pak zařazuju těžší cviky - poznávání předmětů a jejich podávání, nosework, přesnou poslušnost podle zkušebního řádu atd.

Bohužiaľ veľmi ju to nezaujíma a stále sleduje buď mačku alebo vrabce
To je právě ono - je to akční, mladičký pes, pořád by něco dělala. A najednou se po ní chce, aby se zklidnila a čuchala (což je pro psa v začátcích těžší, než si lidi myslí). Pachové práce vyžadujou od psa klid, soustředění, vytrvalost. To nemůžete chtít od nevybitého 9měsíčního štěnda, když je kolem tolik lákadel.

Doporučuju z vlastní zkušenosti triky z tance se psem a nosework. S noseworkem jsme začali nedávno a je to fajn věc na zklidnění, soustředění a zároveň velká zábava, když to psa chytne

Amelia1410
Člen
# Zasláno: 21 Pro 2016 18:08
- Nahlásit


Doteraz sme mali aport a jašenie, len čítala som članok v čaposipe opspoch o hyperaktivite kde radili trochu skôr toho psa skľudniť.
Na tie tance sa pozriem a o tom noseworku som tiež počula len či ju to bude baviť ale ďakujem za tipy.

corgi
Člen
# Zasláno: 22 Pro 2016 16:51
- Nahlásit


radili trochu skôr toho psa skľudniť
Ano, můžete vyžadovat zklidnění a soustředění, ale nejdřív je třeba vybít tu "rychlou a nesoustředěnou" energii. A u 9měs. prcka to může taky vypadat tak, že po 3 minutách bláznění a povzbuzování (rychlé povely, triky, aport) budou následovat 3 minuty klidného tréninku a to bude všechno. Rozhodně po něm nemůžete chtít čtvrt hodiny klidného soustředění

Vlasta Ludvíková
Člen
# Zasláno: 28 Pro 2016 12:54
- Nahlásit


Co to prosím Vás je, ten nosework ?

cernej caj
Člen
# Zasláno: 28 Pro 2016 19:49
- Nahlásit


Vlasta Ludvíková
to sou cuchaci prace se psem
noseworkcz.net napr.

Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 
 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky
 


miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání